škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ESP

drys · 35 · 10147

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, şehir içi buzlu zeminde ESP yi kapatmak doğru olurmu?Başıma şöyle bir olay geldi; geçen hafta şehir içinde buzlu zeminde ilerlerken araç kaymaya başladı ve 1 cm dahi ileri gidemedim, sonra ESP yi kapatıp ilerlemeye çalıştım çok rahat gitti.
Konuyla ilgili bilgilerinizi merak ediyorum,teşekkürler

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ESP değilde ASR kapatılmalı.Zaten yeni araçlarda ESP kapatılamıyor(istisnalar hariç).

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Alıntı yapılan: dgn;316363
ESP değilde ASR kapatılmalı.Zaten yeni araçlarda ESP kapatılamıyor(istisnalar hariç).

Ayrıca ASR tuşu yok ki ESP sitemi altında bulunuyor en azından bizim passatlarda öyle

Bizde geçen yokuşta buzlu zeminde araç patinaj çeksin diye ESP 'yi kapatmıştık diğer türlü araç gaz kesiyor ancak genel anlamda açık olmalı virajlarda aracı çok güzel topluyor veya frenleme esnasında arka tarafın savrulmasını engelliyor
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstisna Değil , Bir Çok Araçta Kapatılabiliyor. Ben Araçtan Zevk Almak İstiyorum Limitleri Zorlayacam, Herşeye ESPmi Karışacak :D Arkadan İtişli Güçlü Araç Almışım , Neymiş ESP Yi Kapatamayacam. Ne İçin Almışım Ben Bunu :)
ASR,TCS Gibi Donanımları Ayrı Kapatamazsınız ESP Kapandımı Onlarda Kapanır

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;316366
Ayrıca ASR tuşu yok ki ESP sitemi altında bulunuyor en azından bizim passatlarda öyle

Bizde geçen yokuşta buzlu zeminde araç patinaj çeksin diye ESP 'yi kapatmıştık diğer türlü araç gaz kesiyor ancak genel anlamda açık olmalı virajlarda aracı çok güzel topluyor veya frenleme esnasında arka tarafın savrulmasını engelliyor

Yeni araçlarda sadece ASR kapanıyor.Zaten tuşlarda da eskisi gibi artık ESP OFFta yazmıyor dikkat etmişsindir, B7 kasa passatlarda.Yani bizim ESP dahil tüm güvenlik sistemlerini kapattığını sandığımız tuş artık ESPyi kapatmıyor.

Bildiğim İnsigniada ilk kez bastığınızda ASR, ikinci kez bastığınızda ESP kapatılabiliyor.Özetle yeni araçların çoğunda ESP kapatılamıyor.Audi gibi bir kaç markada da kapatsanız bile ESPyi belli bir hızdan sonra otomatik devreye giriyor.

Çevrimdışı Trex

• An Humble Perfectionist
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
VW grubu yeni araçlarda Esp kapatılamıyor. Esp en önemli elektronik güvenlik önlemi .

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence En Önemli Güvenlik Donanımı Sürücü
2. İse Emniyet Kemeri . Bana Böyle Donanımlar Hikaye Geliyor. Direksiyona Hakimiyetin Yoksa Araç Ne Yapsın Oda Biyer Kadar

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ESP kapatılır özellikle arkadan itişli güçlü araçların hepsinden kapatılır ama dediğin gibi tam olarak kapanmaz aşırı bir durum hissederse gene müdahale eder ama ASR çok rahat kapatılır :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Spor sınıfı otomobillerde tamamen kapatılıyor, mesela Porsche'de tamamen devre dışı bırakabiliyorsunuz :D hatta birde üstüne pist modu seçeneği var ki eyvah eyvah :D yandan halimem yandan :D

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;316396
Spor sınıfı otomobillerde tamamen kapatılıyor, mesela Porsche'de tamamen devre dışı bırakabiliyorsunuz :D hatta birde üstüne pist modu seçeneği var ki eyvah eyvah :D yandan halimem yandan :D

Yani Ben Arkadan İtişli Bir Araç almışım Birde Zırt Pırt ESP Mi Devreye Girecek :D

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben şahsen, kalkış anında ve ana yola çıkana kadar karlı zeminde giderken mutlaka kapatıyorum, çok daha kolay oluyor, ana yola çıkınca ise açıyorum, çünkü o da lazım birşey:)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar geçenlerde saklıkent'e gitmiştik araç tümsek bir yerde geçerken iyice çamurlaşmış yerden geçemedik ve araç bir sağa bir sola sapıyordu bu esnada ekranda kayan araç resmi sürekli yanıp sönüyordu,acaba burda esp mi devredeydi asr,sonunda çıktım ama akla karayı seçtim.esp tuşunu kapatmam mı gerekiyordu?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fastbreak79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında asr simgesi o, tuş ta onu kapatıyor. Hatta ekranda TCS inactivated yazıyor. Yani tork kontrol sistemi inaktif edildi. Yanıp sönmesi devreye girdiğini ve aracı patinajdan ve stabil olmayan durumdan kurtarmaya çalıştığı anlamına geliyor. O tür durumlarda da kapatmaya ihtiyaç var ki, tekerlekleri mümkün olduğu kadar çok döndürebilin.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kaptan52;316405
Yani Ben Arkadan İtişli Bir Araç almışım Birde Zırt Pırt ESP Mi Devreye Girecek :D
He ya! Kesiveririm kaplosunu neyim!:rm::D