škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön yolcu koltuğu Deri Yıpranması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi günler.Aracımız 2016 aralık sonu aldık yani 1 seneyi yeni geçti.Fakat yolcu koltuğundaki deri kısım özellikle soldaki inip binilirken temas edilen yerlerde çizgiler ve yine solda ki sırt destek bölümünde de olay aynı.3 sene Hyundai ix35 e bindik onda böyle bir problemimiz olmadı ya sorun deride ya biz mi düzgün kullanmıyoruz :) Ama yapılan tek şey inip binmek acaba koltuğun pozisyonu çok aşağı da inip binerken çok mu baskı oluyor ? Madem ondan oluyor arabayı yapan firma bunu da düşünerek daha mı dayanıklı yapmalıydı ? Zoruma gittti biraz çünkü arabaya bebek gibi bakım yaparım ve aracımızı çok seviyoruz kesinlikle iyi bakarız.Sizlerde durum nedir ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Öncelikle aracınızın öyle olmasına üzüldüm, nedenini ben de merak ettim. Bizde eski 2010 jetta vardı 6 yılda aynı bahsettiğiniz gibi solda deforme, yırtık vardı ama bizim araçta deforme için daha çok erken. Servise gösterseniz hemen böyle iş mi olur diye?

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14907]fatihatilla[/MENTION]

Hocam insanın zoruna gidiyo koltuğa ıslak mendil bile değdirmem derileri zarar görmesin diye nemli bezle temizlerim aracın içini bugün gene temizlerken bi baktım dikkatlice inilip binilen taraf buruş burış yıpranmalar var kılcal.Canımı sıktı.Anamur da ikamet ediyoruz Mersin 250 Antalya 270 km öyle bi sıkıntımız da var hor kullanmış olsak diyeceğim bizim suçumuz ama böyle olması üzücü açıkçası.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14601]Cagri33[/MENTION] Bugün benim aracı senin konunun üstüne detaylı bir bakayım dedim. Temiz görünüyor şuan bir sıkıntı görünmüyor , araç 2016 38.000 prestige bu arada.Fotoğraf ekleme şansın var mı? Ne yapabilir diye düşünüyorum da gerekirse servis değiştirsin 5-6 sene olsa neyse.  Aracımla ilgili tek sıkıntım pandizottan ses gelmesi şimdi havalar soğuk diye üşeniyorum girinti çıkıntılarına sünger çekmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tabiki müsait zamanda hemen ekleyeceğim hocam. Bizimki 15 bin yeni oldu daha bakımdan yeni geldi :) Fotoğraf ekleyeceğim

O pandizottan gelen sese 1 haftadır bende çok sinir olmaya başladım bir çözüm bulup işlem yaparsanız paylaşırsanız çok sevinirim

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Şu an bu şekilde sürücü koltuğu araç 15 binde 1 sene oldu alınalı

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Deride hafif düzey çatlaklık ben de de mevcut fakat sizin sırt bölgesinde biraz soyulma gibi bir problem var gibi duruyor haklısınız. İnşallah düzeltilebilir bir çözümle kurtulursunuz.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim aracımda da tıpa tıp aynı durum söz konusu. Aracımı 2016 Kasımda almıştım. 22.000 Km de şuanda

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaten bacak değil sırt yerinde olması ayrı bir enteresan ondan dolayı moralimi bozdu oraya yük binmiyor bişey olmuyor yoksa deri kırışması olması bacak bölümünde olmayan araç yok eski aracımızda da vardı ancak çözümü sanırım artarsa değişim.Garanti buna kullanıcı hatası der mi acaba ?

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu arada pandizotun sesinden artık kurtuldum sünger işini yaptım :D

Kullandığım malzemeler;
2 Adet Kapı Altı Süngeri
1 Adet Çift Taraflı Bant
1 Adet Ayakkabı Boyası ( Daha önce siyah bant almıştım fakat bantın hışırtılı olduğunu gördüm süngere çektikten sonra ses yapacağını düşündüm ve geri söktüm sonra düşündüm düşündüm ayakkabı boyası geldi aklıma biraz tuhaf ama olsun :) ) 5 TL vererek sesten kurtuldum. Bir tek arka kapı fitillerimde biraz gıcırtı var würth slikon sprey alacağım.

36cm x 2 Adet Pandizot altına
14cm x 2 Adet Pandizot ve koltuk birleşim yerine
9cm ince eni dar sünger x 2 Adet Pandizot takılan oturduğu bölüme

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elinize sağlık hocam bende şu geçen attığım ses videosunda ki gıcırtının kapı fitillerinden geliyor olabileceğini düşünmeye başladım Silikon sprey alıp deneyeceğim çok güzel hazırlanmışsınız umarım sorununuz çözülmüştür elinize kolunuza sağlık :)