škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Başkan rekor kırdı, 1,1 milyon kapak topladı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SUMA:)

• Seyirci
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.bugun.com.tr/haberin-galerisi/?id=103937&sira=3

Kapaklar çöpe gideceğine işe yarasın.:)Sadece mavi kapak değil meşrubat kapakları.Biriktirin her yerde var kutuları atıverin bir zahmet kutuya.Size sevap,onlarda rahata kavuşsun.:)
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2012, 01:06:17 Gönderen: SUMA:) »

Çevrimdışı taner_octavia

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim anlamadıgım bu kapaklarla ne alaka tekerlekli sandalye.neden kapak baska bisey degilde.geri donusum biseymi oluyoki parasını cıkartıyo.bilen varsa aydınlatabilirmi :)

Çevrimdışı 03ekim08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: taner_octavia;409138
benim anlamadıgım bu kapaklarla ne alaka tekerlekli sandalye.neden kapak baska bisey degilde.geri donusum biseymi oluyoki parasını cıkartıyo.bilen varsa aydınlatabilirmi :)

+1 bende bu sorunun cevabını merak ediyorum.

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: taner_octavia;409138

Kapaklarda bulunan plastik geri dönüşüme uygun olduğu için. Neden plastik kapak sorusunun cevabı ise; yaz ayların pet şişe su tüketimi artıyor ve plastik kapakların toplanması bu sayede kolaylaşıyor. Başka bir ürün için bu kadar hızlı tepki alınamazdı diye düşünüyorum. Örneğin evinizde ki eski bilgisayarları getirin geri dönüşüme katkı sağlayın deseler bu kadar büyük bir kampanya olmazdı.

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bildiğim kadarı ile de "bu tip ürünleri üreten firmalar piyasaya verdikleri plastik miktarının belli bir yüzdesi (atıyorum %5-10) gibi bir rakamı geri dönüşüme kazandırmak için toplamak zorunda." Bu yüzden firmalar da bu öneriyi getirmiş Sivil toplum kuruluşlarına. -siz bize kapak getirin biz size her belli miktardaki kapak karşılığında bir adet tekerlekli sandalye alımı yapalım.- Firma için daha ekonomik bir geri toplama süreci ve ihtiyacı olanlar için de tekerlekli sandalyeye kavuşma imkanı... yani bir "win win" durumu

Çevrimdışı SYSOP

• Kıdemli DT Üyesi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynen geri dönüşüm için tedariki daha zahmetli bir ürün seçilseydi veya kazanç olarak hemen hemen hepimizin hassas noktası engelli vatandaşlarımız kullanılmasaydı bu kadar büyük geri dönüt alınmazdı.Her köşe başında var artık bu biriktirme ünitelerinden bi zahmet kullanıverelim..

Çevrimdışı 03ekim08

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anarche;409190
Mavi Kapak ile ilgili haber: http://www.sabah.com.tr/fotohaber/yasam/mavi-kapaklara-ne-oluyor?tc=24&albumId=43049&page=1

Elimde Mavi Kapak var ne yapmalıyım? : http://www.kapaktoplama.com/

Gayet açıklayıcı oldu teşekkürler