škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDİ octavia tüketim değerleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustaferbil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
octavia dizel almayı düşünüyorum ancak şehir içi yakıt tüketim değerlerini çok merak ediyorum. herkes az yaktığını iddia ediyo. acaba yardımcı olur musunuz. ankarada yaşıyorum. ankarada tdi kullanıcıları tüketim değerlerini paylaşırsa çok memnun olurum. diğer arkadaşlarda paylaşırsa ondan da memnun olurum =) teşekkür ederim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ş.i değerleri trafik durumuna göre değişmekle birlikte yüksek olduğunu okumuştum topiklerde.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Tüketim konusu çok kişisel aslında, kişinin ayak ve kullanım hassasiyeti bile 2 litreye kadar fark ediyor aynı arabada aynı yolda  ;)

Makul kullanımda fabrika verilerinde kolayca gidilebilir

Db1

• Ziyaretçi
Ben size Istanbul icin vereyim tuketim degerimi. 6.1lt yakiyorum karmada. Gittigim yollar cok degisken. Kozyatagi-Umraniye, Umraniye-Serifali-Atasehir-Kozyatagi, Tuzla-Umraniye, Umraniye-Tuzla,Umraniye-Bostanci, Bostanci-Umraniye. Peek zamanlarda geciyorum genelde bu noktalari. Sakin kullanirim genelde ama bazen delirip temde basiyorum. Arac 1.6tdi dsg. Yine de son yakit degerleri size bagli.

Çevrimdışı dr_emrah

• TDİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
manuel 1.6 tdi genel 1.numarada değişmekler beraber 2 numara 5.5 civarında

Çevrimdışı mustaferbil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yani sakin kullanımda düşük değerleri elde edebiliriz. test sürüşü için başvuru yaptım bakalım.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=21156
az önce de mini bir deneme yaptım. tamamen vites rehberini kullanarak vites değişimlerini yaptım. düz yolda 75 km hızda 5. vitese atmamı önerdi ben de kabul edip hızı sabitledim. rampalarda 4'e düşürdüm. 22 km lik yolu 3.4 ortalamayla geldim. tasarruf yapmak isterseniz yapıyorsunuz. ama dizellerin bir avantajı da ne kadar fazla yakmak isteseniz de bunu pek başaramamanız. mesela 300 km lik bir yolu 4 yetişkin, yarı bagaj ve 110 km sabit hızla 5.5 ortalamayla bitirmiştim.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ozerakin;388559
20 kuruş çok yakmış :D

Kurus hesabi goreceli, lt hesabi daha mantikli.

Db1

• Ziyaretçi
Dunku istanbul kavimler gocunde bursaya 5.2lt yaktim.

Çevrimdışı mustaferbil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulysses;388566
Dunku istanbul kavimler gocunde bursaya 5.2lt yaktim.

dizel zarar ettirmez yani o trafikte 5,2 mükemmel bir değer bence. diğer arkadaşlarda tüketimde başarılı veriler elde etmiş. gittikçe kanım kaynadı bu octavia'ya ya =)

Db1

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mustaferbil;388590
dizel zarar ettirmez yani o trafikte 5,2 mükemmel bir değer bence. diğer arkadaşlarda tüketimde başarılı veriler elde etmiş. gittikçe kanım kaynadı bu octavia'ya ya =)

Ben de cok sasirdim. Ama dur kalk trafikte manuele alip kullandim. Hizlaninca otomatige aldim.

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben 1.4 tsı kullanıyorum eğer gaza fazla yüklenmezseniz gayet makul. araç tam kapasite dolu (5 kişi+bagaj full) klima yol boyu açık geçen yaz ankara dan kastamonu ya gittim o yolu bilenler varsa çok berbat bir yol şehirler arası olduğu halde sürekli dur kalk yapmak zorunda kalıyosunuz ve gidişte ılgaz dağını tırmanıyosunuz (gerçi dönüştede gaza basmadan gidiyosunuz :) ) ama ortalama yakıt tüketimim 6.2 lt idi o zaman km de 26 krş a filan denk gelmişti rakiplerine göre gayet iyi bir rakam bence demem o ki bunun dizelini düşünemiyorum :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dizel octi kendi segmentindeki araçlara göre pAHALI gerçekten.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ