škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç İçi Temizlik İçin Bilgisi Olan ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba.Aracımızın içi bej ve kol dayama bölümlerinde olsun torpido kısmı veya arka tarafta ufaklıklar bindiği zaman ayakkabıları iz bırakıyor aracımın güzel bir iç temizliğe ihtiyacı var.Ancak ıslak mendille silmenin doğru olmayacağını düşünerek dokunmadım.Lekeler için nasıl bir yöntem izlemeliyim ? Aynı şekilde koltuklarda bir leke meydana gelirse ne yapmalıyım ? Bilgisi olan abilerimden yardım istiyorum şimdiden teşekkürler :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunu kullanabilirsiniz. Yapı market ve internet satış sitelerinde mevcut. Sonax alcantara temizleyici.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;604579
Bunu kullanabilirsiniz. Yapı market ve internet satış sitelerinde mevcut. Sonax alcantara temizleyici.

Peki kapılar ve bej bölümler için ne kullanabilirim ?

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunu kullanabilirsiniz. Kolçak kapı içi yanal desteklerde bunu kullanıyorum ben. Gayet etkili.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;604584
Bunu kullanabilirsiniz. Kolçak kapı içi yanal desteklerde bunu kullanıyorum ben. Gayet etkili.

Çok teşekkür ederim :)

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Deri ve tavan hariç aşağıdaki linkteki ürünü kullanabilirsiniz. Nemli bi mikrofiber beze püskürterek uygulayabilirsiniz veya kullanıcağınız zemin çok kirliyse direk yüzeye püskürtüp biraz bekleyin, ondan sonra bezle silin. Ben aracı aldığımdan beri kullanıyorum, çok memnunum
http://m.n11.com/valet-pro-classic-all-purpose-cleaner-P61304769?cid=604001&gclid=CMiDvZy2vNECFRRmGwod9cEOeQ&gclsrc=aw.ds
Kardeş forum detailturkeyde uygun fiyatlı satan sponsorlar var, onlardan temin edebilirsiniz.

Çevrimdışı frezya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda bej kumaş döşeme,kirlenen yeri deterjanlı su ile iyice sildikten sonra duru su  ile temiz bir bezle siliyorum. Kuruduktan sonra leke gitmiş oluyor.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9073]frezya[/MENTION]

Açıklama için sağolun. İlk fırsatta deneyeceğim. Ne tür deterjan kullanmalıyız (çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı gibi)?

Çevrimdışı frezya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok az miktarda bulaşık deterjanı pril gibi ancak sadece kirli olan yere değil koltuğun tümüne uygulayın zira lokal yapıldığıda iz kalır

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: Cagri33;604578
Herkese merhaba.Aracımızın içi bej ve kol dayama bölümlerinde olsun torpido kısmı veya arka tarafta ufaklıklar bindiği zaman ayakkabıları iz bırakıyor aracımın güzel bir iç temizliğe ihtiyacı var.Ancak ıslak mendille silmenin doğru olmayacağını düşünerek dokunmadım.Lekeler için nasıl bir yöntem izlemeliyim ? Aynı şekilde koltuklarda bir leke meydana gelirse ne yapmalıyım ? Bilgisi olan abilerimden yardım istiyorum şimdiden teşekkürler :)

Islak mendil, fazla aşındırıcı olmadan, iyi bir temizleme sağlar, kullanabilirsiniz.

Koltuklarda leke meydana gelmeden önlem almak da bir çözüm olabilir. Kendim, Scotchgurad koruma spreyini kullanıyorum. Leke oluşmasını ve oluştuktan sonra da temizlenmesini kolaylaştırıyor. Tavsiye ederim.

Son olarak, forum sponsorundan da temin edebileceğiniz şaft tüneli paspasını ve emişi kuvvetli bir portatif el süpürgesini kullanmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;604591
Deri ve tavan hariç aşağıdaki linkteki ürünü kullanabilirsiniz. Nemli bi mikrofiber beze püskürterek uygulayabilirsiniz veya kullanıcağınız zemin çok kirliyse direk yüzeye püskürtüp biraz bekleyin, ondan sonra bezle silin. Ben aracı aldığımdan beri kullanıyorum, çok memnunum
http://m.n11.com/valet-pro-classic-all-purpose-cleaner-P61304769?cid=604001&gclid=CMiDvZy2vNECFRRmGwod9cEOeQ&gclsrc=aw.ds
Kardeş forum detailturkeyde uygun fiyatlı satan sponsorlar var, onlardan temin edebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim yardımınız için.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Amway Loc  aliyorsun hocam. Organik, kimyasal içermeyen genel temizleyicidir. Piyasada 18 tl civarıdir ve ben gecen sene aldım daha yarısı bitmedi. Sulandirilarak kullanılır,  kopurtulur ve mikrofiber bezle kumaşa, döşemeye, vinile kullanılır.  Ağarma yapmaz.  Ben kullanıyorum memnunum.

GT-I9200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;604620
Amway Loc  aliyorsun hocam. Organik, kimyasal içermeyen genel temizleyicidir. Piyasada 18 tl civarıdir ve ben gecen sene aldım daha yarısı bitmedi. Sulandirilarak kullanılır,  kopurtulur ve mikrofiber bezle kumaşa, döşemeye, vinile kullanılır.  Ağarma yapmaz.  Ben kullanıyorum memnunum.

Loc bu kadınlarımızın temizlikte kullandığı şey mi vilada felan atarken ta da yüzey temizlerken

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
https://m.amway.com.tr/product/0001,l-o-c-chok-amachli-temizleyici?mobile.redirected=true#

Evet, bir cok çeşidi var ama araç için kullanilan bu ürün.