škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 Frene basınca gıcırdama

oceanix · 90 · 23191

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
o ses benim octaviada da vardı frenden kurtulan bi ses egimlerde lastikler dönük olunca gelen.arkadas tam olarak acıklams zaten en basta. kafaya takılcak birsey degil bence.doblonun fren mekanizmasi parcalarıyla aynı degil sonucta. arıza eksiklikde degil bence yapısı oyle yapacak birsey yok

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bunun birde geri geri giderken aniden frene basılınca çıkan modeli var

alıştım...

Çevrimdışı MuratKarakaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam benim araçtada vardı gacır gucur ses metal sürter gibi bazen fren disklerinin arasına kum çakıl girince yapıyormuş disklere bir baktırın derim

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;505559
bunun birde geri geri giderken aniden frene basılınca çıkan modeli var

alıştım...

Aynen hocam benzer bir ses var araç manuel. Frene basıyorum arkadan tak diye bir ses geliyor. ( Depo sesi değil, onu ayırt edebiliyorum ) Konuda bahsedilen araçlar ise genelde dsgli.

Çevrimdışı emre.tk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abstraction;505682
Aynen hocam benzer bir ses var araç manuel. Frene basıyorum arkadan tak diye bir ses geliyor. ( Depo sesi değil, onu ayırt edebiliyorum ) Konuda bahsedilen araçlar ise genelde dsgli.
Anlık bir ses değil benim araçtaki. Sanki el freni çekiliymiş gibi, iki parçanın birbirine sürtünmesi ile ortaya çıkan, ayak fren pedalına temas ettiği süreçte, kesik kesik gibi ama sık aralıklı  duyulan uzunca bir ses. Sanki aracın arka tarafından geliyor gibi, özellikle sert frende...

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Dün gece aracımı park ederken ben de kaşılaştım bu ses ile.
Boşa alıp çok hafif meyilli yerde hafifçe frene bastığımda gıcırdama sesi duydum.
5-10 kere denedim ses devam etti.
Orijinal siyah ayna kapağı taktırmayı düşünüyorum serviste, gittiğimde soracağım.
Aracım 1.6 TDI DSG
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı volkidans

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yok böyle bir ses arkadaşlar araçlarınızda sıkıntı var mutlaka değişik servislere baktırın..

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir gelişme var mı sıkıntınızda?
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı atsozgur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
balata ile disk arasına zamanla toz ve balata tozu gibi şeyler dolduğundan bazen böyle seslerin olması mümkün olabiliyormuş. belki lastikleri söktürüp balatanın ve diskin üzerindeki pisliği temizlediğinizde sorun çözülebilir.

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim aracımda da aynı gıcırdama sesi mevcut.park ederken yada durmak üzereyken geliyor.Fren pedalına basınca yay gıcırtısı gibi ses geliyor .sıcak yada sogukken farketmiyor.Hem içerden hem dışardan net duyuluyor.bir çözüme ulaşan var mı?

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kmlglcn;515952
benim aracımda da aynı gıcırdama sesi mevcut.park ederken yada durmak üzereyken geliyor.Fren pedalına basınca yay gıcırtısı gibi ses geliyor .sıcak yada sogukken farketmiyor.Hem içerden hem dışardan net duyuluyor.bir çözüme ulaşan var mı?

Ben de problem devam ediyor.
Bazen ses geliyor bazen gelmiyor, ama genelde geliyor.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar; @emrtkn, @kmlglcn
Benzer sesi bir çok araçta duydum, az ve ya çok, ses geliyor.
Frene basarken gerilme ile karışık gıcırtılar.
Bu tamamen fren sisteminden gelen sestir ve anormal değildir.
O kadar takmayın bu sesi kafanıza.

Bu sesi, uzun süreli kullandığım ve sürekli duyduğum araçlar;
2001 Seat cordoba
2013 Jetta
2014 Focus
2010 Mazda 3

ve şimdiki aracımda Octavia 2013 TDI

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cevabınız için teşekkürler..haftada bir kaç kez kullandığım sıfırdan beri bizde olan 2006 honda jazz ,yine sık sık kullandığım 2009 civic ve octavia almadan önce sıfır alıp yaklaşık 9 sene kullandığım 307'de böyle bir ses hiç duymadım ,önemsiz bile olsa bence bir sorun var. Gıcırtı sesi, park halinde iken bile frene basınca  cam kapalı olmasına rağmen  içeri kadar geliyor.Kaliperlerden geldiğini düşünüyorum ya da balataları sabitleyen metal klipsler..henüz 2 aylık olunca araç haliyle garip geliyor ki ilk 1000km civarı bu ses yoktu..

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu ses bendede var. Aşırı rahatsız edici. Sattığım toyotamda yoktu. Diğer aracım citroen c-elysee dede yok. Kafayı yiyeceğim. 90 bin tl para veriyorum ve aşırı rahatsız edici fren sesi. Araç daha 1000 km bile değil. Zaten ilk günden beri var. Evimin altında tamirci var sesi duymuş koşa koşa geldi yanıma. Bu sorun renolarda vardı hepsini geri çağırıp fren sistemlerini değiştirip çözdü dedi. Ben de bunun üzerine yükselen otoya gidip baktırdım. Bu dedi hepsinde var. Peki dedim şu test aracını getir binelim dedim. Getirdi bindik tık yok. Bu sefer daha çok yeni ondandır dedi. 3000 nde gelince bakalım dedi beni gönderdi. Sonra ben arabadaki başka sorunlar ile birlikte altura gittim. Orasında fren sistemlerini yağladık falan dedi. O ses hepsinde var bu arabalar böyle dedi, gönderdi beni. Ben bu sorunun çözülemeyeceğine inanmıyorum ama çözmek isteyende yok. Kısaca araba elimde patladı. Keşke yine corollaya devam etseydim yada jetta alsaydım. Çok pişmanım aldığıma. Sıfır araç aldık dikiz aynası bozuk, far su püskürtme bozuk, sol camdan açarken ses geliyor, tavanda sarkma var. Tamam tavan ve fren dışındakiler halledildi ama niye ben bunları sıfır araçta yaşayayım ki. Mesela tavana razı etmek için galeriye gidip sıfır araçları müşteri temsilcisi ile incelemek zorunda kaldım. Benim ne zorum var ki bir de yetkilileri ikna etmekle uğraşıyorum.