škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dikkat!!!bi-xenon far ünitesi arizasi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı a_o.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
far ünitesi arızasını bende yaşadım serviste garanti bitmeden 2 ay önce başıma geldi komple sağ sol far beyinlerini değiştik dediler. usta bu sorun kronik dedi yenilerde bir sıkıntı yok ama  2013 2014 lerde oluyor dedi

Çevrimdışı ihk69

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba dostlar. Bende foruma yeni katıldım ve konuları incelerken benimde başıma bu hadise geldi maalesef. Üstelik uzatılmış garantimde biteli 2 ay oldu ve sorunla baş başa kalakaldım. Sadece sağ far ünitesi ve ampul için işçilik dahil 1800 TL istedi servis. 2013 model aracımın 3 yılı dolduğu içinde iyi niyet dahil hiçbir garantiye de sokmadılar... Bende Yüce Otoyu arayarak bu durumu anlattım ve buradan aldığım bilgilerle sorunun kronik olduğunu aktarmaya çalıştım ama ne kadar başarılı olduk ona bakacağız. Sonuç tek farlı bir araç... Konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum, keşke 2 ay önce görseymişim ama artık yapacak bir şey yok maalesef.

Çevrimdışı sevilmisemre

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 2013 TDİ DSG aynı durum benim de başıma geldi ve servis sadece D3s ampul için 480 tl istemişti ancak iyi niyetten ücretsiz yapıldı. Balastların çalıştığını ve değişmeyeceğini söylediler.Tek balast için 900 civarı bir şey istiyorlardı. Ancak başıma böyle bişey gelirse naparım diye baktım turkiyede 150 200tl ampul bulmak mümkün.Orjinal japon balast ise çinden 75 tl gibi bir rakama getirilebilir.

Çevrimdışı gokhanay1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba, bu bizim adaptif bi-xenon farların kalibre edilmesi gerekiyor mu? Geçirdiğim kazadan sonra serviste yeni far takıldı fakat diğerine göre aşağıda gösteriyor (kazadan sonra da aynen aşağı bakıyordu, şimdi farı değiştirdik dediler ama ayarda bir değişiklik yok). Bu normal midir?

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokhanay1;593250
Herkese merhaba, bu bizim adaptif bi-xenon farların kalibre edilmesi gerekiyor mu? Geçirdiğim kazadan sonra serviste yeni far takıldı fakat diğerine göre aşağıda gösteriyor (kazadan sonra da aynen aşağı bakıyordu, şimdi farı değiştirdik dediler ama ayarda bir değişiklik yok). Bu normal midir?

Eğer servis kalibre etmemişse oraya götürebilirsiniz ya da kaputu açınca farın arka kısmında ikişer tane beyaz vida var ordan yükseklik ve sağ sol ayarını kendiniz yapabilirsiniz. Ancak ayarlaması çok hassas ben şahsen uzun uğraş sonucu ayarlayabildim. Çünkü sabit haliyle araç hareket halindeyken farların açıları farklı oluyor.

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ihk69;592735
Merhaba dostlar. Bende foruma yeni katıldım ve konuları incelerken benimde başıma bu hadise geldi maalesef. Üstelik uzatılmış garantimde biteli 2 ay oldu ve sorunla baş başa kalakaldım. Sadece sağ far ünitesi ve ampul için işçilik dahil 1800 TL istedi servis. 2013 model aracımın 3 yılı dolduğu içinde iyi niyet dahil hiçbir garantiye de sokmadılar... Bende Yüce Otoyu arayarak bu durumu anlattım ve buradan aldığım bilgilerle sorunun kronik olduğunu aktarmaya çalıştım ama ne kadar başarılı olduk ona bakacağız. Sonuç tek farlı bir araç... Konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum, keşke 2 ay önce görseymişim ama artık yapacak bir şey yok maalesef.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu aynı hataya kimse düşmesin diye hemen yazdım bana 3 bine yakın bir rakam çıkarmışlardı bu ünitilerin ikisinde aynı inşallah sizinkide değişirse ikisinide degiştirsinler yoksa digeride aynı sorunu yaşatır bizsadece işçilik ödedik kurtulduk inşallah siz hiç ödemeden yaptırırsınız

Çevrimdışı gokhanay1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkür ederim, servis için Bursa'ya gitmem gerekli. Kendim bir deneyeyim bakalım :)

Çevrimdışı gokhanay1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayrıca konu açmıştım ama buraya da yazayım dedim. Diğer konuda belirttiğim gibi farım su almış, zannedersem bu nedenle de gündüz farım başta göz kırpmaya başladı ve şimdi tamamen söndü. Bilgisayara bağladık ve modül arızası gösteriyor. Far ünitesi ile modül aynı şey mi? Başka kimsenin başına geldi mi bu olay?

Çevrimdışı poisen48

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba bende 2013 Mart çıkışlı a7 kullanıcısıyım. 2014 ekim ayında aldığım araçta aynı sorun iki sağ, iki sol olmak üzere toplamda 4 kere yaşadım ve hiç buralarda aramayı düşünmemiştim şimdi yine olunca oldukça sinirimi bozu bu olay. Bulunduğum yerde servis olmaması sebebiyle cumartesi günü Denizli Turkuaz otoya gideceğim. ve bu sayfaların çıktısıyla gideceğim kronik sorunu red ediyorlar ama sonuçta bir sorun var. bulunduğum şehirde de aynı sorunu yaşayan eski bir a7 kullanıcısı da var. yani buraya yazmayan onlarca kişi olduğunu düşünüyorum. gelişler hakkında bende bilgilendirme yapacağım. saygılar...

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çukurlarda benim aracın farları da titriyor. Servis çok önce sorduğumda normal demişti titreme olayına.
Alıntı yapılan: Levcho;529479
Bu güzel paylaşım için teşekkürler.
Umut Bey; Ve sorun yaşayan diğer arkadaşlar, araçlarını yaklaşık olarak hangi dönemde satın aldılar belirtebilirler mi?
Ayrıca, yolda bazen çukurlardan geçerken farların ışıkları titriyor. Başka kimsede var mı benzer sorun?

Çevrimdışı Ali Emre Emiroğl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Far ünitesi değil fakat led ünitem arızalanmıştı. Serviste 650 lira olan üniteyi çıkmacıdan 200 liraya alarak sorunu halletmiştim.
Aynı ünite a3,a4,a5,a6, passat ve jatta da da kullanılıyor.