škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni skoda octavıa elegance 1.6 dsg arka süspansiyon sesi

osafakk · 41 · 25137

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_o.b;440596
ıphone tutucu felan veren olmadı araç acil lazım olduğu içinde hiç dikkat etmedim böyle şeylere sizlere verdilermi bu iphone tutucu dan

http://img.donanimhaber.com/upfiles/860088/d6ab6bef-db79-43ab-a7c4-ea767d0a6cfc.jpg
İphone tutucu ile küllük diye bahsettiğim el freninin yanındaki boşluklara takılan resimdeki plastik kaplar. Ayrıca internet sitesinde iphone tutucu, bagaj bölümündeki; çift taraflı bagaj halısı, sağ ve soldaki açılır kapanır kanca(askılıktan bahsediliyor sanırım), aşağı kaydırabilir bagaj örtüsü (uzun yüklerin taşınması için pandizotun koltuğun arkasına doğru girmesi) gibi donanımlar opsiyonel olarak yazılmış. Ancak benim aracımda bunlar mevcut. Hatta kutu gibi nesneleri bagaj halısına sabitlemek için yapışkanlı plastik parçalar sağ ve sol tekerlek arkalarındaki plastik bölmelerin dışından çıkarılarak kullanılabiliyor. Ancak buz kırıcı ve şoför koltuğunun altında bulunması gereken uyarı yeleği benim aracımda yoktu. Sizlerde de bunlar var mı?

Çevrimdışı 1071

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Telefon tutucunun Bluetooth lu araçlar ile verildiğini söylemişti bayi satış müdürü. Benim aracım bluetooth lu ve telefon tutucu var.
Tabi kapı içindeki çöp kutusu, buz kazıyıcı, ve koltuk altındaki uyarı yeleği ile alakalı bir yazı paylaşmıştım, bunlar bende de çıkmadı, toplasan 10-15 tl lik malzemeler.. Güya simply clever ama hiçbiri yok.. malesef.. Reklam filminde de üstüne basa basa göstermişlerdi... 70 bin liralık arabada 15 liralık malzemeyi kısmak büyük saçmalık..

Çevrimdışı hbucak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araç satıştakilerden müdürüne kadar herkes bunları biliyor ama vermiyorlar. Bana eve skoda'nın yeni trafik setini gönderdiler. Herkese mi yollamışlar anlamadım.Araçta bir tane vardı ama biraz basitti bu gönderdikleri daha güzel.

Çevrimdışı a_o.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben alalı  1 ay olacak böyle bir şey gelmedi. bugün sadece vdf aldığım 4 bakım paketinin faturası geldi kargoyla

Çevrimdışı canmert2005

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun.
aracınızı servise götürdüğünüzde,bagaj kapağının gergi vidaları var,b,rde onları kontrol ettirip biraz gerdirin.kasislerde bagaj kapağıda yapabilir.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim de arka plaka tıkırdıyordu. plakalığı söküp plakayı direkt bagaj kapağına yapıştırdım. ses kesildi.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı umut111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arka suspansyonda skntm yok ama arkadar dizelin çalkalanma sesi geliyor...

Çevrimdışı osafakk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
O ses normal o neredeyse bir çok araçta geliyor, gelmese daha iyiydi ama geliyor...

Çevrimdışı ahmet20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende 10 kasımda teslim aldım aracımı..2 haftadır süspansiyonla uğraşıyorum.Arka süspansiyonlar bariz sert..bu arada bu araca sahip olanlar bu konuda gerçekleri yazarsa ii olur..Araçların hepsi aynı fabrika çıkışı aynı süspansiyon birisi ne ise hepsi o.onda bir çelişki yok..seninki sert benimki yumuşak sanmıyorum.golf 7 ile aynı platform biliyorsunuz..arkadaşım dün golf aldı..arka arkaya ikisiylede teste çıktık o araçtada sertlik var fakat okti kadar hissedilmiyor..İşte sıkıtıda burada.can sıkıcı durum burada..inanın içim parçalanıyor hafif bir bozukluktan geçerken..aşırı sert..ben aracı aldığım firma ile beğenmezsen geri getir şeklinde pazarlık yapmıştım..dün gittim hemen ödemeni yapalım araç bizim dediler..sattıkları fiyata..evet bir gün düşünme süresi istedim golf 1.2 tsi comfort manuele yöneldim araçta buldum fakat aracımı vermedim..çocuğumuz olacağı için ve diğer bütün donaımlarını düşünerek kasislerden yavaş geçerim düşüncesi ile.Golfte bu kadar ses gelmemesinin sebebi ise arka stepnenin olduğu yerde yalıtım söz konusu.Süspansiyonların üzerinde barkodlar var bu arada.ikisiinde fotosunu çektim.sispansiyonlar aynı..Octinin bagajının devasa olması arkadaki süspansiyonun o bagajı hoplatıyor olması bu sese sebep olabilir diye düşünüyorum.Hafta sonu stepneyi çıkartıp oraya yalıtım malzemesi döşeyeceğim..gerekirse davlumbaz içlerinede yalıtım yaptıracağım.Çünkü araç vazgeçilecek bir araç değil içi ile dışı ile bagajı ile.Bu arada tam 6 araçta test sürüşü gerçekleştirdim.Acaba diğer araçlar nasıl diye.Opel yeni astra passat golf corolla süper b birde jetta.bu araçlardan passat ile süperb segmentinden ötürü ayırıyorum..diğer araçlarda octavianın sertliğine yakın.corollanın fiyatını görünce dedim zaten bu araca bu paraları kim veriyor.arabama bir kez daha saygı duydum.corollanın bagajını açıp bir kapattım felaket..bir arkadaş zamanla geçti bu sesler yazmış yukarıda ama ne derece gerçektir bilemem.yaylar esnedi muhabbeti falan mı acaba da olmaz herhalde..kulağı alıştı sanırım..dediğim gibi ben yalıtım yaptırıp deneyeceğim..istanbulda olan arkadaşlarla kontak halinde olabilirim..telefonum 5077664437..beraberde hareket edebiliriz arkadaşlar..iyi paralar veriyoruz araçlara keyif alarak binelim..bu arada 2014 yılında doğuş oto skodadaki kontrolü tamamen eline alıyor..şovrumlar olsun reklam olsun servis olsun vesaire..bu konu ile ilgili amortisör değiştiripte sesi bariz düzelen olursa buraya değiştirdiği servisi ve telefon numarasını yazarsa hepimiz için iyi bir haber olur..ben servise 2 kez gittim ikisindede herşey normal dediler araç sert bu konuda dönüşlerin olduğunu aracın karakterinin bu olduğunu alışmamız gerektiğini söylediler..ben numaramı bıraktım msjla da arayarakta ulaşabilirsiniz..saygılar selemlar.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ihtimal az olsa da: gemide esnememesi için yaylara takılan takozlar çıkarılmamış olabilir.  kontrol etmekte yarar var.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2013, 21:26:45 Gönderen: Akif Hoca »