škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yoğun,rahatsız edici sıfır araç kokusu

drys · 38 · 15110

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi akşamlar.
Kokulara karşı biraz hassasım.Özellikle sigara kokusu,plastik kokusu,kurum kokusu gibi zararlı kokulardan ayrıca nefret ederim.Geçen sene İzmit'ten 2010 model benzinli Oktavia almıştım,sıfır araç kokusu rahatsız etmemişti ve bir ay sonra kokudan eser kalmamıştı.Bir sene sonra o aracı satıp 2011 model dizel Oktavia aldım.Yahu arkadaş o kadar yoğun, plastikle karışık değişik bir koku varki anlatamam.Bir ay sabrettim,sık sık havalandırdım,iç temizliği yaptırdım ama değişen bir şey olmadı.Sonunda soluğu Yüce oto Gülsuyu Maltepede ki serviste aldım.Kokuyu onlar da farkettiler,hatta servis müdürü koyun postu kokusuna benzetti.Ve dediklerine göre 2011 model araçlarda kullanılan malzemenin değişmesi sonucu tüm sıfır araçlarda bu tarz yoğun koku bulunmaktaymış.Sonra üzülerek bu sorunla ilgili bir şey yapamayacaklarını söyleyip gönderdiler beni.
Bana soracak olursanız, Skoda üretimde ki maliyeti düşürmek için daha kötü malzeme kullanmaya başladı.Aynı rahatsız edici plastik-kimyasal kokunun Çin malı Geely araçlarda olduğunu web teki bir yorumda okumuştum.(http://www.erkekadamiz.biz/geely-familia-1-5-sedan-270.aspx)
Tahammül edilecek gibi değil,elden çıkarmayı bile düşünüyorum.
Bu konuda ki fikir,yorum ve önerilerinizi merak ediyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Koku moleküllerini kendi içine hapsederek yok eden Odor Eliminator tipi ürünler var, çoğu da başarılı. Yurt dışında çok olan köpek merakı nedeniyle o sektör çok gelişti, zira köpek kokusu, dışkısı ve kusmuğu dahil bunlarla uğraşmak zorunda kalıyorlar...

http://www.detailingturkey.net/showthread.php?t=10646&page=22

Çevrimdışı drys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla deniyecem İrfan bey.Çünkü bu konuda gerçekten çok muzdaribim.
Teşekkürler

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drys;226519
Valla deniyecem İrfan bey.Çünkü bu konuda gerçekten çok muzdaribim.
Teşekkürler
senin profil bilgilerinde a4 octi görünüyor da bende zor çakozladım.skoda bunu yapmamalıydı.peki a5 octiciler buraya diye topik açmıştım orada epey sıfır alanlar var onlarla paylaşsana onlarda da varmı bu sorun ben pek rastlıyamadım bu şikayetten.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı drys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
birde sıfır araç kokusu diye bir sprey var.. forumlardan birinde bahsediyorlardı.. ayarı biraz fazla kaçırınca çok yoğun kokuyor diyorlardı.. belki böyle bir sprey işide olabilir çünkü ben arasıra skoda bayilerindeki sıfır araçları incelemeye gidiyorum koku var ama öyle rahatsız edici düzeyde değil.

Çevrimdışı drys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;226490
Koku moleküllerini kendi içine hapsederek yok eden Odor Eliminator tipi ürünler var, çoğu da başarılı. Yurt dışında çok olan köpek merakı nedeniyle o sektör çok gelişti, zira köpek kokusu, dışkısı ve kusmuğu dahil bunlarla uğraşmak zorunda kalıyorlar...

http://www.detailingturkey.net/showthread.php?t=10646&page=22
İrfa bey,önerdiğiniz ürünü SubaruOutback ' tan satın aldım,dün elime ulaştı ve bugün sabah ilk işim o spreyi araca sıkmak oldu.Aracın ön arka koltuk,paspas ve bagaj dahil heryerine sıktım.Ve aracı kapatıp çıktım,1 saat sonra kontrole geldim vee araçtaki rahatsız edeci koyun postu kokusu şimdi de ekmek mayası kokusuna dönüştü :++:
Şimdi de araca binenler;'hayırdır arabayımı mayaladın' diye soruyor,:haha:
Bir sonra ki aşama artık 300 tl koyup Ozonla detaylı iç temizlik ve sterilizasyon yaptıracam :)

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ataş ın airclim diye bir ürünü var birde onu deneyin. Aracın içine açıp kapıları kapatıyorsunuz havalandırma açık kalıyor ve içeride sirkülasyon yapıyor.
Eğer hiçbir şey çare olmaz ve ozonla sterilizasyon yapacaksanız sonaxın hepsiburada da kampanyası var 100 lira aaraç aksesuarı alınca 4 iç dış yıkama+ozon 49 tl ye geliyor. Aklınızda bulunsun
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2011, 19:13:13 Gönderen: burock »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drys;229185
İrfa bey,önerdiğiniz ürünü SubaruOutback ' tan satın aldım,dün elime ulaştı ve bugün sabah ilk işim o spreyi araca sıkmak oldu.Aracın ön arka koltuk,paspas ve bagaj dahil heryerine sıktım.Ve aracı kapatıp çıktım,1 saat sonra kontrole geldim vee araçtaki rahatsız edeci koyun postu kokusu şimdi de ekmek mayası kokusuna dönüştü :++:
Şimdi de araca binenler;'hayırdır arabayımı mayaladın' diye soruyor,:haha:
Bir sonra ki aşama artık 300 tl koyup Ozonla detaylı iç temizlik ve sterilizasyon yaptıracam :)

Ürünü sıkıp aracı iyice, uzun uzun havalandırmayı deneyin bir de...

Hımmm, ama ozon sadece dezenfeksyion içindir. Sıfır araç kokusuna çare olmaz.

Ama araçta rutubetten dolayı bir koku varsa o başka...

Çevrimdışı drys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burock;229188
Ataş ın airclim diye bir ürünü var birde onu deneyin. Aracın içine açıp kapıları kapatıyorsunuz havalandırma açık kalıyor ve içeride sirkülasyon yapıyor.
Eğer hiçbir şey çare olmaz ve ozonla sterilizasyon yapacaksanız sonaxın hepsiburada da kampanyası var 100 lira aaraç aksesuarı alınca 4 iç dış yıkama+ozon 49 tl ye geliyor. Aklınızda bulunsun

Alıntı yapılan: lrfan;229213

Peki teşekkürler,tüm önerileri deneyip sonuçlarını sizinle paylaşacam:ok:

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ilk aşk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.turkiyeotoforum.com/oto/
yaw biz plastik kokusu olsun diye 30 tl para verip aldık new car smell  i :++:

Çevrimdışı drys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;229213

İrfan hocam bana gönderilen ürünle sizin gösterdiğiniz fotoğraf birbirine uymuyor,bir yanlışlıkmı var?Ayrıca ekmek mayası gibi kokan bu sıvıymış,test ettimde
Alıntı yapılan: lrfan;208934
So Fast Odor Eater var mı elinde, varsa bana ayırırsan sevinirim, ilk görüşmemizde teslim alırım ;)

« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2011, 13:05:16 Gönderen: drys »

Çevrimdışı drys

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
So fast
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2011, 13:27:37 Gönderen: drys »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drys;230738

İrfan hocam bana gönderilen ürünle sizin gösterdiğiniz fotoğraf birbirine uymuyor,bir yanlışlıkmı var?Ayrıca ekmek mayası gibi kokan bu sıvıymış,test ettimde

Ürün budur, + modeli, daha yenisi, bendeki ekşi elma kokuyor :)

Koku konusu subjektif tabi. Aracı bolca havalandırmak en güzeli, sıcak havalarda araç içi aksamlar daha hızlı outgas yapar, kokular daha çabuk yok olur yani..