škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sürücü koltuğundan gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
slmlar arkadaşlar,

son zamanlarda eşimde arabayı kullanmaya başladı ve sürekli olarak sürücü koltuğu ileri geri hareket ettiriliyor ayar için. Fakat son zamanlarda sert fren yaparken yada ani hızlanmalarda sürücü koltuğunun tabanından olduğunu düşündüğüm tık diye bir ses geliyor. Bu ses geldiğinde sanki koltukta hissedilmesi zor bir oynama olduğunu da düşünüyorum. İlk zamanlar ayar yaparken acaba yuvaya oturmadımı diye kontrol ettim fakat yuvaya oturmuş gözüküyor. Hatta sert şekilde koltuğu ileri geri sallıyorum herhangi bir ses yada oynama yok fakat seyir halinde daha öncede dediğim gibi sert fren ve ani hızlanmalarda araba ivmelenince tık diye ses geliyor. Bakım sırasında servise söylemiştim gevşemiş olabileceğini düşündüğümüz yerleri sıktık dediler. ama gevşeme olsa koltuğu ileri geri sallayıncada ses gelir diye düşünüyorum. Bu ses   takıntı haline geldi bende. fikri olan paylaşırsa sevinirim.

Çevrimdışı octavia41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer ses aracımı aldığımdan beri var. Servise hiç sormadım.

Çevrimdışı Alp_er

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Inanın alismaktan başka çaremiz yok , benzer şekilde eşimle beraber kullanıyoruz ve emin olun o sese takilmamanizi sağlayacak yegane şey daha başka yerden daha farklı gelecek olan zingirti olacaktır maalesef.bu arada aman tamponları koruyalim takribi 4-5 bin lira...

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
üstünde biri otururken mi geliyor ses, yoksa boşta iken mi?

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;584185
üstünde biri otururken mi geliyor ses, yoksa boşta iken mi?

üstünde oturuken geliyor. Boştayken baya bi hırpaladım defalarca hiç ses gelmiyor.

2,5 senedir kullanıyorum aracı yeni gelmeye başladı enteresan şekilde. Çok rahatsız edici çünkü altınızda koltuğunda tık diye oynadığını hissediyorsunuz. Bakalım müsait zamanda tekrar gitcem servise

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk ayardan sonra araç hareket ettiğinde tam olarak oturduğunda koltuktan tık diye ses geliyor. Ama sürekli bi oynama varsa bi gevşeklik olabilir koltuk ayak kizakklarında dört tane yıldız alyan vida var bunları takım varsa kendin bi sıkıntı.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı ses benim araçtan da geliyordu.  koltuğun kızağını komple söktüm , baştan tekrar sıktım. şimdi ses yok. ama benim araç 10 yaşında, 2-3 yaşındaki araçtan gelmesi enterasan

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
servis daha önce gevşeme olabilecek yerleri sıktık demişti ama bi ara müsait olunca koltuğun altında ne kadar bağlantı varsa sıkarak deniyim.

Çevrimdışı oluleci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

biraz eski bir konu ama benim aracın da sürücü koltuğundan "gıcır gıcır" sesler geliyordu bir süredir. Dün servise gidip gösterdim. Ustayla beraber test ettik ve kendisi de bayağı rahatsız oldu. Akabinde dikkatlice inceleyince emniyet kemerinin konsol ile birleşen yerinin sürtündüğü ve buna bağlı gıcırtı yaptığını farkettiler. Emniyet kemeri tokasına başladığı yere kadar izolasyon çekip sorunu hallettiler. Şuan sesler kesildi. Benzer problemi olanlar için yardımcı olabilir bence.

İşlem yaptırdığım servis Kayadibi.

Çevrimdışı ibrahimyıldız

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eğer ayar yapıldıktan sonra harekete geçildiğinde gelen o "tık" sesi bir defa geliyor ise, ses büyük ihtimalle koltuk altında her iki tarafta da var olan kızaklardan herhangi birisi yerine oturmadığından oluşmaktadır.

Çevrimdışı tahrix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim koltuğun rayından 10 kuruş para çıkmıştı :) o şekilde çözdük.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen yıldan beri brnde de var hatta sesten sonra dikkat sürücü koltuğu hatası yazıyor 1 saniye sonra geçiyor çok önemsememiştim ama sorucam haftaya

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1 hafta önce rutin bakımda Çakıroğlu servisinde koltuk yerinden sökülüp bakıldı fakat yine sonuç yok sinir bozucu ses hala devam ediyor

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben dün and skodaya ilettim koltuk vidalarını sıktık yayı yağladık ama uyarı ekranı sadece elektrikli koltuktan gelir dedi onlarda anlamadı sonuçsuz kaldı müsait bir zamanda tekrar baktıracağım özellikle sol taraf kayıyor bende