škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Panaromik Cam Tavan ses sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HSYN63

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2017 octovia style aracimin cam tavanı açık olduğunda tıkırtı şeklinde sesler geliyor.Onerilerinizi bekliyorum.tesekkurler.  

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
WD40 la çevresini güzelce silin, sonrasında plastik kısımlara çok az vazelin sürün

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arka pandizot gıcık bir sürtme sesi yapıyordu, ilgili kısımların her iki tarafına da silikon siprey sıktım sorun kalmadı. Gıcırtı şeklindeyse silikon siprey daha iyi. Diğer türlü ıslak/yaş/yağlı kalması toz yapışmasına sebep olacaktır.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
6 ayda bir serviste yağlatacaksınız. Rayların arasına giren tozlardan dolayı ses yapıyor. Malesef kronik bir sorun çözümü yok. Serviler ücretsiz temizlik ve yağlama yapıyorlar

Çevrimdışı HSYN63

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HSYN63;634501
2017 octovia style aracimin cam tavanı açık olduğunda tıkırtı şeklinde sesler geliyor.Onerilerinizi bekliyorum.tesekkurler.  

Arkadaslar öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.Aracim henüz 4 aylık sorun sanki baştan vardı. Servise soracağım ancak henüz gidemedim.Ayni sorunu yaşayan ve nasıl cozuldugunu bilen varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim. Sesler çukurlar girince ve kötü yolda gidince cam tavan açık şekilde iken tıkır tıkır ses yapıyor.Yani acip kapatirken olmuyor.TEŞEKKÜRLER.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Benzer sorunu yaşayan birisi olarak, konuyu takibe almıştım.

Kendi aracımda, ilk başta herhangi bir ses yoktu. Birkaç ay önce, dolu hasar onarımı nedeniyle, kaplamalar sökülüp takıldıktan sonra ise, sol ön köşeden tıkırtılar gelir olmuştu.

Yetkili servislere bel bağlamak hiç içimden gelmedi. Sesin kaynağını kendim araştırdım ve buldum.

Burada belirtilen sorunun da, aynı olabileceği düşüncesiyle, kendi çözümümü paylaşıyorum.

Kendi aracımda, sesin kaynağı olarak, aşağıdaki fotoğrafta kırmızı ile işaretli olan plastik çıtayı tesbit ettim.

Çıta iki parçadan oluşuyor: birincisi, görülmekte olan kaplama bölümü, ikincisi de, onun karşılığı olarak metal profile sabitlenmiş altlığı (veya arkalığı da diyebiliriz).

Tıkırtı sesinin kaynağı, altlığa ince tırnaklarla oturtulmuş olan kaplama parçasının, bir şekilde gevşeyip, salınma hareketi yapmasıydı.

Kendi aracınızda aynı durumun söz konusu olup olmadığını anlamak için, seyir halinde, parmağınızı kaplama parçaşısının üzerine bastırarak, tümsek ve çukurlardan geçin. Parçanın üzerine basılırken ses kesiliyorsa, aynı sorun mevcut demektir.

Çözüm olarak, önce ses yapan parçayı mekanik olarak sabitlemeye çalıştım, verimli bir sonuç alamayınca, parçanın derzlerine TUNAP (MP 107 silikon yağlayıcı gres) sprey sıktım. İlk etapta ses biraz azaldı, birkaç günlük kullanımdan sonra da, ses kesildi.

Çevrimdışı Adil kandaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam dediğinizi yapacak inşallah kesilir bu ses çünkü araçtan sıkıldım inanki ki o kadar para veriyoruz sonuç bu

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi