škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klimadan gelen ıslık benzeri ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar arkadaşlar,

Fabia 1.0 TSI aracımın klimasından, özellikle düşük fan devirlerinde ıslık benzeri tiz bir ses geliyor. Forumda eski dönemde açılmış klimadan gelen ses üzerine bir konu vardı ancak üzerine çok bir konuşma olmamış. Hortlatmak istemedim. O sebeple bu konuyu açıyorum.

Cumartesi günü hız sabitleyici taktırmak amacıyla servise gideceğim. Bu konuyu da göstereceğim. Sonucu sizlerle de paylaşırım. Sizin yorumlarınız nedir? Sebep ne olabilir?

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de bu aralar böyle bir ses var araç aralık sonu gibi servise girmişti normal diyeceklerini düşünüyorum

Cam fitilinden ses gelen var mı ? Camı açıp kapatırken çok aşırı bir ses geliyor ön 2 camda ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tugkancelebi;632874
Bende de bu aralar böyle bir ses var araç aralık sonu gibi servise girmişti normal diyeceklerini düşünüyorum

Cam fitilinden ses gelen var mı ? Camı açıp kapatırken çok aşırı bir ses geliyor ön 2 camda ?

Camları çok fazla açmıyorum hocam, o nedenle dikkatimi çekmedi. Bu akşam dikkat ederim.

Klimadan gelen sesi normal olarak kabul etmelerine itirazım olur. Tiz ve rahatsız eden bir ses. Şiddeti yüksek değil, dikkatli dinleyince duyuluyor ancak bildiğiniz gibi bir kez duyunca artık hep kulağınıza takılıyor.

Çevrimdışı sonadanalı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
camı açarken fitilden ses geliyor bende de, cam açıp kaparken ses kafaya takılıyor

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sonadanalı;632916
camı açarken fitilden ses geliyor bende de, cam açıp kaparken ses kafaya takılıyor

Can fitili kirlidir Dedi serviste temizledi sıkıntı Yok çıktım ses var ertesi gün götürdüm ses çıkmadı ama akşam video atayım böyle bir ses Yok torostan bu ses çıkmaz yani

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tugkancelebi;632917
Can fitili kirlidir Dedi serviste temizledi sıkıntı Yok çıktım ses var ertesi gün götürdüm ses çıkmadı ama akşam video atayım böyle bir ses Yok torostan bu ses çıkmaz yani

Hocam aynı ses benim Fabia'da da vardı. Kapı içi sökülüp motorun olduğu kısım temizlendi. Toz su ile birleşince çamur benzeri bir madde oluşturmuş. Arabayı çok yıkamadığım için oluyor, servise giderken de tahmin etmiştim zaten.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;632873
Selamlar arkadaşlar,

Fabia 1.0 TSI aracımın klimasından, özellikle düşük fan devirlerinde ıslık benzeri tiz bir ses geliyor. Forumda eski dönemde açılmış klimadan gelen ses üzerine bir konu vardı ancak üzerine çok bir konuşma olmamış. Hortlatmak istemedim. O sebeple bu konuyu açıyorum.

Cumartesi günü hız sabitleyici taktırmak amacıyla servise gideceğim. Bu konuyu da göstereceğim. Sonucu sizlerle de paylaşırım. Sizin yorumlarınız nedir? Sebep ne olabilir?

Eski konulari aktiflestirinki dagilmasin. Ayni konuda fazla baslik arastirmayida zorlastiriyor.
Fan sesine gelince, benim octimdede vardi sorun. Asagidaki linkteki uyguladim kendim 15 dakka surdu simdi ses mes yok. Tamamen tozlanmadan kaynakli.
http://skodaturkey.com/showthread.php?t=39716

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;632964
Eski konulari aktiflestirinki dagilmasin. Ayni konuda fazla baslik arastirmayida zorlastiriyor.
Fan sesine gelince, benim octimdede vardi sorun. Asagidaki linkteki uyguladim kendim 15 dakka surdu simdi ses mes yok. Tamamen tozlanmadan kaynakli.
http://skodaturkey.com/showthread.php?t=39716

Merhabalar,

Öncelikle konu açma önerisi için teşekürler, dikkate alacağım. Aracım henüz 1-2 haftalık, sıfır olarak aldım. Bu süreçte tozlanmış olması mümkün mü? Standart bir şehiriçi kullanımı yapıldı. Linkini paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim, konuyu kontrol ettim. Oldukça faydalı bir içerik olmuş. Bu ihtimali mutlaka göz önünde bulunduracağım. Servise gitmişken bir söyleyip kontrol ettirmek istiyorum. Toz olayını da söyleyeceğim. Eğer bir sıkıntı yok derlerse kendim açıp bakabilirim.

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;632923
Hocam aynı ses benim Fabia'da da vardı. Kapı içi sökülüp motorun olduğu kısım temizlendi. Toz su ile birleşince çamur benzeri bir madde oluşturmuş. Arabayı çok yıkamadığım için oluyor, servise giderken de tahmin etmiştim zaten.

Motor kısmı tozlanmış olması gibi değil ses ama cam fitili kısmından geliyor

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Islık sesi beim Fabia'da da var. Yabancı forumlarda da var bu sıkıntıyla karşılaşan. Gaz sesi aslında o benim tahminimce. Serviste klima gazını boşaltıp tekrar bastık lakin düzelme olmadı. Araçta ses yalıtımı zayıf malesef. Bendeki ses sadece soğutma aşamasında çıkıyor.

Edit:Pederdeki yeni Astra'da dahi var. Çok daha az tabii.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2018, 09:12:52 Gönderen: Fabian »

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabian;633048
Islık sesi beim Fabia'da da var. Yabancı forumlarda da var bu sıkıntıyla karşılaşan. Gaz sesi aslında o benim tahminimce. Serviste klima gazını boşaltıp tekrar bastık lakin düzelme olmadı. Araçta ses yalıtımı zayıf malesef. Bendeki ses sadece soğutma aşamasında çıkıyor.

Edit:Pederdeki yeni Astra'da dahi var. Çok daha az tabii.

Bende de durum benzer aslında. Nispeten daha düşük derecelerde özellikle ses dikkatimi çekti. Yarın sabah servise gideceğim, bu konuyu da belirteceğim. Bakalım ne diyecekler. Sonucu sizlerle de paylaşırım.

Yalıtımın zayıf olduğu konusuna ben de katılıyorum. Hem iç, hem de dış sesleri bolca duyuyoruz. Ama bu kadar özelliği olan ve fiyat olarak diğerlerinden daha uygun olan bir araçta mutlaka bazı noktalarda eksik olacaktır.

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün konuyla ilgili olarak servise gittim. Sağolsunlar çok ilgilendiler. Uzun bir test sürüşü yaptık. Ancak, ayağına doktor gelen her hasta gibi benim aracım da sorunu o anda göstermedi :) Ben ıslık sesini telefon ile kayıt altına almıştım, buradan da paylaşacağım. Onu dinlettim. Motor kaputunu açıp klima kompresör sesini de dinledi. Genel olarak tuhaf bir durum tespit edemedi. Sesin gazdan ve kanallardaki hava türbülansından kaynaklanabileceğini söyledi. İsterseniz bırakın dedi ama aynı şekilde çıkıp kullanıp test edip sorunu görmemiz lazım dedi. Ben de bırakmadım. Seste bir artış olursa yeniden gelin duruma bakalım dediler. Ben de menfezlere würth silikon sprey sıktım, bakalım bir etkisi olacak mı.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2016 model 1.2 tsi aracimizda klima kompresör sesi vardı, garantiden parça siparis verildi Pazartesi değişimi yapilacak

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;634757
2016 model 1.2 tsi aracimizda klima kompresör sesi vardı, garantiden parça siparis verildi Pazartesi değişimi yapilacak

Nasıl bir sesti hocam ? Usta kompresör sesini de dinledi ama sıkıntılı birşey duymadı.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismail91;634782
Nasıl bir sesti hocam ? Usta kompresör sesini de dinledi ama sıkıntılı birşey duymadı.

Vızıltı şeklinde bir ses