škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kör Nokta Görüş Aynası

drys · 19 · 5812

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kör nokta aynası yok mu zaten bizim araçlarda? Sol aynada ki siyah çizgiden sonrası dış bükey ve kör noktaları görmeye yarıyor.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2012, 11:13:06 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
mevcut octavia aynalarında bir çizgi var ondan sonrası objeleri daha küçük gösteriyor. aynı işlevi görmüş oluyor mu ki ?
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla kör nokta görüş özeliği olsaydı bu özellik Octavia Donanım Bilgileri'nde yer almazmıydı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;412881
mevcut octavia aynalarında bir çizgi var ondan sonrası objeleri daha küçük gösteriyor. aynı işlevi görmüş oluyor mu ki ?

Bana da o yetiyor, uç kısımdaki dış bükey kısım.

Yan aynalarımı genelde aracın arka ucunu görmeyecek şekilde ayarlıyorum, tam sınırda, o sayede kör noktam en aza iniyor. solumdaki araç daha aynamın ucunda görünürken ben kendi gözümle görmüş oluyorum solumda aracın kendisini.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hiç tavsiye etmiyorum. ayna camı çok dandik. eğri büğrü gösteriyor, rahatsız ediyor baktığında ve normal aynayı küçültüyor. söktüğüm zaman izi de kaldı. hiçbir ürünle tam çıkaramadım.

Çevrimdışı drys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;412886

Yan aynalarımı genelde aracın arka ucunu görmeyecek şekilde ayarlıyorum, tam sınırda, o sayede kör noktam en aza iniyor. solumdaki araç daha aynamın ucunda görünürken ben kendi gözümle görüş oluyorum solumda aracın kendşsşnş

Solu dediğiniz gibi ayarlayıp deniyecem,Peki sağ için ne önerirsiniz?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drys;412906
Solu dediğiniz gibi ayarlayıp deniyecem,Peki sağ için ne önerirsiniz?

Sağda kör nokta derdi yok

Çevrimdışı drys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sağ şeride geçmek istediğinizde sağınızda ki herhangi bir araç kör noktada olamazmı?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: drys;412934
Sağ şeride geçmek istediğinizde sağınızda ki herhangi bir araç kör noktada olamazmı?
Sağ aynayı da sol gibi ayarlayın. Aynanızda kendi aracınızı görmeyin zaten. Görmenin hiç bir faydası yok. Neticede kamyon kullanmıyoruz ki.:wnk:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni doblo'da ayna o kadar guzel ki hem büyük hemde aracın arka tekerleğini görebileceğiniz küçük bir ayna mevcut..sokak aralarında falan dönüşlerde müthiş işe yarıyor..
Öte yandan kör nokta bölümü yok ama ayna büyük olduğundan görüş açısı fena değil..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;412910
Sağda kör nokta derdi yok
Abi bizim ülkede sağlama yaparak geçen manyaklarda olduğu için aslında sağa da lazım bu sistem :) Focusların bir önceki kasada hem sağda hem solda var mesela.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;413005
Abi bizim ülkede sağlama yaparak geçen manyaklarda olduğu için aslında sağa da lazım bu sistem :) Focusların bir önceki kasada hem sağda hem solda var mesela.

Ben araba kullanmayı 80 model Şahin'de öğrendim, o yıllarda üretilenlerde sağ ayna yoktu, çok tuhaf, hiç alışmadım kullanmaya o tarafı  :D

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;412886

Yan aynalarımı genelde aracın arka ucunu görmeyecek şekilde ayarlıyorum, tam sınırda, o sayede kör noktam en aza iniyor. solumdaki araç daha aynamın ucunda görünürken ben kendi gözümle görmüş oluyorum solumda aracın kendisini.

ben de aynalarımı bu şekilde ayarlıyorum. normal oturma posizyonunda aynalardan aracımı görmüyorum. arkadan beni sollamaya geçen bir araç dikiz aynasından kaybolmaya başladığında aracın burnu yan aynamda görünmeye başlar. araç yan aynamdan kaybolmaya başladığında ben onu gözümle görmeye başlarım. yani benim aynalarda kör nokta 0'dır.
octavia 1.6 TDI elagance 2011