škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dikkat!!!bi-xenon far ünitesi arizasi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benimki 26 ekim fabrika çıkışlı çok şükür problem yok

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dedigim gibi sizin durumunuzda problem %90 ampullerde. Ama nasilsa garantiden degisiyor ve ne olur ne olmaz diye garantiye almak icin ballastlari da degistirmisler.  İki ballastın da değişmesi hem kendilerine garantiye almak adına hem de tıpkı ampüldeki gibi sağ ve sol un uyumu için yapılmıştır.

Araclarda surekli degisiklik ve iyilestirmeler yapiliyor. Bazen tedarikcilerin degismesi ile de kullanilan parcalar farklilik gosterebiliyor. yeni takilan ballastlarin farkli olmasi onlari bir onceki seriden iyi veya kotu yapmaz.

Bunun yanında belirli arizalarin kronik olarak nitelendirilmesi icin o parti araclar icinde ariza yuzdesinin cok olmasi beklenir. Bu tur bir durumda ya araclar direkt cagrilir ya da bakim icin servise ugradiklarinda ilgili arıza giderilir, parça değişir vs.

Sizin durumunuzda Yüce Oto benim kendilerinden beklemediğim bir şekilde işi yokuşa sürmeden çözüm sunmuş.

Size bu olayı forumda paylaştığınız ve diğer üyeleri de olabilecek soruna karşı uyardığınız için teşekkürler
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2015, 16:13:36 Gönderen: viperking »

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet Yüce oto garanti bitmesine rağmen aslında olması gerekeni yaptı tabi malum ülkemizde olağan birşey olmadıgından garipsiyoruz.And otoyuda unutmamak lazım işçiliğin peşine düştü.

Çevrimdışı serdar45

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;529457
Sizin ariza tamamen ampul kaynakli.

Unite de hata var diyen servis tamamen isin kolayina kacip size balast larida kitlemeye kalkmis.

Ayni sorun GTC de basima gelmisti. Dediginiz gibi.sanayi isi farlar orjinalinin yerini tutmuyor. Maalesef renk tutsun diye de hem sag hem solu degistirmek gerekiyor. Fiyatlar da dedigiz seviyede.

Hayır benimde başıma geldi aynı olay bir hafta arayla lambaların ikisi de söndü ilk hafta ampul sıkıntılı diyip ampulu değiştirdiler garantiden sonraki hafta öbürü pembe yanmaya başladı götürdüm tekrardan servise ilk çıkan kasaların farları kötü çıktı değiştiriyoruz garantiden dendi sonra servisten telefon açıp far ünitesi arızalıymış değiştiriyoruz dediler

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arıza uzun sürede orataya çıktığı için ya garantiler bitiyor araç sahipleri ampul alıp kullanıyor (arkadasların bana tavsiye ettigi gibi birde yedek ampulleri oluyor:) )yada konu hakkında bilgisi olmayan servisler ampulu değiştiriyor garantiden gönderiyor durum ortada bizim üntiler fabrika çıkışı hatalı bence herkes ünitelere bir baksın yeni ünitelerin tamamı metal kaplı

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Umut bey, oldu olacak ünitelerin yerini tarif ediniz ve mümkünse fotografını paylaşınız da biz de bakalım.

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Haklısın üşengeçlik etmiyim akşam çekip canlı örneğini gösteriyim

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekotass;529937
Haklısın üşengeçlik etmiyim akşam çekip canlı örneğini gösteriyim
Yüce ile hangi kanaldan temas kurdunuz acaba? skoda.com.tr adresindeki talep/şikayet bölümünden mi e-posta aracılığı ile mi? E-posta ise hangi e-posta adresi üzerinden?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;529954
Yüce ile hangi kanaldan temas kurdunuz acaba? skoda.com.tr adresindeki talep/şikayet bölümünden mi e-posta aracılığı ile mi? E-posta ise hangi e-posta adresi üzerinden?

Talep şikayet bölümünden aracın palkası ve şaşsi numarası ile

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekotass;530066
Talep şikayet bölümünden aracın palkası ve şaşsi numarası ile
Farklı bir durumla ilgili olarak oradan 2 gün önce talepte bulundum ne arayan var ne soran...

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben önce and otoya gittim orda konuştuktan 3 gün sonra yüceye yazdım yazdığımdan 3 saat sonra and otodan aradılar yüce oto karşılıcak biz sadece işçilik alcak diye

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekotass;530083
Ben önce and otoya gittim orda konuştuktan 3 gün sonra yüceye yazdım yazdığımdan 3 saat sonra and otodan aradılar yüce oto karşılıcak biz sadece işçilik alcak diye
Teşekkürler bilgiler için.

Çevrimdışı afterkan.07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba benim de 2013 nisan ayında almış olduğum octavia A7 aracım var. aynı sorunu bende yaşadım. sol ön farım kendi kendine kırpmaya ve daha sonra yanıp sönmeye başladı. Antalya Çağ otomotive müracaat ettim. sizin yukarıda anlattığınız olayın aynısını bana da söylediler. xenon beyinlerinin ikisi ve sol ön xenon ampülün değişmesi gerektiğini garantisinin bittiğini ve iyi niyet garantisinden parçanın %70 karşıladığını söylediler. toplam tutar 2500 tl civarında benim ödeyeceğim rakamın 815 TL olduğunu söylediler. şu an ne yapacağımı bilmiyorum.

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: afterkan.07;531884
merhaba benim de 2013 nisan ayında almış olduğum octavia A7 aracım var. aynı sorunu bende yaşadım. sol ön farım kendi kendine kırpmaya ve daha sonra yanıp sönmeye başladı. Antalya Çağ otomotive müracaat ettim. sizin yukarıda anlattığınız olayın aynısını bana da söylediler. xenon beyinlerinin ikisi ve sol ön xenon ampülün değişmesi gerektiğini garantisinin bittiğini ve iyi niyet garantisinden parçanın %70 karşıladığını söylediler. toplam tutar 2500 tl civarında benim ödeyeceğim rakamın 815 TL olduğunu söylediler. şu an ne yapacağımı bilmiyorum.

Aynısını yapacaksınız Yüce otoya bildirceksiniz bu fabrika hatası konuyu okuyun

Çevrimdışı afterkan.07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekotass;531979
Aynısını yapacaksınız Yüce otoya bildirceksiniz bu fabrika hatası konuyu okuyun

Teşekkürler şimdi yüce oto talep/şikayet bölümüne durumu izah ederek bir talepte bulundum inşallah hayırlısı olur.