škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

El freni donmasi

drys · 28 · 9135

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar forumda arattım bu konuyu bir şey bulamadım.Kocaeli Darıca ilçesindeyim ve gündüz sıcaklıklar -1 derece, gece ise -3 derecelerde.Şimdi aşırı soğuk nedeniyle el freni donmasını engellemek için ne yapmalı, donar balatalar diske yapışırsa aracı hareket ettirmek için ne yapmalı?

1.6 TDI DSG

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara geceleri -20yi buluyor ama  bizim el freni 4 senedir daha donmadı.:)

Tabi donmayacağı anlamına gelmez.Ben donmasın diye el freni çekilmez diye biliyorum.Büyüklerimden de hep öyle duydum..

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drys;313374
Arkadaşlar forumda arattım bu konuyu bir şey bulamadım.Kocaeli Darıca ilçesindeyim ve gündüz sıcaklıklar -1 derece, gece ise -3 derecelerde.Şimdi aşırı soğuk nedeniyle el freni donmasını engellemek için ne yapmalı, donar balatalar diske yapışırsa aracı hareket ettirmek için ne yapmalı?

1.6 TDI DSG

Azcık Hareket Edince Açılır

Çevrimdışı drys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O Zaman Frene Basıncada Vermeniz Lazım :) Zaten Siz 1 Metre İlerleyince Pat Diye Atacaktır O.( Belki En Ufak Bir Harekette Atacaktır )

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer yapıştıysa araç gitmeyecektir, biraz zorlayınca açılır ama zorlamamak en iyisi, kendi halinde açılmasını beklemeli, eğer park ettiğiniz yer yokuş değilse tam çekmeyin, taş ya da takoz kullanın, havanın soğukluğundan ziyade rüzgar alan bir yerde ise daha düşük sıcaklıkta bile donabilir.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracı düz bir zeminde bırakıp P konumuna alıp el frenini inik bırakınız. yokuşda P konumunda dişlilere yük bindirdiği için tavsiye edilmiyor ;)

Çevrimdışı drys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler arkadaşlar,aracı park ettiğim yer ne yazık ki yokuş.Artık bir şey olursa sizin önerilerinizi uygularım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bazen bende de oluyor, biraz gaz verince tak diye salıyor, öncesinde 3-5 kez indir-bırak yapılabilir pompalar gibi el frenini...

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benimkiside donmustu hocamin dedigibi hemen aciliyor,ogünden beri tas kullaniyorum.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eğer arka fren kampanaları veya diskleri ıslakken çekmezseniz donmaz genelde

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Az önce indim karları temizlemek için,arabayı biraz duvardan açıyım dedim,kampana donmuş,az bişey zorladım tak etti açıldı, sonra temizleyip yerine çektim el freni inik vitesde bıraktım.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı akifgul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu akşam iş çıkışı (-3,5°C) benimkide donmuştu, ilk harekette zorlandı ama açıldı.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
cok ağır rampa olmazsa viteste bırakıyorum.
el frenini çekme huyum hiç yok

ama hep manuel kullandım dsg de olay ne bilmem etmem:P

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta elemanın birisi çarşının ortasına yardırarak girdi herkesin şaşkın bakışları arasında. 20 santim karın üstünde, arka sağ teker kilitli, dönüp duruyordu. Bir türlü açılmadı, bi yandan kayıyor, etraftaki arabaları sıyırıyor falan, hah huh nidaları altında 1-2 arabayı sıyırdı o esnada açıldı teker.

Git evinin önünde yap demi böyle atraksiyonları :P