škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 tdi cr 105 hp motor problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
istasyon illaki farkedecektir..
özgü namal ın bütün axess reklamlarını çektiği istasyon tuzla daki bp...
ben oradan alıyorum, sahipleri ile de tanıştık, çok da iyi niyetli ve ilgililer,
her türlü memnunum yani.
siz de bulunduğunuz bölgede sürekli kullanma imkanınız olan istasyonları tek tek deneyerek en sorunsuz olduğuna inandığınız yerden alabilirsiniz...

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben ankaradaki arkadaşlardan yardım isteyecegim.
önerilerinizi bekliyorum. yada forumu dolaşayım vardır belki bir başlık..
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Firmaya takılmayın önemli olan güvendiğiniz bir yer olması lazım bizim burdaki BP den akıt alınca araba tek seferde marş basmıyor tuhaf bir durum maslaktan opetten alıyoruz orda sorunsuz bu gibi durumlar oluyor o yüzden dikkatli olmak lazım :)

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: orhan unsal;211931
ben ankaradaki arkadaşlardan yardım isteyecegim.
önerilerinizi bekliyorum. yada forumu dolaşayım vardır belki bir başlık..

orhan abi Opetten kesinlikle uak dur derim ben.Kaç tane tanıdığı opetten benzin ya da mazot aldıysa hepsi sorun yaşadı.Benim en son bravo varken opetten benzin almıştım ondan da su çıktı.uzak dur abi diyorum abi naçizane.
ankara da 1011 kavşağında Baydarlar Shell den alabilirsin,ankaranın bir numarasıdır.Tüm otobüsler ve ticariler ordan alır mazotu her daim sıra vardır.
2. önerim ise Kalaba daki keçiören şelalesinin karşısındaki shell den almanı tavsiye ederim.
umarım sorunun tekrar etmezde rahat rahat binersin arabana..

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GökhanBa;211950
orhan abi Opetten kesinlikle uak dur derim ben.Kaç tane tanıdığı opetten benzin ya da mazot aldıysa hepsi sorun yaşadı.Benim en son bravo varken opetten benzin almıştım ondan da su çıktı.uzak dur abi diyorum abi naçizane.
ankara da 1011 kavşağında Baydarlar Shell den alabilirsin,ankaranın bir numarasıdır.Tüm otobüsler ve ticariler ordan alır mazotu her daim sıra vardır.
2. önerim ise Kalaba daki keçiören şelalesinin karşısındaki shell den almanı tavsiye ederim.
umarım sorunun tekrar etmezde rahat rahat binersin arabana..

gökhancım teşekkür ediyorum.
oralar uzak bana bilyorsun batıkentteyim. aklımda olsun yinede.
bir forumda buraya yakın olarak jandarmanın PO istasyonunu öneriyorlar.
birde bilkent shell var sanırım. çiftlikteki PO'nide öneriyorlar. onlardan başlarım sanırım.
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Octavia26

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda aynı ve serviste teslimattan önce özellikle üstüne basa basa yakıt konusunda uyarılarda bulundular yakıtı bildiğiniz güvendiğiniz istasyonlardan alın şeklinde umarım yakıtdanır sorun hemen düzelir.

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: GökhanBa;213266
Abi ne yaptın?ne oldu problem halloldu mu?
gökhancım cumartesi günü ist. yolu jandarma PO dan 178,22tl ye depoyu doldurdum. şimdilik bir problem yok. tabi bu arada havalarda sıcak gidiyor.
umarım bu şekilde çözülmüş olur problem.

Alıntı yapılan: Octavia26;213406
Benim aracımda aynı ve serviste teslimattan önce özellikle üstüne basa basa yakıt konusunda uyarılarda bulundular yakıtı bildiğiniz güvendiğiniz istasyonlardan alın şeklinde umarım yakıtdanır sorun hemen düzelir.

ben eskiden beri dizel konusunda dikketli olmaya çalıştım.
evime de yakın olması sebebi ile opetten alıyordum ve hiç sıkıntım olmamıştı.
ancak bu sefer böyle bir problem yaşadım. umarım istasyon değişimi ile problem hallolur.
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI

Çevrimdışı GökhanBa

• Fluence 1.5 dCI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı orhan unsal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
uzun bir aradan sonra yapılan bir kaç işlem yazayım size.
po dan eudizel almaya başlayınca biraz kesildi sarsıntı.
ancak asıl 10bin bakımında motora güncel yazılım attıktan sonra devir dalgalanması kesildi.
aklınızda bulunsun..
OCTAVİA AMBİANTE 1,6 TDI

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
eğer yakıtta su varsa rolantiden sonra aracı kapatmak mümkün olmaz.
devir göstergesi dengesizleşir

titremeler ve vuruntu cok olur

yakıt noktasında hep po dan alırım başkasına güvenmiyorum

Çevrimdışı drys

• 1.6 TDI CR DSG Elegance
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
TDI CR motorların normalde bakım peryodu 15.000 km de başlamazmı?

06lkn66

• Ziyaretçi
sincan tarafında yaşayanlar için ayaş yolunda aile yaşama giderkenki opet gerçekten kaliteli 100 araç 3 yıl boyunca ordan mazot aldık hiç birinde yakıt kaynaklı bi sorun oluşmadı şimdide protokol yoluna girişteki opeti kullanıyoruz çevre yolundan girince ilk istasyon aynı şekilde memnunuz yakıttan

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
jandarma nin kontrollerini ben biliyorum, %100 opet yakitidir, iciniz rahat olsun. ha opet in urettigi dizel sizin araca uygun degilse bilemem.

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;295642
sincan tarafında yaşayanlar için ayaş yolunda aile yaşama giderkenki opet gerçekten kaliteli 100 araç 3 yıl boyunca ordan mazot aldık hiç birinde yakıt kaynaklı bi sorun oluşmadı şimdide protokol yoluna girişteki opeti kullanıyoruz çevre yolundan girince ilk istasyon aynı şekilde memnunuz yakıttan

bende elvankentteki opeti kullanıyodum ama geçenlerde aracımda sıkıntı yaşadım bir kaç arkadaşta ordaki opetin tanklarına su sızdıgını söyledi o yüzden artık oraya gitmiyorum fakat ayaş yolunda bir kaç tane opet var tam olarak tarif ederseniz sevinirim ayrıca ben hiç dizel araç kullanmadım fakat dizel araçlarda kışın bu tip vuruntuların ilk çalışmada normal oldugunu duymuştum dizel araçlarda daha agır bir yag var ve kışın bu yag hafif donuyo ve dibe çöküyo o yüzden anında motorda yaglama yapmıyo o yüzden ilk çalışmada 2-3 dk oldugu yerde durması gerekiyo diye biliyorum