škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2009 octavia elegance ilk kalkış...

adil · 10 · 4023

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba aldığım arabamın huyunu yavaş yavaş öğrenmeye ve çözmeye başlıyorum. biraz kafam karışır gibi olunca direk yanınıza koşuyorum :) şimdi kafama takılan bir kaç şey var onlar hakkında bilgi alabilirmiyim ?

1) arabada lovato marka sıralı sistem lpg mevcut. ilk araç çalıştığında egzos biraz titrer gibi oluyo tahmınım ce benzinden gaza geçiş sürecinde daha öncede tüplü araç kulandığımdan bu geçiş süreci biraz fazla geldi bana egzos cok belirgin bir şekilde titriyo.

2) Düz kalkışlarda arabanın kalkışı biraz garibime gitti (sanki kasa ağır gelırde araba biraz boğulur ya ole bi his uyanıyor ilk etapta) yokuslarda gaza 2 devirin üstüne cıkmassam kesnlikle stop ediyor . Arkadasımda buun 2008 ı var bana sadece kalkıslarda bıraz hantal demıstı. ama bu hantallık bana bıraz fazla geldı gaza yuklenmessem araba direk stop edıyor. Debriyaj-Baskı balatayla ilgili bir konu olabılırmı. Yoksa octavialarda genel sorun bumu.

Şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kalkışlarda biraz hantal olması ve ilk çalıştırma da sarsıntılı çalışma normal değerlendirilebilir..
Ancak 2.000 devirin altında stop etmesi pek normal gözükmüyor.
Aracınızı benzine alarak stop etme durumunu kontrol edin, büyük ihtimalle benzinde stop etmeyecek..
iyi bir ustaya yolda obd cihazı ile gaz ayarı yaptırma vakti gelmiş gibi gözüküyor..

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayır 2000 devir altında stop etme falan olmaz. benimki 2011 mpı klasik. motor düşük deviri bile tolere ediyor stop etmiyor. ama bi yerde zaten yeter artık düşür vitesi diyor. ama stop etmiyor. bence gaz ayarlarına bir baktırın.

Çevrimdışı adil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkürler h sonu bı gaz ayarına baktırcam ama bariz bi şekilde araba stop ediyor bugunde basıma geldı :)

Çevrimdışı jodgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kardeş bende de aynı bende octaviaa yı yeni aldım 2008 model araba kalkışlarda hantal ama çokta önemli değil sonuçta rali yapmıyoruz ya, ama yokuşlara devirli girmen gerek yoksa her araba gibi bayılıyor

Çevrimdışı adil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 motor bıraz az galıba bıde 75 kw nedemek ruhsatta bu yazıyor 120 beygır olarak bılıyodum ben bunu ama

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: adil;373602
1.6 motor bıraz az galıba bıde 75 kw nedemek ruhsatta bu yazıyor 120 beygır olarak bılıyodum ben bunu ama

75 kw = 102 bg    ;)

Çevrimdışı adil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eyw  teşekkrler bi ara 75 beygir diye abya b tırstı m :)

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
gazda problem var dedikleriniz normal değil, octavia değil hiçbir araçta olagelen durum değil bunlar. tüple alakalı şeyler gibi görünüyor çok basit benzinde yapmıyorsa tüpten bunun ayrımını yapın kafanız rahat olsun!!!

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
istop etme çok normal değil gibi arkadaşım lpgli otomatik golf aldı oda rampada filan kalkarken istop ediyodu ustaya götürdük gaz ayarını açtı sıkıntı bir nebze olsun düzeldi fakat lpg sisteminde sıkıntı var beyin ve gaz enjektörlerinin değişmesi lazım dedi. actavia genel olarak seri bir araç değil fakat rampalarda da pek bayılmaz bende 1.4 tsi var bir arkadaşımda da 1.6 mpı var ikisinide kullandığım için söylüyorum gayet güçlü motorlar bayılma olayı 2sinde de ender oluyo