škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

RCD-510 Bolero ve ZENEC 2011D CAN BUS farklı mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, aracımdaki BLUES teybi sırf USB/SD Kart desteği olmadığından değiştirmek istiyorum. İhtiyacım olan USB/SD Kart üzerinden MP3 dinlemek. Her nekadar Audio System gibi bu tür adaptörler 200 TL civarı piyasada satılıyor olsa da biraz daha fark verip CAN BUS üzerinden araç bilgilerini gösteren ve bazı ayarları değiştirebilen menşei belli temiz bir RCD-510 almaya karar verdim. Fakat ilk etapta ihtiyaç dahilinde görünmese de navigasyon, media, bluetooth vs gibi ek özellikleri de olan ZENEC 2011D de dikkatimi çekti. Güncel modelleri 2 bin tl civarlarında olsa da sözkonusu model 1000 tl altında sahibinden de bulunabilmekte. Aracımda maxidot olmadığı için MP3 çaldırma sonrası ikinci önceliğim CAN BUS desteğinin olması. Her iki cihazı da bilenler için her iki cihazda da ne gibi araç bilgileri izlenebiliyor ve hanglerini değiştirilebiliyorlar rica etsem bilgi verebilirler mi?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zenec alan birçok arkadaşlarımızın ortak şikayetleri dokunmatik problemleri, kalitesi problemleri, renk uyumsuzluğu ve stabilite sorunları. RCD510 ya da HDD ve navigasyon ve Türkçe menü gibi ekstra isterseniz Columbus tavsiye ederim. Columbus DVD oynatabiliyor ve %100 skoda uyumlu. Çerçeve tabi ki gerekli ancak hemen her oto ses sistemi satan yerden 100 - 150 TL aralığında satın alabilirsiniz.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler Yavuz bey, çıtayı fazla yükseltmek istemiyorum. Aslında tek isteğim USB ya da SD karttan MP3 çalmaktı. Mevcut Blues teyp sadece CD ye uygun şekilde kaydedilen MP3 leri çalabiliyor. CD hazırlamak USB/SD karta MP3 leri aktarmaktan biraz daha meşakatlı. Onun haricinde çok da çeşitliliğe gerek yok, hem çok sık araç kullanımım yok hem de kullanım süresince görsel içerik izlemek zaten nemümkün ve uygun değil. USB/SD Kart adaptörler de 200 TL civarı olunca biraz da görsellik katsın diye RCD 510 a yönelmiş durumdayım. Çerçeveyi henüz bulmuş değilim. Konudaki diğer önceliğim de CAN BUS arayüzü ile bazı ayarlara müdahale edebilip, yol bilgisayarı verilerini görebilir miyim?

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maalesef canbus bile olsa yol bilgisayarı verilerini Bolero ya da Columbus üzerinden göremiyoruz. Octavia A7 ve sonrasında gelen araçlarda böyle bir özellik var.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bazı aç/kapa işlemleri yapılabildiğini duymuştum. Belki maxidot ile karıştırmış olabilirim. Öyle de olsa bir cihaz almam gerekiyor.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2012 Passat'tan çıkma Türkçe menülü RCD 510 alıp, mevcut Blues teybi sökerek montajını kendim yaptım. Fakat uygun çerçeveyi henüz bulamadım. Şimdilik mevcut çerçeveyi taktım. Sağında-solunda ikişer cm'lik boşluk kaldı.
Versiyon bilgilerinde bakınca;
SW version 12.11 / 1211
Bootloader version 01.01
yazmakta, cihaz için daha yeni bir versiyonu var mı?

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Zenec 2010D Multımedya cihazı son derece kullanışlı,Octavyada 4 yıl kullandım.Şuanki aracıma uymadığından elden çıkarmayı düşünüyorum.Sahibinden.com a koyacağım.Çerçeveside mevcut.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun. Ben RCD510 u çerçeve sorunundan dolayı satıp Navix 9609 taktırdım. Çin menşei dokunmatiği çok iyi olmasa da şimdilik sorun yok, idare eder.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: rsimsek;613960
Hayırlısı olsun. Ben RCD510 u çerçeve sorunundan dolayı satıp Navix 9609 taktırdım. Çin menşei dokunmatiği çok iyi olmasa da şimdilik sorun yok, idare eder.
Cihaz sahibinden nokta com. da.426554652 ilan.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğrusu oraya bakmamıştım, Navix tam uyduğu için ihtiyaç kalmamıştı. İlginize teşekkürler.

Çevrimdışı cigarini

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;621689
Doğrusu oraya bakmamıştım, Navix tam uyduğu için ihtiyaç kalmamıştı. İlginize teşekkürler.

rica ederim üstat.çerçeve konusunda eliekspresi tek geçerim.hem hızlı hem de ucuz.9 gunde geldi bana:gut: