škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDI Elegance aldım, yorum ve tavsiyeleriniz?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
devir saati 1000-1500 devirde iken gaza yüklenirseniz  o hissetiğiniz hafif gaz yemiyormuş hissi olur. benzinde kesintisiz bir ivme alırsınız. 60 km hızda benzinli araç 5. viteste toparlar. dizellerde devir 1800-2000 de patlama başlar ve tabiri caiz ise uzar gider. sizin sıkıntınız bu olabilir. benzinden dizele geçen arkadaşlar bu şekilde hissediyordur. vitesleri devrinde kullanın.

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
rodajı yanlış belirtmiş arkadaşlar topikleri inceleyin rodajla ilgili bir başlık olacaktı bilinenden çok farklı ilk binlerde arabayı sıkıştıracaksınız ki rodaj tamamlansın o başlığı geç olmadan bulun ve okuyun tavsiye ederim

Çevrimdışı hakantunatr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rabbim kazasız belasız kullanmayı nasip etsin BARETTA yı kullanmamanızı tavsiye ederim öncelikle... Gerisi kolay :))

Çevrimdışı neverever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Değerli arkadaşlar;
aracın teybi maalesef ki içime sinmedi, Ben bolero sanıyordum ki swing yazısını görünce yanıldığımı anladım.:++:

Önce ihtiyacımı ve beklentilerimi yazayım da bana ona göre öneride bulunursanız sevinirim.

1-Navigasyon olacak (yüklemesi, bilmemnesi kolay, haritası kullanışlı ve kaliteli)
2-I phone'umla tam etkileşime sokabileceğim
3-Aracın garantisini bozmayacak
4-Arka park sensörünün işlevini bozmayacak, mümkünse geri görüş kamerası taktırmaya uygun olabilir.
5-Sesi, Görüntüsü, dokunmatiği vs. vs. üst kalite olacak. Hani taktırdıktan sonra içime sinmeyecek bir şey istemiyorum.

Octavia için servisteki en üst model Bolero sanırım ama o da yetersiz galiba. Bolero'Nun üstü yok mu?

Ve hepsinden önemlisi siz ne önerirsiniz?

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Serviste Fly Audio da var.
http://www.flyaudio.com.tr/?Arac-Navigasyon=Navigasyon-Detayi&Audio-System=336&Navigasyon-Key=461
şuradaki aleti takıyorlar sanırım. Geçen servise gittiğimde gözüme çarptı ama 2200TL gibi bir şey söylenince yuh diyip çıktım. Dışarıda daha ucuza bulunabilir tabi.

Çevrimdışı neverever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün bulunduğum yer servisiyle görüştüm, necvox için 1900 lira gibi bir fiyat aldım montaj dahil, yakın bir ilden de Zenec için de 3000 küsür dediler. İkisinden birini taktıracağım, bu iki markayı tanıyan bilen var mı, aradaki farka sizce değer mi?

Çevrimdışı neverever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
NECVOX 9805 HD + geri görüş kamerası + işçilik
1800 tl 7 taksit seklinde alındı. İzlenimlerimi de ayrıca paylaşırım.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Turbo yeterince hava üflemediği sürece dizellerde durum böyle malesef.

1.6 cerato'da da benzer durum...

Çevrimdışı neverever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1- Yakıt tüketimi:

Araç hali hazırda 2200 kilometrede. Haftasonu Erzurum Trabzon-Erzurum seferi yaptım.

300 km gidiş, 300 km geliş, 100 km de şehir içi toplam 700 km yol.

Bilmeyenler için söyleyeyim, Erzurum Trabzon arasında 2 adet 2000 rakım üzeri, 1 adet de 1700 küsür metrelik geçit var, yer yer yol yapım çalışmaları mevcut.

Toplam tüketim 149 TL karşılığı mazot.

2- NECVOX

Görüntü çok kaliteli değil, ancak cihaz çok fonksiyonel. Navigasyonu eksiksiz çalışıyor, bluetooth olayı muhteşem, kurulum vs. çok basit, cihazın kendi görüntüsü çok güzel değil, orjinal teyp (swing) çok daha güzel duruyor ancak dediğim gibi işlev önemli diyorsanız tercih edilebilir bir kit.

Çevrimdışı rehberce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.gdtours.de
Octavia araçta flyAudio sisteminden vazgeçmeyin derim necvox tek kelimeyle boş bir alet bununyaninda

Çevrimdışı neverever

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet. Arabayı alışımın üstünden 8 ay kadar bir süre geçti. Uzun süredir forumda yoktum, bir takım sağlık sorunlarıyla cebelleşmek durumunda kaldık aile olarak. Şu an çok daha sağlıklı yorumlar yapabilirim zira, araç 22000 km'yi buldu.

1- Yakıt sarfiyatı 5-6 litre arasında gezinip duruyor.
2- Yol ve motor sesi Toyota ve Ford'a göre çok daha az.
3- İç mekan kaliteli, aşınma, yıpranma yok
4- Motor Erzurum'un -40'ınde bile ilk denemede çalışıyor ki Erzurum'da bunu her araba başaramaz.
5- Düşük viteslerde çekiş çok kötü. Kolaylıkla bayılıyor, trafikte filan habire 1. vitesi istiyor. hız ve devir aldıkça sorun ortadan kalkıyor ama dediğim gibi düşük süratlerde beni verem ediyor, ben de kullanmayı beceremiyor olabilirim. İlk dizel arabam..
6- Daha önce hep yere yakın, Mondeo, Concorde vs. gibi D sınıfı araçlar kullandığımdan olsa gerek araç bana yüksek hızlarda güven vermiyor. Virajlara birazcık hızlı girince savrulma his ve korkusu yaşatıyor.
7- Yol tutuşunu hiç beğenmedim, dediğim gibi arabadan pek anlamam ama bana uygun değil.
8- Nedendir bilmem 80-90 km sonrası hızlarda  kuvvetli rüzgar varsa araba sallanıyor resmen.

Velhasıl olmadı, şahsen beni yakıt tüketimi haricinde tatmin etmedi. B8 kasa temiz 5-6 yaşında az km de bir audi A4 veya temiz bir Passat denk getirirsem takas düşünüyorum. O da olmadı, orta kasa bir mondeo alıp bineceğim bunu satıp.

D sınıfı boşuna D sınıfı değilmiş sanırım.

Aktaracaklarım bu kadar. Selamlar, saygılar.

Çevrimdışı Raygeno

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
dostum bolero klasik teyp görevi görüyor sadece dokunmatik ve ekranı geniş
o aradıkların amundsen de var. ben alırken sordum türkiyede navigasyon uyum sorunu olduğundan dolayı onları araçlara koymadıklarını söylediler

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: neverever;419902
Evet. Arabayı alışımın üstünden 8 ay kadar bir süre geçti. Uzun süredir forumda yoktum, bir takım sağlık sorunlarıyla cebelleşmek durumunda kaldık aile olarak. Şu an çok daha sağlıklı yorumlar yapabilirim zira, araç 22000 km'yi buldu.

1- Yakıt sarfiyatı 5-6 litre arasında gezinip duruyor.
2- Yol ve motor sesi Toyota ve Ford'a göre çok daha az.
3- İç mekan kaliteli, aşınma, yıpranma yok
4- Motor Erzurum'un -40'ınde bile ilk denemede çalışıyor ki Erzurum'da bunu her araba başaramaz.
5- Düşük viteslerde çekiş çok kötü. Kolaylıkla bayılıyor, trafikte filan habire 1. vitesi istiyor. hız ve devir aldıkça sorun ortadan kalkıyor ama dediğim gibi düşük süratlerde beni verem ediyor, ben de kullanmayı beceremiyor olabilirim. İlk dizel arabam..
6- Daha önce hep yere yakın, Mondeo, Concorde vs. gibi D sınıfı araçlar kullandığımdan olsa gerek araç bana yüksek hızlarda güven vermiyor. Virajlara birazcık hızlı girince savrulma his ve korkusu yaşatıyor.
7- Yol tutuşunu hiç beğenmedim, dediğim gibi arabadan pek anlamam ama bana uygun değil.
8- Nedendir bilmem 80-90 km sonrası hızlarda kuvvetli rüzgar varsa araba sallanıyor resmen.

Velhasıl olmadı, şahsen beni yakıt tüketimi haricinde tatmin etmedi. B8 kasa temiz 5-6 yaşında az km de bir audi A4 veya temiz bir Passat denk getirirsem takas düşünüyorum. O da olmadı, orta kasa bir mondeo alıp bineceğim bunu satıp.

D sınıfı boşuna D sınıfı değilmiş sanırım.

Aktaracaklarım bu kadar. Selamlar, saygılar.

Fatih Bey, 5-6 Lt tüketime sahip olduğunuzu belirttiğiniz için; çok süratli araç kullanmadığınızı varsayıyorum. yol tutuşla ilgili şikayetinizin ya dediğiniz gibi D segmenti araç kullanıp Octavia ya alışamamış olmanızdan ya da aracınızdaki bir arızadan kaynaklandığını düşünüyorum. Uzun süredir Octavia kullanıyorum. C-D segmenti hemen hemen bütün araçlar kadar iyi yol tutuşu olan octavia aracımda limitleri zorlayarak girdiğim virajlarda sadece ESP ışığının yanıp sönmesini görüyorum. Haricinde kayma, çizgi dışına çıkma v.s. bir durumla karşılaşmadın. Hatta yol tutuşla ilgili ilk defa bir yazı görüyorum..