škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid 1.6 Tdi manuel ilk bakım kaç km bilen var mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 5000' i geçti, acaba ilk bakım kaç km ' de idi arkadaşlar?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sıfır araçta 1-2 bin km sonra yağ değiştirin diyenler var, yılı dolmaya yakınsa yağ + filtre değişimini yaptır gitsin

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben 15 bin diye biliyorum, açıkçası erken gitmen sadece para ve zaman kaybı olur.

Çevrimdışı scinkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracı teslim alırken ilk 3.000 de kontrole götürmemi ve sonrasında her 15.000 de bir bakımı olduğunu ancak yıl içinde 15.000 ni doldurmazsam mutlaka yılda bir kez bakım yaptırmamı söylemişlerdi. İlk 3.000 bine götürdüm. Sadece rutin kontroller yapıldı. Frenler test edildi, yağ yakıp yakmadığına bakıldı, bilgisayara bağlandı, far ve balanca bakıldı v.s

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Daha temmuzda aldım 5000 kmyi yeni geçti araç, genelde şehir içi kullanıyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: scinkose;447941
aracı teslim alırken ilk 3.000 de kontrole götürmemi ve sonrasında her 15.000 de bir bakımı olduğunu ancak yıl içinde 15.000 ni doldurmazsam mutlaka yılda bir kez bakım yaptırmamı söylemişlerdi. İlk 3.000 bine götürdüm. Sadece rutin kontroller yapıldı. Frenler test edildi, yağ yakıp yakmadığına bakıldı, bilgisayara bağlandı, far ve balanca bakıldı v.s

:+1: :+1:

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;447917
Sıfır araçta 1-2 bin km sonra yağ değiştirin diyenler var, yılı dolmaya yakınsa yağ + filtre değişimini yaptır gitsin

artı ilk yag degisiminden sonra yakıt sarfiyatının düsecegini söyleyenler var,
iki söylentide dogruysa mantıklı gibi gözüküyor :hmm:

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: scinkose;447941

Harika ifade, süper anlatım, uygulanması gereken de budur :syg:
Rapid - Octavia A7 - Scala Premium

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İlk 3 bin km.den sonra ilk bakıma, daha doğrusu kontrole gittim. Daha sonra 15 bin bakıma gittim. Sonra 30 binde ya da 15 bin bakımın üzerinden bir yıl sonra (30 bin km dolmasa bile) servise gitmemi söylediler (zaten kitapçığında da öyle diyor).

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
İlk bakıma 15 binde gitmek fazla iyimserlik olur bence de. İlk yağda çapak vs atılması gereken şeyler olabilir. Tez değiştirmekte fayda var.

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende 1.500 km dediler servis AND da gittim birazcık yağ koydu araçla ilgili birr şikayetiniz varmı dediler bukadar :)

Çevrimdışı einsteinn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı scinkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: einsteinn;448115
1. yılda ya da 10000 km olunca 3000 çok erken gereksiz

Arkadaşlar 3000 deki bakım değil kontroldür. Ücretsiz bir hizmet sadece aracı kontrol ediyorlar. Muhtemelen araçta fabrikasyondan kaynaklı bir hata olup olmadığını kontrol etmek istiyorlar bi anlamda test ediyorlar

Çevrimdışı mustafa38

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, benim aracım şuanda 14400 de 2 hafta sonra  servise ilk defa götüreceğim. herhangi bir sorunlada karşılaşmadım.