škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 3 yol tutuş problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burakbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle merhabalar daha dün 2018 1.6 tdi superb aracımla yayladan indim virajlı yokuş çıkıp virajlı rampa indim 110 130 arası giriyordum virajlara gayet başarılı ve güvende benden geçti.
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2019, 08:35:49 Gönderen: Burakbey »

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir süre hep aynı aracı kullanan kişi o aracın kullanım karakterine ve sürüş özelliklerine alışarak uyum sağladığı için aracın tepkileri normal geliyor. Ancak aynı zamanda başka araç kullanan kişi daha sağlıklı karşılaştırma yapabiliyor. Peugeot 508 aracımı satıp Superb aracımı alınca özellikle virajlarda tedirgin olmuştum. Ama bir süre kullanıp alıştıktan sonra normal gelmeye başlamıştı. Geçen yıl Superb'i satıp yeni Passat alınca yol tutuş olarak Passat'ın daha iyi olduğunu gözlemleyebilmiştim. Superb konfor odaklı süspansiyonu nedeniyle yol tutuş konusunda bir miktar zayıflık serbileyebiliyor ama beni asıl rahatsız eden husus tamamen durmadan yapılan kasis geçişlerinde sanki amortisör patlakmış gibi ön süspansiyonun sona kadar kapanıp vurmasıydı. Böyle bir otomobilde bunu kabul etmek gerçekten mümkün değil.