škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2017 skoda octavia 1.4 tsi sport kullanicilari

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ganna38

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda1983;626192
Hayırlı olsun ganna38 bey, güle güle kazasız kullanın. Ne skodanın kendi sitesinde ne de katologlarında bulamadığımdan soruyorum. Skoda Octavia 1.4 TSI Sport modelinin lastik ebatları nedir acaba (225/45 R17 gibi mesala)? Aracı teslim alırken üstündeki lastiklerin markası neydi onu da söyleyebilir misiniz (Dunlop Sport Maxx mı)? Şimdiden cevabınız için teşekkürler

Herkesin araçlarını sağlıkla kullanması dileklerimle...
Araç üzerinde bulunan lastikler belirttiğiniz gibi (Dunlop Sport 225/45/17),şimdi de kış lastiği arayışlarına başladım.

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araçta iki tane beğenmediğim şey oldu,
1 içerden bagaj otomatik açılmıyor
2 klasik vw kurnazlığı motor kapağı yok
Bunun memnunum ama tabi dizelden geçtiğimiz için çok yakıyor gibi geliyor. Ama performans gelince inanılmaz güçlü diyebilirim. Çok atik bir araba birden gaza yüklenirseniz hafif olduğundan önden kayma yapabiliyor , alışık olmayanı korkutabilir :D

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: professor;626645
Araçta iki tane beğenmediğim şey oldu,
1 içerden bagaj otomatik açılmıyor
2 klasik vw kurnazlığı motor kapağı yok
Bunun memnunum ama tabi dizelden geçtiğimiz için çok yakıyor gibi geliyor. Ama performans gelince inanılmaz güçlü diyebilirim. Çok atik bir araba birden gaza yüklenirseniz hafif olduğundan önden kayma yapabiliyor , alışık olmayanı korkutabilir :D

Hem de ne kayma :) hafif yokuş bir yerde kalkmayı deneyince araç kesinlikle sağa yada sola kayıyor.

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bsarmaz;626651
Hem de ne kayma :) hafif yokuş bir yerde kalkmayı deneyince araç kesinlikle sağa yada sola kayıyor.

Dur bakalım kış lastiğinde nasıl olacak ?
onun dışında bir sıkıntı güzel yakıyor hoşuma gitti. Sanki lüks arabaya biniyormuş gibi geliyor. 6 ltyi pek tutturamıyoruz .

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: professor;626654
Dur bakalım kış lastiğinde nasıl olacak ?
onun dışında bir sıkıntı güzel yakıyor hoşuma gitti. Sanki lüks arabaya biniyormuş gibi geliyor. 6 ltyi pek tutturamıyoruz .

Ben Adana'da olduğum için kışın sıkıntı yok :) Gerçekten konforu ve ivmelenmesi çok hoşuma gidiyor. Yakıt için de şehiriçi 7,5-8 bile olsa razıyım :)

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bsarmaz;626656
Ben Adana'da olduğum için kışın sıkıntı yok :) Gerçekten konforu ve ivmelenmesi çok hoşuma gidiyor. Yakıt için de şehiriçi 7,5-8 bile olsa razıyım :)

normal kullanım  7-8 oluyor ama sabah işe yetişeceğiz diye basınca, ibreler kendinden geçiyor tabi ki . normalde ankaralıyım çoruma görevden dolayı geldik. karasal iklim kuşağından bir çıkamadık.

Çevrimdışı serdaronal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba

1 aylık skoda octavia 1.4 tsi sport sahibiyim. Kitapçığında belirtilen kişiselleştirme ayarı ile ilgili bir sorum olacak. Aracın bir anahtarı bende diğeri eşimde. Her 2 anahtara kişiselleştirme tanımlamalarını yaptım. Radyo menü, sıcaklık ayarı vs. tanımlamaları her 2 anahtarda farklı olarak tanımladım. Fakat kitapçıkta belirtilen dış ayna ayarlarını bir türlü tanımlayamadım. hangi anahtarla açarsam açayım ayna ayarlarında bir değişiklik olmadı. Neyi eksik yapıyorum ? bu özelliği deneyen oldu mu ?

Teşekkürler.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selamlar. Ben de aralık ayı sonunda 1.4 sport dsg sahibi oldum. 114 e anlaştık. Acaba pahalı mı aldım sizce?

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Giunti;631190
Arkadaşlar selamlar. Ben de aralık ayı sonunda 1.4 sport dsg sahibi oldum. 114 e anlaştık. Acaba pahalı mı aldım sizce?

Öncelikle hayırlı olsun.Fiyat iyi bence,sene sonu görüşmelerde bende bayilerden 115-119 aralığında fiyatlar aldım telefonda,yüzyüze pazarlıkla daha düşerlermiydi bilmiyorum.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arakadaşlar , bayiden aldıktyan sonra, lastik basınçlarını kontrol ettiniz m,i hiç?

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bir soruım daha olacajk, sürüş modu önerileriniz neledrdir. acaba, eoko mod ile normal mod arasında fark var öı?

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracınız hayırlı olsun, fiyat bana çok uygun geldi. Eco modda normal'e göre vites daha alt devirlerde değişir, bir de eco'da iken ayağınızı gazdan çektiğinizde göstergede E yazarak aracı salınıma bırakır yani boşta gidiyor gibi hissedersiniz.Tam hatırlayamadım ama Eco'da bazı fonksiyonlar pasif konuma geliyordu, kitapçıkta yazıyor.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Lastik basınçları da çok büyük ihtimalle yüksek çıkacaktır, ideali 32'dir. Kesinlikle kontrol edin.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
TEŞEKKÜRLER , çok yardımcı oldunuz, cvplarınız için. ben normal de kullnıyordum. o zmn, eko moda geçeyim. yakıt sarfiyatına etkisi olur mu sizce?