škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 Roomster'mi, 1,2 Polo'mu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sırat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu iki araç klasman olarak farklı olmakla birlikte her yönüyle karşılaştırıldığında artısıyla, eksisiyle sizce hangisi tercih edilmeli.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Ne amaçla ve nasıl kullanacağınıza bağlı.
Ailece gezilecek ise ve bagaj olacaksa Roomster, yok tek kişi ise Polo.:wnk:

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nelirli bir kriter belirtmemişsiniz ama ben olsam pol derdim.ön tamponu çok hoşuma gidiyor.gerçi ben olsam onu kaldırımda kırardım ama hoş.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
roomster her türlü kullanabilirsiniz özellikle panoroma olursa daha güzel olur

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabia ile karşılaştıracak olursam ben; 24 bin tl ye aldığım zaman polo 31 bin tl idi 1.2 ler yeni gelmişti. açıkçası aynı araç, bazı küçük noktalarda polonun farkı ortaya çıkıyor yalıtım, montaj hatalarının azlığı, işçilik vs gibi konularda. bir de bilinirliği ve 2. eli.

ben olsam paşalar gibi roomster alır, doluşur gezerdim. :) polonun içi hakkaten dar..

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ayrıca polonun içi çok sarsılıyormuş(yüksek hızlarda)  komşum öyle söylüyor

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Aile geniş ise, yolculuk sık yapılıyorsa ya da eşya taşıma işi de oluyorsa iş gereği Roomster rahat olur bagajı ve tavan yüksekliğinden dolayı, bunlar lazım olmayacaksa Polo  ;)

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hem aile hem ticaret diyorsan romi:)
sadece ben diyorsan polo:)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Roomster 3 lira daha pahallı, yalnız Polo'nun baz modeli çok gözde büyütülmesin, hakikaten çok feci. Çok az var zaten insanlar daha çok Comfortline'ına çıkıyor en azından. Roomster hiç olmazsa kalıbıyla, kullanış avantajıyla, şekliyle daha göz doldurup tolere ediyor bence. Sınıfları ve amaçları farklı elbette ama hiç olmaz üst sınıf genişliği sunan bir araç Roomster. O parayı veripte sardalya konservesine tıkılmanın anlamı yok bence.

Çevrimdışı LZY06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
polo nun baz modeli 30.000-TL civarı trendline modeli 38.000-TL civarı. roomster panaroma 35.500-TL . roomster panaroma trendline dan daha dolu. modellerin donanımları da kriterler arasında olmalı. en basit görünün iç aydınlatma bile  zamanı gelince çok önemli olabiliyor.

yaşınız hakkında bilgim yok ama çok genç değilseniz, hızlı/atak/yarışvari kullanmayacaksanız, bagaja ihtiyaç varsa, arabaya rahatça sığabilmek istiyorsanız, aileniz 4 kişi ise veya 4 kişi olma ihtimali varsa, her türlü yolda kullanacaksanız, veee aracınızla dikkat çekmek istiyorsanız ROOMSTER olsun derim. :)

Çevrimdışı sırat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LZY06;359818
polo nun baz modeli 30.000-TL civarı trendline modeli 38.000-TL civarı. roomster panaroma 35.500-TL . roomster panaroma trendline dan daha dolu. modellerin donanımları da kriterler arasında olmalı. en basit görünün iç aydınlatma bile  zamanı gelince çok önemli olabiliyor.

yaşınız hakkında bilgim yok ama çok genç değilseniz, hızlı/atak/yarışvari kullanmayacaksanız, bagaja ihtiyaç varsa, arabaya rahatça sığabilmek istiyorsanız, aileniz 4 kişi ise veya 4 kişi olma ihtimali varsa, her türlü yolda kullanacaksanız, veee aracınızla dikkat çekmek istiyorsanız ROOMSTER olsun derim. :)

Yaş 40'a yaklaştı, çocuklarla beraber 4 kişiyiz, çok sürat yapmayı seven biriside değilim. Kesinlikle haklısınız söyledikleriniz tamamı mantıklı, tek sıkıntım ikinci el durumu acil bir şey olduğu zaman çok fazla değerini kaybetmeden elden çıkarabilirmiyim onu düşünüyorum.

Çevrimdışı LZY06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sırat;359823
Yaş 40'a yaklaştı, çocuklarla beraber 4 kişiyiz, çok sürat yapmayı seven biriside değilim. Kesinlikle haklısınız söyledikleriniz tamamı mantıklı, tek sıkıntım ikinci el durumu acil bir şey olduğu zaman çok fazla değerini kaybetmeden elden çıkarabilirmiyim onu düşünüyorum.

Bence roomster tam size göre. ikinci el için ise şayet çok büyük bir kaza bela yoksa (inşallah olmaz zevkle sağlıkla kullanırsınız) çok büyük bir değer kaybı olmayacaktır. kullanım, performans, servis gibi özellikleri ile seveni/alıcısı her zaman olacaktır. ben 2-3 yıldır peşindeydim ancak alabildim . aile için, ferah araç istiyenler için, az yaksın az vergisi olsun diyenler için uygun bir araç.

Çevrimdışı reelfetbaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
selam ben,m 2004 model polom vardı.onuda sıfır almıştım 6 sene bana hiç sıkıntı cıkarmadan bindim ama kızım olunca araba yetmemeye  başladı memleket dönüşü ayaklarımızın altına kadar paket dolunca.aldım rumiyi rahat ettim .ama oda yetmiyecek galiba  kamyon alsam oda yetmez...:)))polo 2 kişiden sonra yazık cok yük binince arabaya gitmiyor....roomster tek gecerim...

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
polonun trendline versiyonu tabiri caizse polonun çakması:) malzeme kalitesi açısından comfortline ile arasında fark var.donanım olarakta çok boş bi araç.polo trendline bence hiç alınası değil.polo alınacaksa en azından comfortline alınmalı üzerinede çelik jant ve sis  farı ekletilmeli:ok: