škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka kapılar !!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese Selamınaleyküm iyi forumlar diliyorum. Yaklaşık 2 senedir Superb kullanıcısıyız. Gerçekten hiç bir olumsuzluk rahatsızlık yaşamadan seve seve bindiğimiz bir araç. Prestije ve komple opsiyonlu 19 jant güvenlik ekipmanları vs. Tek bir sorunumuz var. Aracın arka kapılarından diye tahmin ederek yani emniyet kemerinin olduğu B sütunu veya arka koltuğun bi kısmından geldiğini düşünmüyorum adeta bozuk yolda veya arabanın esneme yapacağı bölümlerde tek kelimeyle karşılığı Gıcırtı geliyor. Aklıma gelen ilk şey kapı fitillerinden geliyor olması. Yaşayan var mı kapı ayarı mı yok ? Yoksa aracın kilit mekanizması mı ? Yaşayan oldu mu nereden geliyor olabilir ? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aracımızı çok seviyoruz çok memnunuz sadece böyle bir problemimiz var. Premium markalarda dahi birçok sorun meydana gelebiliyor ben Superb’ i çok sevdim gerçekten mutlu ediyor ve siz Superb kullanıcılarından yardım bekliyorum hayırlı günler :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
[MENTION=14601]Cagri33[/MENTION] Kardeşim kapı ayarını bir baktırdın mı servise yada bildiğin bir yere göster istersen? Kapı fitili sesi ise eğer kapılara dışarıdan bi baskı uygulayıp bakar mısın? Örneğin arka kapıya geçip elinle , kapının arka kısmından içeriye doğru baskı uygular mısın? Gıcırtı sesi gelecek mi?

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14907]fatihatilla[/MENTION]

Hocam arka kapıları itince hafiften bi ses var yani sesin geldiği şu keçe gibi olan en üstteki fitil sanırım. Yolda ki sarsıntıdan o denli artar mı gıcırtı sesi ? Ani bi baskı yapınca hafif bi gıcırtıya yakın ses geldi. Kapı ayarlarına hiç baktırmadık daha önce. Bir de fitillerden geliyorsa ne yapmam gerek ? O keçe gibi fitile sürülem bir şey zarar vermesin fitile ? Bir de şu kilit bölümünü o kilidi tutan demire yağ mı sürsem ya da bant mı dolasam acaba ondan mıdır önerileriniz nelerdir ?

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14601]Cagri33[/MENTION] Kardeşim kapı fitili sesi geliyorsa eğer ve kapılarda ki üst kadifesi malzeme dahil naçizane bir paylaşımım var YouTube de eğer sıkıntın buysa keşke yardımcı olabilsem.
Ama kapıları yağlama , bant vs gibi bir işe kendiniz girmeyin bence tavsiyem. En iyisi işi bilen birisi görsün , hiç bir fikrim yok o konuda.
https://youtu.be/xZl-RGA_hak

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14907]fatihatilla[/MENTION]

Hocam kanalınızı takibe aldım %95 ihtimalle sorunum bundan dolayı oldu yardımınız için çok teşekkür ediyorum :) daha önce kullanmış olduğunuz arabalarda bu sese rastladınız mı hocam peki her araçta mu oluyor bu sizce ? Yoksa yalıtım için Superbte gerçekten baya fazla fitil var ve kalın ondan mı oluyor ?

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14601]Cagri33[/MENTION] Rica ederim kardeşim ne demek umarım derdin çözülür de rahatlarsın.
Genelde araçların %85 , 90 ının da bu problemler mutlaka bir gün başlıyor kaçışı yok ki fitil sesinin. Passatturkiyenin forumunda , audi forumlarında aynı şikayetler kaynıyor :)
Daha önce babamın jetta , şuan octavia kapı fitili sesi mevcut ilk zamanlar olmuyor ama günler geçtikçe fitiller sıcak , soğuk hava şartlarından tozlardan pisliklerden artık sürtünme esnasında ses çıkartmaya başlıyor ve bu videoda ki gibi temizlik yapmazsak maalesef geçmiyor. Benim araç 2016 43.000 de ilk defa bu detaylı temizliğini yaptım fitillere daha önce slikon sprey ile geçiyordu ama artık öyle bir oldu ki geçmek bilmedi. temizliği yaptım şuan rahatım :D Fitilin kalın olması , fazla olması bir etken olabilir dediğin gibi.