škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2010 1.4 TSI Hakkında...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakantunatr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben Hakan foruma yeni üye oldum.Seat Toledo'm var.Ve 2010 Model 1.4 TSI Octavia buldum ve almak üzereyim.Fiyatı 36500 Tl.
Benim sizden ricam artıları ve eksileri neler...Yakıtı fazlamı...Servisi nasıl tuzlumu...Teşekkür ederim..
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2012, 18:25:51 Gönderen: hakantunatr »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yolda 120-130 km/h gibi hızlarda 6 litreye kadar düşüyor yakıt,fakat şehir içinde yakıtı az sayılmaz. Hele birde benim gibi sıkıştırırsanız .. :)

Kmde en azından 40 kuruşu gözden çıkarın,45 hatta 50 kuruşlarıda görmeniz mümkün çok sıkıştırarak. Ama sakin sakin giderim derseniz 30-35 kuruş yakarsınız..

Değerler Passat için geçerli ama Octavia ile arasında fark olmayacaktır,tonaj hemen hemen aynı..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sakin kullanimda 25-30 krş yakar
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı mutluoztan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bahsettiğiniz aracın DSG sini kullanıyorum,

Eksileri..
1-Sıcak asfalt olmayan zemindeki yol sesi.
2- 110-120 km/h den sonra gelen rüzgar sesi.

Artıları:
Yeterli performans (Yüksek tork)
geniş bagaj
Motor sesi olmaması
kalite
yol tutuş
yakıt (90 km/h Sabit hızda şehirlerarası 5-5,5 Lt /100 km)
        şehiriçi normal kullanımda 8-8,5 LT / 100 km

Fikir açısından son  5.000 km ortalama yakıt tüketimim 7,4 lt / 100 km  

(Yetkili servis fiyatları) rutin bakım 15.000 km/ yılda bir  fiyatı  330 TL
90.000 km / 4 yılda bir büyük bakım fiyatını bilmiyorum. (Tahminim 1.000 TL civarında)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakantunatr;361225
Ben Hakan foruma yeni üye oldum.Seat Toledo'm var.Ve 2010 Model 1.4 TSI Octavia buldum ve almak üzereyim.Fiyatı 36500 Tl.
Benim sizden ricam artıları ve eksileri neler...Yakıtı fazlamı...Servisi nasıl tuzlumu...Teşekkür ederim..

Almayı düşündüğünüz aracın genel durumu (boya, değişen vb.) donanım (Ambiante, Elegance) renk, km vs. hakkında bilgi verirseniz fiyatı hakkında da yorum yapabiliriz..

Çevrimdışı hakantunatr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hepinize çok teşekkür ederim...Alacağım araç ambiante 2010 model ve 20.000 de Fiyat bana 36.000 tl ye gelecek

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım düz vites, şayet öyleyse üzerine 1-2 daha ekleyip elegance tavsiye ederim..

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2008 Focus Ghia Hb Tdci aracım var. 2010 Octavia 1.4 TSİ DSG 115000'de 2. el bi araçla takas düşünüyorum. Aracı kullandım çok hoşuma gitti. Beni düşündüren tarafı yüksek km'si ve şehiriçi yakıt tüketimi. Benim araç Trabzon şehiriçinde sakin kullanımda 7,2 lt mazot yakıyor. Acaba Octavia'nın tüketimi nasıldır? Araçta boya, değişen yok. Siyah renk, Elegance donanımlı, extra olarak sunroof ve bolero teyp var. Fiyat 42 bin diyor. Sizce nasıl?

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: genious61;414413
2008 Focus Ghia Hb Tdci aracım var. 2010 Octavia 1.4 TSİ DSG 115000'de 2. el bi araçla takas düşünüyorum. Aracı kullandım çok hoşuma gitti. Beni düşündüren tarafı yüksek km'si ve şehiriçi yakıt tüketimi. Benim araç Trabzon şehiriçinde sakin kullanımda 7,2 lt mazot yakıyor. Acaba Octavia'nın tüketimi nasıldır? Araçta boya, değişen yok. Siyah renk, Elegance donanımlı, extra olarak sunroof ve bolero teyp var. Fiyat 42 bin diyor. Sizce nasıl?

sakin kullanımda 7.2 bence fazla bir değer,Octavianın tüketimi tabiki dizel focustan fazla olacaktır.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı msidestructive

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende 2011 1.4 tsı elegance var çok şükür hiç bir sıkıntım yok yakıt konusunda da sakin kullanırsanız fabrika verilerini çok rahat karşılıyo ben daha önce fabrika verilerini karşılayan bir araç görmedim yapmanız gereken 2 bin deviri geçmemek ben bu şekilde kullanıyorum ve ortalama tüketimim 6.5 civarında oda ortalama 30-35 kuruşa denk geliyo