škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Park Etme Sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abiler cümleten selamınaleyküm. Sizlere bir sorum olacak. Bu superbi park ederken sadece ben mi zorlanıyorum ? Kocaman arkadaş özellikle aracın ilk burnunu park yerine sokarken resmen tek seferde girme imkanım yok giremiyorum.Anarya gene kolayda ben ki acemiyim yoksa araba mı çok büyük sizlerin de park konusunda fikirlerini bekliyorum :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhabalar öncelikle park konusunda kendine okadar deert etme bu sorunu. Çok normal kasa olarak harika uzunluga genişliğe sahip bir aracın var kasa cok nazik görünümlü ama büyük  kasa bir araç :) _

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sorunu park yeri konusunda seçici davranarak çözmeye çalışıyorum. Otoparklarda en geniş ve mümkünse tek araçlık yerleri tercih ediyorum. Yola paralel park edeceksem en az 7-7.5 metrelik bir boşluk arıyorum. Dik park edeceksem (kapıları tam açabilecek kadar geniş olmayan yerlerde) mümkünse geri geri giriyorum, yoksa dar yerden geri geri çıkış zor olabiliyor. Geri görüş kamerası + park pilot varsa bunlarla entegre hareket etmeye alışmak lazım. Görüntü üzerinden referans noktalar belirlemek daha kolay oluyor ve zamanla daha optimal park pozisyonu alabiliyorsunuz.

Superb büyük bir araç olduğu kadar manevra kabiliyeti yüksek bir araç aslında. Ama bir kaç kere kör noktalardan (sağ kapıların alt kısmı) aracı sürttüğüm için artık riske girmemeyi tercih ediyorum. İleriki yıllarda yeni bir araç almak nasip olursa kesinlikle 360 derece sensör ve area view özelliği olan bir araç tercih edeceğim. :)

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Daha önce ix35 vardı o SUV olduğu için kısa ve yüksekti park kolaydı buna geçince baya bi zorluk yaşıyorum inşallah alışırız :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ARAÇ büyük evet. ama park sensörleri ve geri görüş kamerası ile sorun yaşamadım. tabii bundan önce de büyük araçlar sürmüş olmanın etkisi de var.

Çevrimdışı masah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dikine parkta aracın arkasının geride kalması dışında sorun yaşamıyorum.  Yola paralel park sırasında uygun boşluk bulmak sıkıntı.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
clio vs ile yan yana kalınca baya dışta kalıyor gibi evet :)