škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

boya koruması için yardım...

hiko · 11 · 5534

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşalar 2009 yılı temmuz ayında arbayı sıfır alınca bana iç döşeme koruması hediye olarak verilmişti.
ziebart fırması bu korumayı yaparken boya koruması da teklif etmişti.
Ancak yeni arbanın boyasına yazık olur diye yaptırmamıştım.
Fakat yaklaşık 1 sene geçti.  yaz geliyor, güneşten korumak lazım .
Arabanın rengi beyaz ve metalık değil ancak, oldukça parlak bir renk.
Böyle bir arabanın boyasına ve cilasına, zarar vermeden nasıl koruma altına alabilirim.
Bu konu da oldukça tecrübeli arkadaşlar var.
yardımlarınızı bekliyorum.
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2010, 16:55:41 Gönderen: hiko »
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu topikte bu konuyu çok fazla bir şekilde konuşuyoruz..

http://www.skodaturkey.com/forumdisplay.php?f=17
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ilginize teşekkür ederim,
siteyi inceledim oraya da üye oldum, ancak anlatılan malzemeler içerisinde o kada yabancı kelimeler var ki marka mı??, yoksa teknik mi? anlayamadım,,,

benim derdim yeni bir arabaya koruma gerekli mi? değil mi?,,
ben kendim araba yıkayamıyorum ortam ve benim sağlık durumum elverişli değil, ancak yıkamacıya gittiğim zaman da şampuan ve sünger vererek yıkatıyorum,,
ben kendimi oldukça titiz biri sanıyordum,,, yıkamacılarda çok pahalı arabaları bile fırçayla yıkatırlarken ben sünger verdiğim zaman çekiniyordum,,, oysa sizin anlattıklarınıza ve uygulmalarınıza göre ben hiç bir şey yapmıyormuşum ...

şimdi sünger yerine MF eldiven versem adam beni kovalar herhalde ,,,
Ankara'da böyle eldivenle yıkatabileceğim bir yer varsa benimle paylaşırsanız sevinirim...

teşekkürler..

Çevrimdışı ipekis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yeni arabaya da boya koruma gerekli tabi.maksat zaten en baştan itibaren boyayı korumak.Yapmanızı veya yaptırmanızı tavsiye ederim.Nasıl yapılacağı,hangi marka malzemelerin iyi olduğu zaten detaylı sitede var.

efe_38

• Ziyaretçi
o kısaltmalar ürünlerin kısaltması örn:auto glym markanın super ressing polish(tam hatırlayamadım ressinmi :D ) diye bir ürünü vardır ona ag srp diyoruz :D

zamanla onlar size normal birşey gelecek,ben şahsen ilk girdiğimde bunlar türkçemi konuşuyo demiştim :D :D

yeni araça mutlaka koruma yapmak lazım,fazla çiziği haresi falan yoksa hafif bir aşındırı(polish) yapıp üstünede wax yapmak lazım(jelatin kaplaması gibi)hem çizilmelerden korunur hemde parlaklık kazanır.

yıkama olayını ise çalışanın eline verin gitsin yapmıyorsa alın siz yapın :D ben nadir yıkamacıda yıkatırım ondada hep emir yağdırırım olmuyorsa kolları sıvar girişirim :D :D

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kardeş ziebartın sağlım köklü bir bayisine teslim et onlar iyisini bilir sağlam şirket

Çevrimdışı ipekis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozerakin;94544
Kardeş ziebartın sağlım köklü bir bayisine teslim et onlar iyisini bilir sağlam şirket

Bu forumda olmamızın ve paylaşımın ana gayesi de kendi işimizi en iyi şekilde,bilinçli ve ucuza yapmak değil mi?.O dediğiniz markanın yapacağı işlemi herkes kendisi de rahatlıkla yapabilir.Ben daha önce Sonax da işlem yaptırdım.Oralarda Kullanılan ürünler buralarda tartışılan ürünlerin yanına yaklaşamaz. Forumda neler kullanılacağı,nasıl uygulanacağı detaylı olarak resimli,videolu olarak da var.

Bence hiçkimsenin para kaptırmasına hiç gerek yok.Kendimiz yapalım.Hem de paramız cebimizde kalsın.
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2010, 13:47:01 Gönderen: ipekis »

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim,,
uygun bir zaman da kendim yapmaya niyetliyim ,tabi o gücü ve cesareti kendimde bulursam ...(tahmin ediyorum çoğunuzdan yaşca büyük birisiyim )
kazasız günler...
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2010, 10:37:48 Gönderen: hiko »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: hiko;94718
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim,,
uygun bir zaman da kendim yapmaya niyetliyim ,tabi o gücü ve cesareti kendimde bulursam ...(tahmin ediyorum çoğunuzdan yaşca büyük birisiyim )
kazsız günler...

Boş bir gün için güzel bir hobi olur. Hafif bir polish ve bir wax ile başlayın derim...

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;94900
Boş bir gün için güzel bir hobi olur. Hafif bir polish ve bir wax ile başlayın derim...

İrfan hocam teşekkür ederim...,
kendim, makine bölümü ziraat mühendisiym, eskiden bırakın araba işlerini
evdeki tamirat yenileme gibi işleri dahi
kendim yapardım ama artık biraz zor oluyor...
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2010, 10:41:41 Gönderen: hiko »