škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 almak hata mıydı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar; 2013 nisan ayında Türkiye'ye gelen ilk araçlardan 2 tane aldık. Ben kapuçino beji aldım ardaşım beyaz aldı. Arkadaşın arabasında ikinci haftada arıza oldu bir parçayı değiştirdiler (Arızanın tam ne olduğunu bilmiyorum), ilerleyen zamanlarda xenon far arızalandı, garantiden değiştirdiler. O zaman araba 33 bin km civarında idi. 40 bin oldu araçta kavrama arızası oldu yine bir parça değişti ama bu sefer araç nerdeyse 3 hafta serviste kaldı, 50 bin civarında DSG arıza lambası yandı yine bişeyler değişti. ARkadaşım arabadan soğudu ve 3 hafta önce 67 bine sattı.
Benim araba şuanda 41 binde. Bende de 30 binde xenon değişti, şimdi kontakt arızası var (Parça sipariş ettiler bekliyoruz), bunun üstüne hava yastığı lambası yandı. Bakalım kavramada da arıza çıkarsa bende satıp kurtulucam.
A7 almak benim için hata değildi çünkü jetta almak istemiyordum ama servis ağını yetersiz olması skoda da en büyük problem. Adıyaman'da yaşıyorum burada Ford, Renault, Fiat, Hyundai ve VW bayisi ve servisi var. Bir daha araç değişikliğine servisi göz önünde bulundurucam. Herkese saygılar.

Çevrimdışı YolGeZeR

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İyi günler,
umarım yaşadığınız sorunlar bir an önce çözülür, kendi tahminim sorunların 0 üretim araçlardaki doğal üretim sorunları olduğu.
Araç yeni üretildiğinde bir anda tüm sorunlar (özellikle uyum sorunları)  çok görülmekte.
Adıyaman daki Vw servisi hizmet vermiyor mu?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hbucak;533779
Arkadaşlar; 2013 nisan ayında Türkiye'ye gelen ilk araçlardan 2 tane aldık. Ben kapuçino beji aldım ardaşım beyaz aldı. Arkadaşın arabasında ikinci haftada arıza oldu bir parçayı değiştirdiler (Arızanın tam ne olduğunu bilmiyorum), ilerleyen zamanlarda xenon far arızalandı, garantiden değiştirdiler. O zaman araba 33 bin km civarında idi. 40 bin oldu araçta kavrama arızası oldu yine bir parça değişti ama bu sefer araç nerdeyse 3 hafta serviste kaldı, 50 bin civarında DSG arıza lambası yandı yine bişeyler değişti. ARkadaşım arabadan soğudu ve 3 hafta önce 67 bine sattı.
Benim araba şuanda 41 binde. Bende de 30 binde xenon değişti, şimdi kontakt arızası var (Parça sipariş ettiler bekliyoruz), bunun üstüne hava yastığı lambası yandı. Bakalım kavramada da arıza çıkarsa bende satıp kurtulucam.
A7 almak benim için hata değildi çünkü jetta almak istemiyordum ama servis ağını yetersiz olması skoda da en büyük problem. Adıyaman'da yaşıyorum burada Ford, Renault, Fiat, Hyundai ve VW bayisi ve servisi var. Bir daha araç değişikliğine servisi göz önünde bulundurucam. Herkese saygılar.

Araçlarımızı bir zamanlarda almıştık hatırlıyorum sizi. Bizim de octaviamızda birsürü parça garantiden değişti ancak bunlar normak şeyler. Evde vag grubu iki aracımız var aynı şeyler diğer araçtada var. Ama evdeki opel grubu diğer aracımızın daha çok parçası garantiden değişti. Hani böyle şeylere çok takılmamak lazım her markada olan şeyler bunlar. Dsg dediğiniz meret milyarlarca arabada var passat alsaydınızda patlardı polo alsanızda. Hani sorunsuzluğuyla dem vuram cvt şanzımanda bir sıkıntı çıksa 40 binliraya değişiyor ve şuana kadar sadece ben 2 adet araçta duydum bu sorunu. Zira internette yeni kasa s63 amgsini parçalayan,  yeni kasa c180 cdi ını yakmaya çalışan insanlar var girip internetten araştırırsanız görürsünüz.

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YolGeZeR;533782
İyi günler,
umarım yaşadığınız sorunlar bir an önce çözülür, kendi tahminim sorunların 0 üretim araçlardaki doğal üretim sorunları olduğu.
Araç yeni üretildiğinde bir anda tüm sorunlar (özellikle uyum sorunları) çok görülmekte.
Adıyaman daki Vw servisi hizmet vermiyor mu?

Adıyaman VW sadece kaporta işlemlerine bakıyoruz elektronik ya da motorla ilgili herhangi bir servis hizmetimiz yok dedi. Benim canımı sıkan her arızada il dışı gitmek. Şİmdi hava yastığı lambası yanıyor, fake bir uyarı da olsa şuanda hava yastığı devre dışı. Kaza olsa ne yapacaz? Canım sıkkın gerçekten. İlginize teşekkür ederim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olaya bu kadar duygusal bakmaya gerek yok bence. Allah'in yarattigi kul da noksan oluyor da gavur almanin isinde mi noksan olmayacak?

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şahsen ben bu arabayı iyiki almışım en doğru karar diyorum, gerçi aracım 2013 model aralık sonu aldım 2014 ocak yola çıktı şuan 16 bin km gibi, garantisi devam ettiği ve garantiden değiştiği süreç dert değil.

sizin oradaki vw motor elektirik mekanik bakmayıp kaportaya bakmaması saçmalık, kaportayı heryerde hallederler, bence çok vahim durum yoksa devam edin

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Adana Özgen oto'ya gidiyorum servise, benim arabanın garantisi bitmişti ama iyi niyet garantisinden kontakt arızasını yapıcaz dediler. bu durumda belli bir oranda sizden para talep ediyoruz dediler ama henüz fiyat vermediler.
Ben full life +2 yıl garanti almıştım, arabasını satan diğer arkadaşım bu full life bir çeşit kasko gibiymiş dedi kullanırsan araca hasar kaydı gibi işliyorlar dedi. Bunun doğruluğu beni çıldırtır boşuna mı garanti satın aldık yani?
Çoktandır foruma yazmıyorum iyice dertlenmişim.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hbucak;533806
Adana Özgen oto'ya gidiyorum servise, benim arabanın garantisi bitmişti ama iyi niyet garantisinden kontakt arızasını yapıcaz dediler. bu durumda belli bir oranda sizden para talep ediyoruz dediler ama henüz fiyat vermediler.
Ben full life +2 yıl garanti almıştım, arabasını satan diğer arkadaşım bu full life bir çeşit kasko gibiymiş dedi kullanırsan araca hasar kaydı gibi işliyorlar dedi. Bunun doğruluğu beni çıldırtır boşuna mı garanti satın aldık yani?
Çoktandır foruma yazmıyorum iyice dertlenmişim.

garantiyi uzatmış mıydınız?

iyi niyet garantisinde sadece işçilik ücreti alınıyor

Çevrimdışı art_SRY

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ozelmekanik.com
Şu tabloya baktıkça ne kadar iyi niyetli insanlarız diye içimden geçiriyorum adamlar şöyle büyük fabrikalarımız var böyle iyi elektronik makinalarımız var diyorlar hata payını sıfıra indirdik diye natıonal da belgesellerini yapıyorlar sen gidip en az 80-90 binlira verip aracı alıyorsun sonra bu arıza olması normal şu ses her arabada olabilir şanzıman Allah yapısı değil kul yapısı arıza yapma olasılığı tabi ki olacak diye birbirimizi avutuyoruz Arkadaşlar birazcık kendimize gelelim size bu arabayı verirken en ufak bir sıkıntınız olmayacak diye satıyorlar bende dahil eminim kimsenin 80-90 bin tl birikmişim var banada para gerek değil şu parayla gidip bir araç alayım demiyoruz bu parada çolugumuzun çocuğumuzun rızkı uykusuz gecelerimizin eseri bu yüzden olaya duyğusal bakmamak gerek diye düşünüyorum benim 4 ayşık aracımda niye problem olsun ki ben bu aracı alırken kimse ellememiş olsun sağıyla soluyla oynanmamış olsun sıfır araç alayım da kafam rahat etsin diye aldım bu kadar ellenmiş araç alacak olsaydım gider 2 el alırdım bu konu ile alakalı bana kimse tartışma yaratacak kelimeler yazmasın herkesin görüşü farklıdır bu benim görüşüm.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç 25-30 bin TL kalan 50-60 bin TL' si vergi.
O paraya da ancak bu kadar araba oluyor diye düşünüyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia arıza istatistiklerini aşağıdaki linkte veriyorum. Genel olarak endüstri ortalamasında diyebiliriz...

http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-model/skoda-octavia
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 2013 Temmuzda Elegance tdi dsg + panoromik sunroof lu Octavia almıştım. Sunroof tıkırtısı, arka süspansiyondan gelen sesler, camlar aralıkken kapılardan gelen sesler nedeniyle araçtan soğuyup satmıştım. Daha sonra kısa bir 407 serüveninden sonra,  Golf 1,2 tsi comfortline şimdi de Golf 1,4 tsi Highline deneyimim oldu. Şimdi bakıyorum da yalıtım hariç Golfün bir artısını göremedim. Onda da benzinli olmasının payı büyüktür diye düşünüyorum. Yalıtım dışında Octavia daki aynı sıkıntılar Golfte de mevcut. Şimdilerde yine Octavia hevesim depreşti. Şöyle sunroof, kessy, yarı deri döşeme opsiyonlu 2014 model fiyatı çok abartılı olmayan bir araç bulsam kesinlikle yine Octavia alırım.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olcay bey sizin ki çok güzel bir yazı olmuş,

Bu ve benzeri sorunların diğer markalarda olmadığını sanıyor insanlar.

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu sadece bu araçlarda olan şeyler değil tabikide benim forumada yazmıştım ilk xenon arıza verdi garantiden zorla yaptırdık(290 tl işçilik) garanti biştmişti benim aracın ilk arızasıydı inşallah başkada olmaz.Sonra evde beko buzdolabı garanti biter bitmez bozuldu 500 tl ücret çıktı skodadan alıştık onada yüklendik 500 tl verip yenisini getirtmeyi başardık sonra sony z3 telefon arıza verdi o 20 iş günü doldu ama hala tamir ettiler tüketici heyetine gitmek zorunda kaldım sonra laptop bozuldu toshiba 2 ayda yine tamir ve yine tüketici heyeti hepsi 1 ay içinde başıma geldi sonuç beko ve skoda hariç diğer dünya devleride hikaye bunlar herşeyde karşımıza çıkıyor malesef bence ilk tercih satış sonrası hizmet ilk önceliğimiz bu olmalı

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: art_SRY;533906
Şu tabloya baktıkça ne kadar iyi niyetli insanlarız diye içimden geçiriyorum adamlar şöyle büyük fabrikalarımız var böyle iyi elektronik makinalarımız var diyorlar hata payını sıfıra indirdik diye natıonal da belgesellerini yapıyorlar sen gidip en az 80-90 binlira verip aracı alıyorsun sonra bu arıza olması normal şu ses her arabada olabilir şanzıman Allah yapısı değil kul yapısı arıza yapma olasılığı tabi ki olacak diye birbirimizi avutuyoruz Arkadaşlar birazcık kendimize gelelim size bu arabayı verirken en ufak bir sıkıntınız olmayacak diye satıyorlar bende dahil eminim kimsenin 80-90 bin tl birikmişim var banada para gerek değil şu parayla gidip bir araç alayım demiyoruz bu parada çolugumuzun çocuğumuzun rızkı uykusuz gecelerimizin eseri bu yüzden olaya duyğusal bakmamak gerek diye düşünüyorum benim 4 ayşık aracımda niye problem olsun ki ben bu aracı alırken kimse ellememiş olsun sağıyla soluyla oynanmamış olsun sıfır araç alayım da kafam rahat etsin diye aldım bu kadar ellenmiş araç alacak olsaydım gider 2 el alırdım bu konu ile alakalı bana kimse tartışma yaratacak kelimeler yazmasın herkesin görüşü farklıdır bu benim görüşüm.

Yazdıklarınızın aynısını yazmak için hazırlanırken yazınızı gördüm. Yerden göğe kadar haklısınız. Sıfır km bir aracın bu kadar sık sorun çıkartmaması gerekiyor.

En az üç beş yıl , rutin bakımları haricinde servise girmemem sorun yaşamamam gerekir ki sıfır km araba aldığıma değsin.

Bunu Octavia için söylemiyorum sadece. her marka , her model böyle oldu artık. Diğerleri de çok sağlam değil.