škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 Frene basınca gıcırdama

oceanix · 90 · 23192

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu arada tavan için ikna ettim ama ortada faaliyet yok. Bunu yazın yetkililere dedim yazılmadı. Dikiz aynası için geldiğinizde bakarız dendi.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benimki de gitgide sinir bozucu olmaya başladı... makaslı kamyonetler gibi ses geliyor..

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar bu konuda ortak hareket edip bir şeyler yapmak lazım. Böyle bir arabaya bu kusur hiç yakışmıyor. Yakında sokaktan geçen skodaları durdurup soracağım sende ses var mı diye.

Çevrimdışı emre.tk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sogukken oluyor genelde,  gün içinde olmuyor. Dün ustaya sordum bu konuyu serviste, asbestsiz balatalarin standart sesi dedi. Ama Honda CRV ve Toyota Auris kullanıyorum,  bu ses onlarda yok.

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün servise gittim doğru dürüst yapmadı. Isınınca yok oluyor. Daha önce yazdığım keşke jetta alsaydım lafımı geri alıyorum ve arabamı çok sevmeye başladım.

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çünkü bugün altura gitmişken jettayı bir kez daha inceledim ve octaviadan sonra bana çok itici geldi.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçtaki ses bugün iyice abartı düzeye geldi... içerden direksiyonun arkasından bile ses duyulur hissedilir durumda..disk,balata,fren merkezi,fren pedalı hep beraber gıcırdıyor sanki..bu ara servise gitmeye vaktim yok..sebep-çözüm ne olabilir?

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bizim arabada bu sesi nadir yapıyor.İlk aldığımız zamanlar çok yapıyodu böyle yağmur yağsın hava soğuk olsun yapardı ama bayadır duymuyorum bu gıcırtı seslerini duysamda takmıyorum kuzenim benimle beraber aldı 8 ay önce kia sportage onda bile var. Sesleri duymaya değilde arabadan keyif almaya çalışın biraz

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
araçtan keyif almamı engelleyen sıkıntılar olmasa zaten yazmazdım ..iş bir de fren olunca keyif iyice kaçıyor. çok uzun süreli yada kısa süreli çeşitli marka bir çok araç kullandım ve kullanıyorum ama bu ses hiç birinde yok.aracımdaki sesi duysanız hak verirdiniz eminim.fren mesafesi ve yavaşlatma konusunda da sıkıntı yasadıgımı düşünüyorum 80km/h civarında iken sakince durmam gerekirken pedala daha guclu ve derin basarak durmak zorunda kalıyorum bazen.sanki balata ile disk arasında tereyağ varmış gibi..ilk zamanlar fren pedalına hafifce dokunmamla arac kasılırdı şimdi pedalı ezmem gerekiyor. daha 2000km olmadı arac .bu durumun gıcırtı ile bir ilgisi olabilir mi?

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://youtu.be/tinY0jVGWEg  aracımdaki gıcırtı sesini çekmeye çalıştım umarım net duyuluyordur epey rüzgar vardı.araç hareketsiz haldeyken bile oluyor ses ..

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kmlglcn;516971
http://youtu.be/tinY0jVGWEg  aracımdaki gıcırtı sesini çekmeye çalıştım umarım net duyuluyordur epey rüzgar vardı.araç hareketsiz haldeyken bile oluyor ses ..

Video gizli diyor, sizden başkası izleyemiyor sanırım, bi el atın da görelim sesi.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kmlglcn;516945
araçtan keyif almamı engelleyen sıkıntılar olmasa zaten yazmazdım ..iş bir de fren olunca keyif iyice kaçıyor. çok uzun süreli yada kısa süreli çeşitli marka bir çok araç kullandım ve kullanıyorum ama bu ses hiç birinde yok.aracımdaki sesi duysanız hak verirdiniz eminim.fren mesafesi ve yavaşlatma konusunda da sıkıntı yasadıgımı düşünüyorum 80km/h civarında iken sakince durmam gerekirken pedala daha guclu ve derin basarak durmak zorunda kalıyorum bazen.sanki balata ile disk arasında tereyağ varmış gibi..ilk zamanlar fren pedalına hafifce dokunmamla arac kasılırdı şimdi pedalı ezmem gerekiyor. daha 2000km olmadı arac .bu durumun gıcırtı ile bir ilgisi olabilir mi?

abi sendeki sorun farklı olabilir ben garajdan çıkarken fren yaptığımda garc gurc ediyo bide direksiyonu çevirince aynı ses oluyodu oda soğuk ve ilk çalıştığında yapıyodu önceden.. benim lafım sana değil her sese fitil olanlar var sizdeki ses sıkıntılı olabilir

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
video sanırım şimdi düzeldi.. sabahaları garajdan çıkarken olan ses değil bu (o da var zaten)keşke o olsa, o normal ama bu canımı sıkıyor artık..
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2015, 21:09:38 Gönderen: kmlglcn »

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kmlglcn;517014
video sanırım şimdi düzeldi.. sabahaları garajdan çıkarken olan ses değil bu (o da var zaten)keşke o olsa, o normal ama bu canımı sıkıyor artık..

evet bu ses baya can sıkıcı bendeki ses bundan değil.. servis bişe demiyormu bu duruma

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sesi ilk kez duyuyorum, benim en çok karşılaştığım ses, park ederken frene bastığım anda ön taraftan "toooooook" diye bir ses geliyor.