škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dizel Yakıt Önerisi

brsznr · 69 · 27815

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atsozgur;512451
bende bu forumdan okuduklarımla uzun zamandır total excellium kullanıyorum. diğer yakıtlara göre performansta bir değişiklik göremedim ancak dpf çok çok daha az açıyor ve her 200 tl lik yakıtta 60-70 km daha fazla yol gidiyorum. genelde Shell nitro diğer dpf sistemi olmayan araçlar için depodaki kötü yakıtı temizlemek amaçlı yönlendiriliyor. dpf açmadan nasıl gider hayretler içerisindeyim:)

uzun yol agırlıklı ve düsük devirli kullanılmamıstır belki:ok:

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım İstanbul İzmir İstanbul arası uzun yolda yüksek sürat ve devirlerde İstanbul içi ve yazın küçük bir yazlık belde de kısa mesafelerde de kullanılıyor belki km henüz çok düşük ondan dolayı DPF çalışmamış olabilir. Bilhassa daha önceki 6 aracımda 1.6 benzinli atmosferik düz vites araçlardı son 3 adet 10 yıl Corolla kullandım onlardan kalma alışkanlıkla agresif ve yüksek devirli kullanmayı severim ama ilk dizel aracım ve DPF ışığı hiç yanmadı ve bugüne kadar devreye girmedi. Shell V power nitro diesel'den memnunum başka marka yakıt kullanmadığım için diğerleri nasıldır bir yorum yapamam.

Çevrimdışı ekin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atsozgur;512451
bende bu forumdan okuduklarımla uzun zamandır total excellium kullanıyorum. diğer yakıtlara göre performansta bir değişiklik göremedim ancak dpf çok çok daha az açıyor ve her 200 tl lik yakıtta 60-70 km daha fazla yol gidiyorum. genelde Shell nitro diğer dpf sistemi olmayan araçlar için depodaki kötü yakıtı temizlemek amaçlı yönlendiriliyor. dpf açmadan nasıl gider hayretler içerisindeyim:)

"Dpf açmadan nasıl gider" kısmını anlamadım hocam yani shell iyimi kötümü. Bende bir ara totalden almaya çalıştım fakat çok az istasyon olduğundan sıkıntı oluyordu. Burada yazılanları okuyunca dikkatimi çekti shell ile dpf dediğiniz gibi çok açılıyor. Nerdeyse 3-4 yolculukta bir açılıyor.

Normalde total opet ile 700-750 km gidiyordum son iki defadır shell ile 860 km gittim güzergah ve sürüş tipim değiştirmiş olabilir yukarda arkadaşlar bp tavsiye etmiş onu deneyeceğim bu depoda

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mazotu shellden akli kelden alican aga :)

Uzunca bi suredir shellden aliyodum mazotu(oncesinde de opetti) Gecen emme manifoldunu bekledigim kadar kurum cikmadi. Bi onceki acisim felaketti.

He kurumludur kurumsuzdur bilmem umrumda da degil zira egr yi iptal ettim :)

Çevrimdışı eski

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2 yıldır Shell'den ve Aynı pompadan alıyorum sıkıntı yok servis Shell veya opet diyor

Çevrimdışı atsozgur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aslında memnuniyet olunca genelde aynı istasyondan almak lazım. verim artıyor diye düşünüyorum. zira Türkiye şartlarında istediği kadar denetleme olsun marka aynı olsada istasyon değişince enterasan durumlar ortaya çıkabiliyor.  Shell  wpower nitro gerçekten çok güzel bir yakıt performans artışını hemen hissediyorsunuz. ama benim araçta çok dpf açtığı için ben totale yöneldim. totalde daha çok km yapmamın sebebi sanırım nitronun verdiği performans artışıyla sürüş verilerimin değişmesi olabilir. dpf açmak kötü birşey değil tabiki sonuçta araç içini temizliyor diyebiliriz. ancak açtığındaki o ses ve araçtaki farkedilir güç kaybı insanın canını sıkıyor:) sürekli nitro alan arkadaşlarında içi sürekli temiz kaldığı için bence ondan dpf açmıyor:)

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence hangi yakıtı almışsanız ve kullanıyorsanız ve araç ona alışmış ise devam etmek en iyisi yakıtı fazla değiştirmeyin benim normal olarak uzun yolculuklarda aynı istasyondan almam söz konusu değil ama yinede aynı istasyona denk gelmeye gayret gösteriyorum.İstanbul ve ya İzmir'de isemde aynı istasyondan almaya gayret gösteriyorum. İstasyon gerçekten önemli genelde büyük ve düzenli istasyonlardan alırım daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi bu konuda motor yakıt ve DPF sistemlerinde uzman arkadaşlarım ısrarla Shell tavsiye ettiği için ilk yakıt alımı dahil yakıtım hiç değişmedi ve şu ana kadar DPF ışığını ve devreye girdiğini görmedim. Her 5.000 km kaliteli enjektör temizleyici ve katkı maddeleri öneriliyor ben henüz kullanmadım.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayrica shell de shell petrol as nin kendi islettigi istasyonlar var (ankara ivedik mesela) buralarda daha once yalan dolan is yapildigi gorulmemis duyulmamis bile. Turpacta calisan bir abim shellin islettigi istasyondan gonul rahatligiyla al diyor. (Turpac benzin istasyonlarindaki pompalarin kurulum bakim ve tamirini yapan sirket)

Çevrimdışı ÖNDER DEMİR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Shell haricinde almam. Octavia dan önce jettam vardı. Petline den ucuz diye alıyordum. sürekli partükül filtresi yanıyordu. sonra shelle döndüm hiç sıkıntı yaşamadım. Bence shell

Çevrimdışı mstfthr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Türkiye petrollerindeki arkadaş mazotu opetten benzini istediğin yerden alabilirsin demişti ayrıca yeni açılan istasyonları tercih etmemide söylemişti

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle bir konuda ortak bir fikir çıkması ya da uzlaşı sağlanması mümkün değil. Öyle olsaydı sektöre tek bir firmanın hakim olması gerekirdi ki böyle bir durum yok.
Sektör genel manada 5 büyük firmanın elinde diyebiliriz(Petrol Ofisi, Opet, Shell, BP ve Total). Buna ilave olarak sektörde lider firma olan Petrol Ofisi -öyle ya da böyle- diğer firmalara göre çok daha fazla pazar payına sahip, ancak bu başlıkta olduğu gibi neredeyse hiçbir konu ya da başlıkta da önerilmez.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla abi petrol ofisi yillarin markasi diye var bence. Satis rakamlarinda onde mi ki? Sirket olarak karlidir ama baska yatirimlari falan vardir tahincioglunun belki?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;512694
Valla abi petrol ofisi yillarin markasi diye var bence. Satis rakamlarinda onde mi ki? Sirket olarak karlidir ama baska yatirimlari falan vardir tahincioglunun belki?

Sektörde 1. Geçen bir yerde okumuştum. Tabii dediğin gibi en önemli etken bayii sayısı ve eski olması. Sektör sıralaması PO, Opet, Shell, BP ve Total şeklinde.
Bir de yanlış bilmiyorsam PO'nun çoğunluk hissesi Avusturyalı OMV firmasında.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı atsozgur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bütün askeri jet yakıtları PO ya ait ve yurtdışından gelen her resmi ve askeri uçak kalkmadan önce PO ya para yatırarak ikmal merkezlerinden yakıt alıyor. yıllar geçer ihale usülü belki birşeyler değişiyordur ama sektör lideri olmasından devlet ihalelerinde olmasının da payı vardır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle