škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Octavia a7 1.6 TDi DSG yakıt tüketimi

Sanemka · 62 · 25013

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UhutDIRKEN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 DSG 2015 octavia sahibiyim şehiriçi ortalama 23 kuruş yakıyor diyebilirim. Uzun yolda 19 kuruşa kadar düşer.. Tabikii yakıt tüketiminde kullanımda büyük etkendir ama genel manada bakacak olursak gerçekten çok az yakan ,yakıt tüketimi ideal olan bir araçtır ben gayet memnunum

Çevrimdışı airdriver

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Bayram öncesi İstanbul'dan İzmir'e gidiş, sadece yalovaya geçmem 3 saat sürdü , baya trafik vardı, arabada 2 kişi + bavullar vardı. Yol boyunca 120 yi geçmedim. Araç henüz 1000 km de olduğu için anı hızlanmalardan kaçındım. Mümkün olduğu kadar cruise control kullandım, klima sürekli açıktı.

1 hatfa kadar sonra aynı güzergah, bayram tatili olduğu için yollar boştu, yol elverdiği kadar hızlı gitmeye çalıştım, arabada fazladan bir ağırlık yoktu. Araç 2500 km civarındaydı. Yine aynı şekilde yol boyu klima açıktı ve her fırsatta cruise control kullandım.

Ortalamalar bu şekilde. Kıyaslamak gerekirse daha önceden 1.3 dizel Linea kullanıyordum, ona göre daha az yaktığını söyleyebilirim.

Çevrimdışı Justalp

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Valla ne yaptıysam ettıysem durum Istanbulda 7.2, hız ortalama 21 km, Beylıkduzunde bıldıgın gıcıklıgına konulmus gıbı 50 metrede bı kasıs, göbeklerden önce kasıs, ışıklardan önce kasis, okuldan önce kasis, nerede 100 metre 200 metre düz yol var orada kasis. Tabi kasis olmalı, istanbulda site içinde bıle sırket arabası kullananlar o kadar hızlı gıdıyor kı kasısler anca yavaslatır. Olan bıze oluyor. 7 lıtreden asagı dusuremedım, normal 50 60 km hızla gıdebılsem 3lt yakıyor ama dur kalk yaptıkca 20 lt 30 lıtre azıcık aban 40lt yazıyor, bıraz yokusta gıt 10 lt ıle gıdıyor, e ıstanbul 7 tepe, her yer yokus yukarı asagı beylıkduzunde. Ama ben memnunum, 3.60*7 25 kurusa denk gelıo gazdan az valla.

Çevrimdışı Gncmmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün istanbul düzce arası gittim ve akşam geri döndüm. 4.7 ortalama yakıt. Hızım istanbul ici trafik olduğu icin düşük tabi ama istanbul sonrasi minimum 120. Tam 490 km yol yarım depoya gelmedi bile yani bi 40 km si daha var.

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Konya izmir arası olan yolculuğumda araç 4 kişi bagaj full doluydu klima hep açıktı ve genelde 140-150 geldim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Ghokun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavix;588230

Konya izmir arası olan yolculuğumda araç 4 kişi bagaj full doluydu klima hep açıktı ve genelde 140-150 geldim

Benim de çok benzer bir ortalamam vardı:
97 km/h ortalama hız 660 km mesafe 5.2 ortalama + 150 tl trafik cezası :D
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2016, 23:02:57 Gönderen: Ghokun »

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ghokun;588257
Benim de çok benzer bir ortalamam vardı:
97 km/h ortalama hız 660 km mesafe 5.2 ortalama + 150 tl trafik cezası :D

Bende 2 kere şansa atlattım yoksa o +150 den bende de olucaktı [emoji1]

Çevrimdışı bonjovi0433

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam senin bu ekranda neden Green score gözüküyor? Vag com ile bir şey mi yaptın? benim ekranda aynen airdriver' in ekranında ki gibi greenscore gözükmüyor.

Alıntı yapılan: octavix;588230

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bonjovi0433;588262
Hocam senin bu ekranda neden Green score gözüküyor? Vag com ile bir şey mi yaptın? benim ekranda aynen airdriver' in ekranında ki gibi greenscore gözükmüyor.

Hayır hiçbirşey yaptırmadım aldığımdan beri( 2 aydır) aldığım gibi kullanıyorum

Çevrimdışı burak_kaan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bonjovi0433;588262

Araba calisir halde olmadigi icin cikmis olabilir ama benim de hic dikkatimi cekmemisti. Yarin bakicam arabayi calistirmadan. Ama calisir halde bende de yok.

Çevrimdışı Kemal Korkmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Uzun yolda Klima Açık hep 4.5 - 5 lt arası yakıyor . Şehir içinde 6-6,5 lt yakıyor..

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araç 60 bin bakımdan sonra fazla yakar oldu. Tüketimde bariz bir artış var. Başına böyle birşey gelen oldu mu?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: burak_kaan;588274
Araba calisir halde olmadigi icin cikmis olabilir ama benim de hic dikkatimi cekmemisti. Yarin bakicam arabayi calistirmadan. Ama calisir halde bende de yok.

Benim foto çektiğimde araba çalışır değildi belkide 2016 modellerde vardır benim aracım 2 aylık

Çevrimdışı burak_kaan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavix;588348
Benim foto çektiğimde araba çalışır değildi belkide 2016 modellerde vardır benim aracım 2 aylık

Benim arac da 4 aylik ama calistirmadan o ekrana bakmamistim.