škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Arka Görünüm Hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gwnakt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.
Fabia 3 1.0 tsi dsg sahibiyim. Aracın genel görünüm/tasarımını beğeniyorum. Fakat arka görünümü özellikle de biraz yüksek olmasından ötürü pek hoşuma gitmiyor. Sanki birkaç santim daha alçak olsa göze daha hoş gelecek gibi.
Bu konuda benimle hemfikir ve görünümü iyileştirmek adına yapılabilecekler hakkında tavsiye olan var mı?
Spor yay ile arkayı biraz düşürmeyi düşündüm fakat hem konfor kaybı, hem maliyet, hem de ön kısım yüksekliğinin gayet uygun olduğunu düşünmemden ötürü (spor yaylar genelde takım satıldığından ve önler için gerek olmadığını düşündüğümden ön iki yay elimde kalmış olacak)kararsızım.

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı şekilde aracın arkası leylek gibi yüksek ve yüksek süratlerde fazla rahatsız ediyor
Yay kullanmak mantıklı takım olduğu için komple yapmak lazım.
Hiç sevmediğim birşey ama zorla kalınır ise arka yayları pres yaptırabilirsin
Arka tampondan çift çıkış egzoz ve siyah film kaplama ile bir bütünlük sağlanır ise acaba daha tatlı olur mu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce bu konuyla ilgili açılan konular var, oraları bi incele istersen. Ama dediğin gibi aracın arkası 3-4 cm basılsa tadından yenmez. Modifiye konusu var orayı incelemeni tavsiye ederim.

Çevrimdışı Batuhn1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Net bi 4-5 cm inmeli. Tadından yenmez

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı remy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bu konuda kararsızım. Soğuk press mi yoksa yay mı?

Redmi 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı gwnakt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İlgili konuda bir arkadaş 2 cm soğuk pres yaptırdım sıkıntı olmadı, hatta 2 cm daha presletmeyi düşünüyorum demiş. Youtube'da bir soğuk press videosu izledim, basit bir işlem gibi görünüyor fakat izlerken içim gitti doğrusu. Baya zorluyorlar yayı.

İstanbul'da bu konuda işin ehli olduğu yorumları yapılan bir yere (Namiştain) sordum. Maksimum 5 cm'ye kadar presliyoruz sorun olmuyor, üzerindeki değerleri tavsiye etmiyor ve yapmıyoruz, dilerseniz sonrasında eski haline de çevirebiliyoruz dediler. Sadece arka yayları 150 TL'ye yaparız dediler.

Kur artışı öncesi yaylara bakmıştım iyi markalar 800'den başlıyordu. Şimdi ne olmuştur bilmiyorum. Sanırım bu şekilde devam etmek en iyisi.
Güncel fiyatlardan ötürü aracı bir süre kullanıp Octi veya en azından Rapid'e geçme hayallerimiz de suya düştü zaten :)