škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni skoda octavıa elegance 1.6 dsg arka süspansiyon sesi

osafakk · 41 · 25134

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osafakk;440300
Bendeki ses arka süspansiyonlarda ve özellikle sağda , çukurlarda tangırtı şeklinde bu tarz hiçbir ses yok diyorsunuz yani? Emin olmak istiyorum çünkü serviste bunları söyleyeceğim... Saygılar

Öncelikle hayırlı olsun, içiniz rahat olsun araç uçak gibi... Çok konforlu oldukça sessiz bakan arkasını dönüp tekrar bakıyor, özellikle gece iç ışıklandırması kusursuz... Ses sistemi mükemmel... Genişliğine zaten diyecek yok... Aldığıma pişman değilim... Sadece bu kadar konforlu bir araçta bu sese anlam veremedim... Aracı aldığınızda sizde arka süspansiyon sesini dinleyip benle paylaşabilir misiniz ? Teşekkürler...

Ok hocam, paylaşırım...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: osafakk;440353
Arkalar disk evet ama araç sıfır daha ...servise gittiğimde soracağım genede...
Arabanın sıfır olması sorun çıkartmayacağı anlamına gelmez ki. Garanti de zaten tam da bunun için var.:wnk:

Çevrimdışı osafakk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;440374
Arabanın sıfır olması sorun çıkartmayacağı anlamına gelmez ki. Garanti de zaten tam da bunun için var.:wnk:

Haklısınız kesinlikle katılıyorum ancak şunu bulmak istiyorum tüm kullanıcılarda aynı sorun varsa demek ki normal öncelikle bundan emin olamadım, kullanan arkadaşların yorumlarını rica ediyorum...

Çevrimdışı foreverpdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: osafakk;440377
Haklısınız kesinlikle katılıyorum ancak şunu bulmak istiyorum tüm kullanıcılarda aynı sorun varsa demek ki normal öncelikle bundan emin olamadım, kullanan arkadaşların yorumlarını rica ediyorum...

Hocam, ben de aracı alalı 1500 km yol yaptım ilk yaklaşık 800-1000 km arka süspansiyon sesini duydum ancak şu anda o ses kalmadı. Lastikler Michelin geldi, çok memnunum. Arkadaşımın biri kullandıkça ses kesilir dedi ve gerçekten kesildi.

Çevrimdışı osafakk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: foreverpdr;440381
Hocam, ben de aracı alalı 1500 km yol yaptım ilk yaklaşık 800-1000 km arka süspansiyon sesini duydum ancak şu anda o ses kalmadı. Lastikler Michelin geldi, çok memnunum. Arkadaşımın biri kullandıkça ses kesilir dedi ve gerçekten kesildi.

ALlah allah bu da enteresan sesi tasvir edebilir misiniz ?

Çevrimdışı foreverpdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı osafakk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: foreverpdr;440388
Sanki arka tarafa birşeyle vuruluyormuş gibi (tok ve sert bi ses)

Evet şuanki bendeki sesde buna benzer... Geçti diyorsunuz yani... Hadi bakalım inşallah benim aracımda da bu ses kaybolur....

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Video ekleyebilirseniz daha iyi olur bence.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı osafakk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;440406
Video ekleyebilirseniz daha iyi olur bence.

Hocam en kısa zamanda video ekleyeceğim...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2005 a5 fsi elegans octimde herhangi bir sorun yok sadece önden ses geliyor onun da teşhisi kondu 120 tl sıkışmış.hepsi bu 8 yaşında bir araç normaldir.konforuna diyecek yok maşallah.servis elemanlarını sıkıştır ve kıyas yapın diğer octilerle.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı BRS99

• VAG Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim jetta'da geldi başıma arka disk'lere mi balatalara mı ne küçük bir parça koyduk düzeldi tam hatırlamıyorum

Çevrimdışı osafakk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BRS99;440527
benim jetta'da geldi başıma arka disk'lere mi balatalara mı ne küçük bir parça koyduk düzeldi tam hatırlamıyorum

Bunu yetkili servis mi yaptı ?

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 20.07de octavia tdi dsg elegance şeker beyazı sunrooflu aracımı alarak aranıza katıldım. Benim lastiklerde 16' michelin energy saver. Aracım henüz 300 km olmadı. Dediğiniz ses benim araçta da var. dh forumunda da bu sesten bahsedilmişti. Bunun tüm araçlarda olduğu hatta bu sebeple octavia almaktan vazgeçenler olduğunu okumuştum. Açıkçası ben çok sorun etmiyorum. Olmasa daha iyi olur tabi. Ben de bi soru sormak istiyorum. Ben aracı teslim alıp tam hareket edeceğim anda içinde iphone tutucu olmadığını gördüm. İnip sorduğumda araçla beraber iphone tutucunun gelmediğini ekstra satıldığını ancak bana hediye edebileceklerini söylediler. Ben de hemen aldım tabi. Ancak dh forumunda bazı arkadaşlar araçlarının tırdan indirilirken bagajlarından küllük iphone tutucu ve paspasların poşetli bir şekilde çıktığını söylüyor. Bayi beni mi kafaladı ne? Siz de iphone tutucu çıktı mı?

Çevrimdışı a_o.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bende 02/07/2013 tarihinde 1.6 tdı elegance octavia aldım. araçla 1500 km oldu şehir içi şehir dışı karışık 5,8 lt yaktı. çok kötü yollarda kullanmama ragmen ben böyle bir ses hiç duymadım yada ne bileyim hiç farketmedim. yarın dikkat edip buraya tekrar yazacapım ama kullandığım yollar bir köstebek yuvası

Çevrimdışı a_o.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: genious61;440570
Ben de 20.07de octavia tdi dsg elegance şeker beyazı sunrooflu aracımı alarak aranıza katıldım. Benim lastiklerde 16' michelin energy saver. Aracım henüz 300 km olmadı. Dediğiniz ses benim araçta da var. dh forumunda da bu sesten bahsedilmişti. Bunun tüm araçlarda olduğu hatta bu sebeple octavia almaktan vazgeçenler olduğunu okumuştum. Açıkçası ben çok sorun etmiyorum. Olmasa daha iyi olur tabi. Ben de bi soru sormak istiyorum. Ben aracı teslim alıp tam hareket edeceğim anda içinde iphone tutucu olmadığını gördüm. İnip sorduğumda araçla beraber iphone tutucunun gelmediğini ekstra satıldığını ancak bana hediye edebileceklerini söylediler. Ben de hemen aldım tabi. Ancak dh forumunda bazı arkadaşlar araçlarının tırdan indirilirken bagajlarından küllük iphone tutucu ve paspasların poşetli bir şekilde çıktığını söylüyor. Bayi beni mi kafaladı ne? Siz de iphone tutucu çıktı mı?

ıphone tutucu felan veren olmadı araç acil lazım olduğu içinde hiç dikkat etmedim böyle şeylere sizlere verdilermi bu iphone tutucu dan