škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 3 Geri Viteste Ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı remy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sesi manuel vites araçta alan var mı? Benim ki manuel ama bu sesi hiç duymadım ben..

Redmi 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tugkancelebi;626048
Arkadaşlar aynı durum bendede var geri geri giderken frene azıcık basınca öyle böyle bir ses gelmiyor video eklemeyemedim yoksa var
Geçen gün De geri geri giderken frene basmadan da geldi böyle birşey olabilir mi
Serviste tanıdık birisi var abi Şen'de çok uğraşıyorsun olur böyle şeyler diyor bir çözümü Yok mu cidden birisinin yanında çok rahatsız ediyor bu durum

Bu şekilde yükledim ama
https://www.dosyaupload.com/dpUi

https://www.dosyaupload.com/dpUh

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

hocam ses freni bıraktıktan sonra mı geliyor sadece? ben geri geri giderken hep geldiğini sanıyordum ama bu disk sesi gibi geldi bana. eğer disk sesi ise, balatalar değişince ya da disk taşlanınca falan düzelebilir.

yine de çok rahatsız edici bir ses gibi gelmedi bana, ben kendi aracımda hiç fark etmedim bu akşam bir kontrol edeceğim.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses zaten her zaman yapmıyor o yüzden beni de çok rahatsız etmiyor, acaba disk lere toz falan girdiğinden mi oluyor

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ses fren yaparken değil rölanti devrinde geri giderken de geliyor

Çevrimdışı ESPoff

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Frenle yaptığı da oluyor ben de

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de park sırasında frene hafif basarken oluyor rolanti de giderken olmuyor.

Çevrimdışı Musti565

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;626376
Bende de park sırasında frene hafif basarken oluyor rolanti de giderken olmuyor.
Aynısı bende de var.

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;626306
hocam ses freni bıraktıktan sonra mı geliyor sadece? ben geri geri giderken hep geldiğini sanıyordum ama bu disk sesi gibi geldi bana. eğer disk sesi ise, balatalar değişince ya da disk taşlanınca falan düzelebilir.

yine de çok rahatsız edici bir ses gibi gelmedi bana, ben kendi aracımda hiç fark etmedim bu akşam bir kontrol edeceğim.

Geri geri giderken frene hafif basıldığında geliyor araç çok yavaş hareket ederken ilk kalkıştan Sonra

1-2 kere de normal kalktım frene basmadan da geldi ama bu kadar yüksek değildi

Yıkamadan Sonra da denedim videoda yıkamadan 2 saat Sonra max

Tiguan aracım var onda çıt ses Yok veya diğer bir vag grubunda bu sesten rahatsız olmamak mümkün değil siz nasıl rahat ediyorsunuz cidden

Serviste zımpara fln yapılan arkadaşlar da var ama çözümü Yok bunun herhalde

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam ben arabayı ilk aldığımda düz yolda fren yapınca bile geliyordu ama camlar sürekli kapalı olduğu için duyamıyorum ben.

balataları değiştiren bir arkadaş varsa sonuçları onda görmek lazım tabii. [MENTION=14492]tugkancelebi[/MENTION]

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ses sadece geri geri giderken geliyordu eğer düz giderkende geliyor ise sıkıntı olabilir .

Şöyle bi durumda var balatalar soğuk olunca düşük hızlardaki yavaşlamarda hafif ses yapıyor ama o da 1-2 fren sonrasında ses kesiliyor.

Çevrimdışı sarac67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim arsçtada geri viteste aynı sorun 1 yıl dürdü normal demişti ADANA servis.Bir gün evin önünde eşim telefona bu sesi kaydetti .Kamyon sesi gibi uğultu vardı.Mersin Serviste balataları zımparaladılar galiba şuan geri viteste ses yapmıyor.Fakat şimdide yolda fren yapınca ince bir ses var balatalardan gelen.

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün servise gittim abi ben biliyorum hallederim Dedi ses bayağı azaldı ne yaptığını sordum söylemedi
Akşam bakımdan aldım  deneme şansım olmadı soğuduktan Sonra