škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Style 1.0 TSI DSG 115 HP aracımı aldım!

geocy · 12 · 2901

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı geocy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, 5 yıldır kullandığım Kia Ceed aracımı sattıktan sonra, uzun araştırmalar sonunda 1.0 TSI motorlu Octavia'yı satın aldım ve aranıza katıldım.
Motor konusunda kafamda soru işaretleri vardı ancak ilk izlenimlere göre 1.6 128 HP 260 torklu ceed imi aratmayacak gibi.

Şu an 270 km deyim ve şehirici ve şehirdışı ortalama yakıt tüketimim 7.2 lt , bu değer düşecektir.

Çok sessiz bir araç, bugün 5 arkadaş araca bindik ve yokuş vs. hiçbir problem olmadan konforlu konforlu gezdik. 4-5 yıldır dizel araç kullanan birisi olarak söylüyorum gaz tepkileri vs. çok iyi bence. 0 dan 100 km ye 10 sn de çıkıyor zaten.

Neyseki bu motoru millet henüz farketmemiş, yoksa bu fiyatlara bu arabayı vermezler.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun hocam, güzel günlerde kullanın. Bence de henüz memlekette, küçük turbo benzinli motorlar bilinmiyor. Motorun cc hacmi ile performansı arasında doğru orantı kuruluyor. Tam anlamı ile anlaşılıp talep patlaması yaşanmadan biz keyfine bakalım. :)

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı oluleci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun öncelikle. Ben de aracımı almadan önce Ceed'e bakıyordum bagaj nedeniyle elemiştim. İyi günlerde kullanın.

Çevrimdışı geocy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler, 2 yıl garanti uzatmayla birlikte 88.500 tl ye aldım.

Çevrimdışı ufunnk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba

15 kasımda 1.0 tsi style dsg aracımı alarak aranıza katıldım. Araç şu an 3.300 km de. Genel olarak oldukça memnunum ortalama yakıt tüketimim şehir dışı ortalama hızım 98 iken 4 litre gerçekleşti. Şehir içi ortalama hızım 40-45 km iken 5,5 lt 25-30 km arasındayken 6,5 lt. Yani kartaldan kadıköye bir saatte gelebildiğim trafikte 6,5 lt yaktı.

Aracın performansına gelince size bu araç 1,6 deseler binseniz ooo çok iyiymiş der inersiniz ama bu araba 1 motor 3 silindir ve inanılmaz atak güçlü ve ekonomik. Benzinli arabaya tadında binmek isteyenler için yaratılmış

Çevrimdışı 06OCT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı
Merhaba Forum Üyeleri,
Bende aranıza yeni katıldım. 1.0 TSI Ambition 2016 MY aracımı Şubat sonunda aldım. İstanbuldan Ankaraya HGS almadığım için E5 üzerinden İzmit, Düzce, Bolu Dağını kullanarak geldim. ort. 4,5lt yaktı. Şuan Ankara içinde 1 aydır kullanıyorum. Çok fazla trafik olmayan bir güzergahım var (Ankara Bulv. üzerinde) 5,7lt tüketimim var. Bolu dağını tırmanırken 2 kişi araçtaydık. Devir düşmüyor aksine gaza bastıkça hızlanıyordu. Daha önce 2010 model octavia 1.4 TSI DSG aracım vardı. Octavia yı çok beğeniyorum. Bu aracımın motoru da üzmeyecek gibi.

Çevrimdışı geocy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ufunnk;612282
Herkese merhaba

15 kasımda 1.0 tsi style dsg aracımı alarak aranıza katıldım. Araç şu an 3.300 km de. Genel olarak oldukça memnunum ortalama yakıt tüketimim şehir dışı ortalama hızım 98 iken 4 litre gerçekleşti. Şehir içi ortalama hızım 40-45 km iken 5,5 lt 25-30 km arasındayken 6,5 lt. Yani kartaldan kadıköye bir saatte gelebildiğim trafikte 6,5 lt yaktı.

Aracın performansına gelince size bu araç 1,6 deseler binseniz ooo çok iyiymiş der inersiniz ama bu araba 1 motor 3 silindir ve inanılmaz atak güçlü ve ekonomik. Benzinli arabaya tadında binmek isteyenler için yaratılmış

Hocam hayırlı olsun.  Tüketim değerleri gayet iyi . Uzun yolda maksimum kaç km/h ile gittiniz ve yüksek hızlarda yol tutuş nasıl güven veriyor mu ben henüz yüksek hızlarda deneylemedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı geocy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06OCT;612323
Merhaba Forum Üyeleri,

Bende aranıza yeni katıldım. 1.0 TSI Ambition 2016 MY aracımı Şubat sonunda aldım. İstanbuldan Ankaraya HGS almadığım için E5 üzerinden İzmit, Düzce, Bolu Dağını kullanarak geldim. ort. 4,5lt yaktı. Şuan Ankara içinde 1 aydır kullanıyorum. Çok fazla trafik olmayan bir güzergahım var (Ankara Bulv. üzerinde) 5,7lt tüketimim var. Bolu dağını tırmanırken 2 kişi araçtaydık. Devir düşmüyor aksine gaza bastıkça hızlanıyordu. Daha önce 2010 model octavia 1.4 TSI DSG aracım vardı. Octavia yı çok beğeniyorum. Bu aracımın motoru da üzmeyecek gibi.

Hayırlı olsun aracınız kaç km de ? Rodaj döneminde karma 7 civarı yakıyor benimki. Ama düşmeye başladı değerler. 8 ile başlamıştım 6.1 i falan da gördüm tabi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı 06OCT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 3000km oldu. Sakin kullanıyorum. Manuel vites. Ekrandaki vites geçiş önerilerine yakın vites değiştiriyorum.

Çevrimdışı ufunnk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç rodaj döneminde olduğu için deviri 3 binin üzerine hiç çıkarmadım zaten 100 le giderken 2000 devirde oluyor. Ben 90-120 arası sürdüm hep, 98 km ortalamayla gelmişim 4 lt yaktı ortalamada da