škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bİ XENON normal mi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dramatik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba aracı ile aldığım zamanlarda otoparkta geri geri gelen birisi önden vurmuş ve tampon hasarlanmış ve o zaman farı fark etmesem de sonradan sanki aşağı ışıtır olduğunu farketmiştim. far ayarını yukarı kaldırarak biraz düzelttim ama yinede aynı idi. tamponu boyayan usta farın ayaklarında kırık olduğunu söylemiş onuda yaptık felan demişti ama durum aynı idi. kaput açıkken farı oynatınca hafif oynama oluyordu. velhasıl geçen kasko bitmeye yakın özel bi serviste far değişti.  fardaki oynama gitmişti. ama
farı değiştirenler hiç ayar yapmadığından akşam olunca tamamen aşağı ışıtıyordu ben yukarı kaldırdım ama hala sanki bir basamaklanma var gibi sanki sol sağdan daha aşağıda ne kadar kaldırsamda  öyle görünüyor . ilk halini hatırlamadığımdan  sizlere sormak istedim. sizin araçlarda nasıl normalimi bu yoksa?

« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2017, 19:23:57 Gönderen: dramatik »

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı durum bendede mevcut. Geçen ayda serviste sağ far değişti. Sağ far sola göre daha yüksek aydınlatıyor. Sanki değişimden öncede böyle bi durum vardı gibi geliyor bana

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teknik detayını tam bilmemekle birlikte sağ far ile sol farın aydınlatma alanlarının aynı olmadığını biliyorum. Sol far karşıdan gelen araçların gözünü almaması için daha alçak, sağ far ise yol kenarındaki potansiyel tehlikeleri görmek için daha yüksek ve geniş oluyor. Bu nedenle farınızda kabaca bir sorun yok denebilir. Ama ölçüm yaptırmak en doğrusu.

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Normal bende de aydınlatma çizgisi oyle

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı bonjovi0433

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu durum normaldir arkadaşlar karşı şeritten gelenlerin gözünün alınmaması için sol tarafın kesme çizgisi aşağıdadır.Hatta eski aracımda, trafik akış menüsü var idi.İngiltere, Kıbrıs gibi trafiğin ters aktığı yerlerde trafik akış yönünü değiştirerek diğer tarafın kesme çizgisini aşağıya alabiliyordum.

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bonjovi0433;620724
bu durum normaldir arkadaşlar karşı şeritten gelenlerin gözünün alınmaması için sol tarafın kesme çizgisi aşağıdadır.Hatta eski aracımda, trafik akış menüsü var idi.İngiltere, Kıbrıs gibi trafiğin ters aktığı yerlerde trafik akış yönünü değiştirerek diğer tarafın kesme çizgisini aşağıya alabiliyordum.

evet aracın menüsünde sağdan mı soldan mı trafik diye soruyor.
demek bundan dolayıymış!

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bolero ekrandan ışık menusüne girip ordan trafik akış yönünü sağdan olarak seçip birde öyle bakın