škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 Multijet Lancia Delta vs 2.0 140 hp dsg B7 Passat

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Salamınaleyküm. Öncelikle adminlerden bu konuya benzer başlık varsa bulamadım varsa şimdiden kusura bakmayın.

Abilerim sorum şu arkadaşım 1.6 120 hp turbo dizel Deltasına soft yazılım attırdı. B7 kasa 2.0 140 tdi passatı kafaladığını söylüyor.Ben sadece soft yazılımla böyle birşeyin olacağını 1.6 dizellerin 2.0 140 tdi yi alamayacağını düşünüyorum.Acaba yazılımla sizce böyle birşey olabilir mi sizlere sormak istiyorum fikirleriniz nelerdir ? Soft yazılımla 1.6 dizel 2.0 tdi yi alır mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Wolowow

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;622387
Peki mevzunun superb lll ile alakasi nedir.

:) :) :)
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2017, 22:32:09 Gönderen: Wolowow »

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=69]mdindas[/MENTION]

Forumu bu kadar kullanabiliyorum bilgim buna yetiyor ve böyle yaptım. Ayrıca bunu Superb 3 sahibi birisi sorsa bence daha mantıklı olurdu abi :) Eğer konu hakkında fikriniz varsa bunu konuşmak isterim şimdi şunla bunla ne alakası var diyorsanız veya sizin için bu başlık bir sorunsa kaldırtabilirsiniz iyi akşamlar.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vw 1.6 DİZELLer çiple 150bgi rahat görüyor. sorunun superble alakası 1.6 dizel motor kullanıyor olması mı acaba?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konu Sohbet alt forumuna taşınmıştır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;622378
Salamınaleyküm. Öncelikle adminlerden bu konuya benzer başlık varsa bulamadım varsa şimdiden kusura bakmayın.

Abilerim sorum şu arkadaşım 1.6 120 hp turbo dizel Deltasına soft yazılım attırdı. B7 kasa 2.0 140 tdi passatı kafaladığını söylüyor.Ben sadece soft yazılımla böyle birşeyin olacağını 1.6 dizellerin 2.0 140 tdi yi alamayacağını düşünüyorum.Acaba yazılımla sizce böyle birşey olabilir mi sizlere sormak istiyorum fikirleriniz nelerdir ? Soft yazılımla 1.6 dizel 2.0 tdi yi alır mı ?

1.6 MJD yazılım ile 155 beygire ve 380 NM'ye çıkar,tılabiliyor. Sanırım bu şekilde passat'a takabilir normal.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yani asıl merak ettiğim şu bana bu olay çok inandırıcı gelmedi çünkü 2.0 hacminde dizel bi motor orjinal 140 beygiri var yazılımla yükseltme felan değil 210 gibi geçtim dedi arkadaşım.Yazılımlı 1.6 dizel bile olsa yüksek hızda bence 2.0 dizel avantajlı olurdu.Gerçekten soft bi yazılımla 1.6 dizeller 2.0 dizel gücüne ulaşabiliyor mu asıl merak ettiğimde bu hele ki yüksek hızlarda 2.0 dizelden iyi gidebiliyor mu ? Dsg ye zararı olur mu soft yazılımın ? Zararlı bişey değilse 2.0 dizel gücünü verebiliyosa gerçekten 2.0 dizele ne gerek var gibi sorular geliyor aklıma.
 [MENTION=10351]macrostr[/MENTION] bahsettiğim araç yazılımlı 105 beygirlik dizel leondan 3-4 boy fark yiyor 160 a kadar ondan dolayı çok yapamaz gibi geldi bana.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;622472
Yani asıl merak ettiğim şu bana bu olay çok inandırıcı gelmedi çünkü 2.0 hacminde dizel bi motor orjinal 140 beygiri var yazılımla yükseltme felan değil 210 gibi geçtim dedi arkadaşım.Yazılımlı 1.6 dizel bile olsa yüksek hızda bence 2.0 dizel avantajlı olurdu.Gerçekten soft bi yazılımla 1.6 dizeller 2.0 dizel gücüne ulaşabiliyor mu asıl merak ettiğimde bu hele ki yüksek hızlarda 2.0 dizelden iyi gidebiliyor mu ? Dsg ye zararı olur mu soft yazılımın ? Zararlı bişey değilse 2.0 dizel gücünü verebiliyosa gerçekten 2.0 dizele ne gerek var gibi sorular geliyor aklıma.
 [MENTION=10351]macrostr[/MENTION] bahsettiğim araç yazılımlı 105 beygirlik dizel leondan 3-4 boy fark yiyor 160 a kadar ondan dolayı çok yapamaz gibi geldi bana.

Ben pek anlamam bu yarış ve kapışma işlerini, kim geçer kim kalır ama forumda ecufast mevzuları baya dönmüştü. Ve evet bu işler yazılımla baya güzel oluyor. Youtube'de bolca videosu var.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Belli olmaz yiyebilir heleki roll yaparsanız passatın ağırlığı büyük bir dezavantaj olabilir

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rahat yer. Tam spec lerini bilmiyorum ama 120hp lik bir dizel safe bir yazilimla 160hp bandina cikar. Tork da ayni oranda artar.

Hadi diyelim yazilimla 140hp olsun. Torku en az 300nm olur ki Passat in 250nm. Aradaki 50nm fark ciddi perf farki saglar, ozellikle hizlanmada

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;622560
Rahat yer. Tam spec lerini bilmiyorum ama 120hp lik bir dizel safe bir yazilimla 160hp bandina cikar. Tork da ayni oranda artar.

Hadi diyelim yazilimla 140hp olsun. Torku en az 300nm olur ki Passat in 250nm. Aradaki 50nm fark ciddi perf farki saglar, ozellikle hizlanmada

Ancak 105 beygir 250 tork yazılımlı dizel Dsg leona yetişemiyor :) Ondan dolayı aklım karıştı.Ayrıca o aradaki 50 tork olayı sizi asla yanıltmasın piyasasa maximum tork aralığı nerdeyse en fazla olan küçük hacimli dizel motorlar tdi de. Opel 136 beygir 320 tork gibi çok yüksek bi gücü var gibi görünen dizelinin tekniğine baktığınızdı maximum torku 2000-2250 devir aralığında veriyor. TDİ ise 1500-3250 devir aralığında sürekli maximum tork vermekte. 155 beygir 340 tork civarında yazılımlı multijet bu arada. Leon ise 130 beygirler 290-300 torklar civarında.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;622565
Agirlik ve aktarma farki olabilir

+1,
ağırlık, aktarma, gövde herşey etkiliyor. Yakıt olarak örnek vereyim Ankara-İstanbul arası otobanda 140+ hızda 1.6 TDI + DSG Octavia ile 6.3 yakarken A3 ile 5.2 gösteriyor. Teorik olarak aynı motor ve şanzıman...

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde bi arkadasima 2010 model 155binde otomatik lancia delta 1.6 mjet almak uzereyiz. Arkadasiniz aracindan memnun mu? Alirken dikkat etmemiz gereken birsey varmi? [MENTION=14601]Cagri33[/MENTION]
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2017, 19:31:49 Gönderen: Ercan87 »