škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bmw e39 5.20i alınır mı?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;607397
Yeni arabaya parasi olan her erkek binebilir, ancak eski arabaya ancak gercek erkekler binebilir ;)

Yazin bu sozumu bi koseye.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Adamsın.Herkes arabayı A noktasından B noktasına götüren bir demir yığını zanneder.Ama biz böyle düşünmüyoruz.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;607401
Adamsın.Herkes arabayı A noktasından B noktasına götüren bir demir yığını zanneder.Ama biz böyle düşünmüyoruz.

Estafurullah.

Aslinda normal olan onlar, biz degiliz

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;607393
Biz Gökçen'e aldık yaklaşık 6 ay önce. 2001 Model 5.20i Business araç,orijinal 170 bin km de aldık,arabanın ufak tefek boyaları dışında hiç bir problemi yok,dipdiri bi araba. Şu an piyasada araba diye satılan bir çok arabadan çok daha iyi bir araba,özellikle sessizliği harika,bir tek eskiyen fitilleri dolayısıyla rüzgar sesi alıyor içeri. Onun haricinde yol sesini,motor sesini duymanız imkansız.

Bizim aldığımız araç çok düzgün kullanılmış bir araç,patron aracı olduğu için ve yürürü biz almadan 3 ay önce komple Borusanda elden geçtiği için süzüle süzüle gidiyor adeta.

Yakıt olarak 10 litrenin altına indirmek zor,ama öyle anlatıldığı gibi 20 litre falan yaktığı yok,çift vanos 6 silindir yeni nesil motorun yakıtı o kasaya göre oldukça makul,en fazla 13 litreleri görüyorsunuz,gerçi bu motorun durumu sayesinde olabilir,yüksek kmli bir motor daha fazla yakıyordur onu bilemem. Arabanın benim hoşuma gitmeyen 2 tarafı var,biri şanzımanı diğeri ise direksiyonu. Şanzıman çok hantal,motorun gücünü kısıyor resmen,bayırlarda falan çok isteksiz hareket ediyor araba onun yüzünden,hani 6 silindir araba gibi değil gidişi. Ama 100 km/h den sonrada tuabilene aşk olsun,ciddi ciddi yürümeye başlıyor. Direksiyon konusunda da tek sorun aşırı sert olması,güven veriyor bu durum ama şehir içinde yoruyor. Bunlar haricinde sürüşüne laf yok,yaylana yaylana süzüle süzüle..

Bizim aldığımız araç çok temiz olmasına rağmen ayda bir yaşlılık belirlitelerini gösteriyor yalnız. Yok radyatör fanı kırıldı göbeği dağıldı,yok perdesi bozuldu derken ufak tefek bir şeyler çıkıyor,bu ufak tefek şeylerin maliyetide sıfır bir 5 serisinden ucuz değil onu göz önünde tutun.

Özetleyebildiğim kadarıyla araç böyle,Gökçen görünce daha detaylı yazacaktır. Ama eğer alacağınız araç cidden çok çok temiz bir araba değilse sakın bulaşmayın. İncir ağacını kendi elinizle dikersiniz.

Yorumların için teşekkürler.gökçen de aramıza katılsa daha güzel olur.

Çevrimdışı SKODAFABIANJ2015

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
BMW nin her modeli ayrı bi heyecan ayrı bi keyiftir eskileri kotu kullanılmıştır döküktür vs ama zaman ve imkanlarınız varsa hicbir arabadan alamayacağınız keyfi onlar size verir :) Bulabildiginiz en temiz aracı bulmaya çalışın sadece

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;607397
Yeni arabaya parasi olan her erkek binebilir, ancak eski arabaya ancak gercek erkekler binebilir ;)

Yazin bu sozumu bi koseye.

Ve Anggrrryyyy Birrddd fırtınası esti bi anda. Caddedeki herkes bu arabaya bakıyodu...[emoji23][emoji23]

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;607405
Ve Anggrrryyyy Birrddd fırtınası esti bi anda. Caddedeki herkes bu arabaya bakıyodu...[emoji23][emoji23]

Yokbe abi angry henuz eski degil. Daha da eskisi lazim ;)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk sahibi bmwye ikinci sahibine bmw biner derler bunu da kulak arkası etmeyin[emoji23]

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Heh geldim.

Selam herkese, gıcır gıcır ve hayvan gibi giden az yakan fabiamı satıp, gidip 16 yaşında bir bmw aldım. Pişmanmıyım ? Değilim.

Çok istedim gerçek bir arabaya binmeyi. Benim Fabia2 bana plastik geliyordu. ( Fabia 1 harici)  E46 olurdu, Megane RS olurdu hiç farketmez bir anda ben niye bu plastiğe vakit harcıyorum dedim.

Bu arabalar gerçekten narin araçlar. Öncelikle kibar kibar kullanan biri değilseniz hiç uğraşmayın. Eski bir bmw, aynı bir bebek gibi. Alınca iyice anladım.

Beni üzen şeyler. Yeni araç gibi her günü bir değil. Benim e39  2 ayda 250gr yağ eksiltiyor. Bu normalmiş. Fakat hava soğukken yağ koydum titreşimli çalıştı korktum. Buda normalmiş. Yağmur sensörü bazen cok iyi, bazen kafasına göre siliyor. Sensör hassasiyetini ayarladığınızda düzeliyor. Hız sabitleyici bazen devreye bile girmiyor, çoğu zaman devrede oluyor. Bu kadar hassas bir araç olduğunu bilmiyordum.

Yakıt : 2.2 L6 Atmosferik.  =  Cüzdan  = Ortalama 10.5 benim.  Şehiriçi kullanırsam 15lt

Konformuş güvenlikmiş işte görsellik falan tartışılmaz bu araba otomobil dünyasının unutulmazları arasındadır.

Bu şurda dursun. [Maaşallah :) ]

« Son Düzenleme: 08 Şubat 2017, 23:31:02 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim şahsi görüşüm her zaman gelişen teknolojiye ve güvenlik ekipmanlarına ayak uydurmak olmuştur.Eski temiz bir bmw merso audi için birşey diyemem ama genelde hep hor kullanılmış yanlamalarda lastik yakmış araçları bmw diye alıp sanayiden çıkamamak bence kalite ve lükslük olmuyor.Kalite sorunsuzluktur güven vermektir.Biz 2010-2011 150-200 bin arası bir a4 veya 3.20d almak yerine 2016 dsg tüm opsiyonlarıyla dopdolu bir superb aldık ve hiç pişmanda değiliz.5-6 yaşındaki benim 5-6 senelik yapacağım kilometreyi yapmış bir araca binmek bana mantıklı gelmiyor.Herkesin amacı zevki farklıdır ancak benim fikrim aynı paraya 6-7 yaşında marka imajı yüksek araç almak yerine sıfır bir araç almak olmuştur.Ancak altını çiziyorum eğer tanış birisiyse aracı biliyorsam iş değişebilir ancak elden ele ziyan olmuş önündeki aracın amblemine para verilmez :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökçen gelsin yazsın diye bekledim birinci ağızdan duyalım diye o yazdığına göre nacizane bi iki kelime de ben karalayayım. Bundan 2 ay önce 2014 model 0 aldığım seat ibizamdan inip 2004 model d3 kasa kodu ile geçen audi a8L 4.2 quattro aldım. İlk sahibi 2014e kadar binmiş 2013e kadar yetkili servise bakıma girmiş daha sonra aldığı bayiye geri bırakmış arabayı. Bende hor kullanmadığına inandığım 2. Sahibinden aldım aracı aldığımda 89bin mil oldu (normalde kmye çevirecektim ama tam net rakam vermek için direk mil yazıyorum) az önce eve gelirken 93923 dü , haftasonuna 94bin mile gelir sanırım. Beni az buçuk bilenler bilir önceki arabamdaki en ufak tıkırtıda gıcırtıda ya servise yada Doğukanın yanına koşup ya da ağır işlem gerekiyosa arabayı Ömerin kollarına bırakıp görmemek için oradan uzaklaşan bir adamdım. Doğukan benim bu halimi görünce müziğin sesini açıyosun tüm gıcırtılar tıkırtılar gidiyor diyordu da inanmıyordum[emoji23] neyse olayın özünden sapmadan devam edeyim Gökçenin arabası kadar olmasada 12-13 yaşında yaşlı bir araba benimkisi ve Gökçeninkinden daha fazla bozulabilecek ıvır zıvırı var ve alırken aşırı gözümü korkutmuştu bu iş. Eğer benim eski halim gibi aşırı titizlenen biri iseniz bu araba size tam anlamıyla bir aşk-ı memnu olacaktır. Yok benim yeni halim gibi hersabah gıcırdayan körükler, arada bir yanan esp lambası, kafasına göre rahat açılan kafasına göre açılır gibi yapıp kapanan elektrikli bagaj kapağı vs gibi çoğu şeyi müziğin sesini açıp yada gazlayarak motorun sesini dinleyip takmayacak yapıda iseniz fazla naz yapan, tripli ergen kız gibi ilgi isteyen, yeni gelin gibi horladığınız anda odasına çekilip ağlayan ve sizi annesine gitmekle tehtid eden ama bi okadar da işini bilen her gördüğünüzde, her bindiğinizde, sesini her duyduğunuzda yeniden aşık olduğunuz cilveli  eşinizle ateşli bir aşk yaşarsınız. Make your choise [emoji41][emoji57] selamlar...

Çevrimdışı Mertabibibi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
avrupalılar kendi ürettikleri arabayı bizim kadar yüceltmiyolar çok ilginçtir 96 model bmw orda para etmez bizim burda göklere cıkarılır bence boşverin bu kadar yüceltmeyi felan isterseniz ilginiz varsa alın yoksa güvenlikmiş felan onları bir köşeye bırakcaksınız mecburen

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;607413
Heh geldim.

Selam herkese, gıcır gıcır ve hayvan gibi giden az yakan fabiamı satıp, gidip 16 yaşında bir bmw aldım. Pişmanmıyım ? Değilim.

Çok istedim gerçek bir arabaya binmeyi. Benim Fabia2 bana plastik geliyordu. ( Fabia 1 harici)  E46 olurdu, Megane RS olurdu hiç farketmez bir anda ben niye bu plastiğe vakit harcıyorum dedim.

Bu arabalar gerçekten narin araçlar. Öncelikle kibar kibar kullanan biri değilseniz hiç uğraşmayın. Eski bir bmw, aynı bir bebek gibi. Alınca iyice anladım.

Beni üzen şeyler. Yeni araç gibi her günü bir değil. Benim e39  2 ayda 250gr yağ eksiltiyor. Bu normalmiş. Fakat hava soğukken yağ koydum titreşimli çalıştı korktum. Buda normalmiş. Yağmur sensörü bazen cok iyi, bazen kafasına göre siliyor. Sensör hassasiyetini ayarladığınızda düzeliyor. Hız sabitleyici bazen devreye bile girmiyor, çoğu zaman devrede oluyor. Bu kadar hassas bir araç olduğunu bilmiyordum.

Yakıt : 2.2 L6 Atmosferik.  =  Cüzdan  = Ortalama 10.5 benim.  Şehiriçi kullanırsam 15lt

Konformuş güvenlikmiş işte görsellik falan tartışılmaz bu araba otomobil dünyasının unutulmazları arasındadır.

Bu şurda dursun. [Maaşallah :) ]

Maşallah.Sağlıkla kullanınan aracınızı.Gerçekten çok temizini bulmuşsunuz.Allah herkese nasip etsin.Konuda belirttiğim gibi bmw alma yönünde bir araştırma yapıyorum.Sizden isteğim araçla ilgili artıları ekseleri yönünde detaylı bir yazı yazmanız.Tabi zamanınız yoksa sizi belkide özel msj olarak rahatsız edebilirim.şimdiden kusura bakmayım.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mertabibibi;607429
avrupalılar kendi ürettikleri arabayı bizim kadar yüceltmiyolar çok ilginçtir 96 model bmw orda para etmez bizim burda göklere cıkarılır bence boşverin bu kadar yüceltmeyi felan isterseniz ilginiz varsa alın yoksa güvenlikmiş felan onları bir köşeye bırakcaksınız mecburen

Çok haklısınız ama aracı alma yönünde karar vermenin ilk nedeni araç ilk çıktığında bana hayal gibi geliyordu.şimdi eskide olsa  bir nebze hevesimizi almış olacaz.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tum bu olumsuzluklar yaninda kalbimizde  varsa alin gitsin. Aklinizda kalmasin. En kotu haevesinizi alip bir daha satarsiniz.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7640]Esariipek[/MENTION] welcome to my world..

Acilmayan bagaj kapagini dusunup sorununuz cozen adam, arada sirada tekleyen yagmur sensorunun dilinden anlayan adam, kisacasi ufak tefek seyleri kafasina takmayip yetinmeyi bilen, sorunlari cozebilen adam isidir. Bu yuzden real men's car espirisi var.

Ne demis mevlana
Yuzde israr etme, doksan da olur. Insan dediginde noksan da olur. Sakin buyuklenme, elde neler var.. Bir ben varim deme yoksan da olur. Hatasiz dost arayan dosttan da olur.

Bindigi otomobile dost olmaktir. Sen ona ne kadar iyi bakiyorsun ki o sana ne versindir eski arabaya binmek..

Satilik/94 audi competition takasli angry :D