škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

KAZA !!! Arka dingil düzeltilmesi hakkinda

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustafaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar aracima arka sol tekerlekten carptilar araci servise biraktim.  

Bana servisin gonderdigi mail burada ""Aracınız ile ilgili olarak sol arka aks ucu, taşıyıcı ve porya değişmiş olup arka dingilde eğrilik devam etmektedir. Arka dingil de düzeltme işlemi yapıldıktan sonra başkaca bir mekanik işlem gerektirmeyeceği kanaatindeyiz.""

benim öğrenmek istediğim şey dingil denen şey degismiyormu neden düzeltme ihtiyacı duyuyorlar. Ve duzeltilirse sıkıntı yasarmiyim. Tesekkurler

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dingil sağlam bir metalden yapılır ve yeni olduğu için yapısı düzeltilmeyi kaldırablir, dingilin değişimi maliyeti arttıracağı içinde düzeltme yolunu seçmişlerdir

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızın kaskosu yok mu? Dingil eğrilmesi ciddi bir problem bence, bi şekilde aracınızı perte çıkarttırın...

Çevrimdışı mustafaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cok kucuk bir egilme dediler. Servisle bicok kez konuştum önemli değil düzelir dediler. Axa dan kaskolu ama hic sormayın bir daha axa dan yaptırmam ben boyle kotu bir sigorta şirketi görmedim çok sıkıntılı cooook.

Çevrimdışı kent36100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşım dingil egriligi azda olsa araba yavaş gidince hissedilir sag sol yapar almayın rahatsız eder sizi sürerken ya degişsinler yada arabayı perte cıkarsınlar en iyisi perttir bana sorarsan kesinlikle kabul etmeyin servisin sana gonderdıgı cevapla kaskoya başvur de ben bu arabayı istemiyorum yani yeni araba verin yada paramı verin diyinbence dingil önemli azda olsa egrilik araba hisseder pişman olursunuz sonra

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dingil yamulmasi aracinperte cikmasina sebeb degildirki. Neden perte cikarttir deniliyor. En kotu duzelmiyrsa yenisi takilir. Masrafi kaskodan cikar. Ama duzelme imkani varsa ki servis yapicaz demis kasko hayatta pert falan yapmaz. Bu nedenle siz araciniz yaildiktan sonra cok dikkat edin aracin gidisine donusune durusuna manevrasina iyice bakin baktirin haricten rot balansciya ve sase duzeltme yapan yerlere goturup iyice kontrol ettirin varsa bir bozukluk yazili evrak alin yapilmasi geren islemler cinsinden varsa problem goturun servise tekrar birakin.

Gecmis olsun.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun değil dedilerse kontrol için: teslim aldıktan sonra servis dışında (sanayi v.b) bir rot balanscıda rot ayarlarına baktırın ayar tutuyorsa sorun yok demektir. Tutmuyorsa servisin başına ekşirsiniz..

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustafaras;492826
Merhaba arkadaslar aracima arka sol tekerlekten carptilar araci servise biraktim.

Bana servisin gonderdigi mail burada ""Aracınız ile ilgili olarak sol arka aks ucu, taşıyıcı ve porya değişmiş olup arka dingilde eğrilik devam etmektedir. Arka dingil de düzeltme işlemi yapıldıktan sonra başkaca bir mekanik işlem gerektirmeyeceği kanaatindeyiz.""

benim öğrenmek istediğim şey dingil denen şey degismiyormu neden düzeltme ihtiyacı duyuyorlar. Ve duzeltilirse sıkıntı yasarmiyim. Tesekkurler

Nedir bu servislerden çekilen eziyet anlamadım. Kaportayı neden düzeltmeyip hemen değişimine gidiyorlar da mekanik aksam ve parçalarını tamire gidiyorlar. Arka dingili herkes düzeltemez.

Çevrimdışı mavıcnc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
hepsi aynı sigorta yapılana kadara iyiler daha sonra elinden gelen her şeyi yapıyorlar yapmamak için

Çevrimdışı mavıcnc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar dingil dedikleri nokta aracın yürüyen aksamının bağlantı noktaları yani kamyondaki gibi şaseden ayrı bir nokta da değil mercedeslerde şasede bir nokta var oradan gerdirerek düzeliyor. skoda böyle bir teknolojiye sahip mi bilmiyorum. size tavsiyem sıkıntı etmeyin aynı şey kuzenimin başına geldi kazadan sonra 5 sene bindi araç ford fiesta çok çok içine sinmez ise götür sat başka araca bak.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Çok geçmiş olsun,düzeltmeyi tavsiye etmem,değişilmesinde israrcı olun,yoksa yasal yola başvuracağınızı söyleyin.Servisler yasal yolu duyunca tırsıyorlar..

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Masraf fazla olsun ama değiştirin,o şasesi kaymış lafını kulanmayalım sonradan :(

Çevrimdışı mustafaras

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Simdi sigortaya dingilinde değiştirilmesi yönünde talebini iletim.  umarım beni çok ugrastirmazlar

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servisin elinde dingili duzeltebilecek usta ve ekipman okdugunu sanmiyorum. Muhtemelen sanayide bir saseciye duzelttirecekler. Eger egrilik cok degilse ve usta ozenirse ok gibi cikartir arabayi hicbir sorun yasamazsiniz. Kotu yaparlarsa da gidip sanayide iyi bir saseciye 100-300 arasi bir meblaya yaptirirsiniz sikinti cikmaz.
En iyisi servise arabayi teslim almadan once servis yetkilisiyle tecrubeye cikacaginizi soyleyin. Eger kusur bulursaniz araci dort dortluk yapana kadar teslim almayacaginizi soyleyin. Ozen gosterirler arabaya. Arabayi almadan once de binin arabaya beraber cevre yoluna cikin 170-180 e kadar deneyin arabayi dusuk hizda da deneyin. Titreme cekme gibi bir sorun yoksa tamamdir.
Dingil degismeye degisir ancak hasar kaydi kabarir arabanin. Minik bir egrilikse iyi ustalikla beraber sikintisiz halledilir.
Hatta su terazisi goturun yaninizda iki tekerin egriligine de bakin ;)