škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Atiker Safefast obd2 taktıracam

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sarpobuz28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar öncelikle bende aranıza yeni katıldım bende 2008 1.4 style modeli var aldesa marka sıralı sistem otogaz taktırdım yakıt konusunda ise biraz bana fazla tüketim oluyor gibi birde siz değerli arkadaşlara danışmak istedim.
gaz lt fiyatı 2.52 aldığım  gaz 50 tl yaptığım km 183 sizce normal mi veriler

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tamamdır, siz standardını yakalamışsınız.
oluru o kadar...
havalar ısınınca biraz daha düşer...
diğer arkadaş birkaç depo daha ölçüp yazsın, o da zaten o civarda olduğunu görecek...

Çevrimdışı finduk67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;322912
tamamdır, siz standardını yakalamışsınız.
oluru o kadar...
havalar ısınınca biraz daha düşer...
diğer arkadaş birkaç depo daha ölçüp yazsın, o da zaten o civarda olduğunu görecek...

Arkadaşlar valla ben deponun yalancısıyım, 330 km 59 tl gitti, 10 km benzin olabilir araç ısınma süresinde hadi 20 km benzin olsun gene 310 km, bu fullediğimde gene yazacam yakıtı, umarım yalancı çıkarmaz araç, yakıt değişebilir çünkü 3. kez lpg fulledim, lpg odb2 modeli özelliklerinde daha az yakıt diye bir ibare vardı, bakalım görücez

Çevrimdışı ozerakin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben de araç  bakımını yapıktan sonra 50 tl 250 km geçti dikkatli de kullanmadım iyi değer

Çevrimdışı finduk67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, aracımı 482 km sürdükten sonra depoyu fullediğim yere gittim tekrar fulledim, 75,5 tl fullendi.yapılan yol Genelde Büyükçekmece-Bağcılar-Okmeydanı-Avcılar istikametinde git-gel oldu. Şunu belirtmek istiyorum, çok sert araba kullanan biri değilim, En fazla 3500 devir. Bir de obd2 lpg kiti araca takılmıştı.(araç beyni ile lpg kiti birbirine bağlanmıştı)Bunların hepsinin etkisi olduğunu düşünüyorum...

Çevrimdışı ozersaid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;311428
kit ile çok yakmanın fazla alakası olduğunu sanmıyorum. Öyle olsa bnm araç da çok yakardı.. 54binde LPG taktırdım 98bindeyim.

Normalde 30lt, yazın 29lt alan depom ile 350-380km şehir içi kullanıyorum, İstanbul, Sarıyer-Beşiktaş-Levent-bahçelievler.. birçok semtte denedim.. depo ortalaması 350'nin altına çok çok nadiren indi..

Rekorum ise Sakarya şehir içi 425km ve Karadeniz otobanında üst üste 2-3 kez 400 üzeri ..

Hatta şuan 360km ve LPG hala bitmedi.. 2000km'de bir 50TL benzin alırım.

Aracım 1.5 Mitsubishi Colt 109bg 6 ileri AMT (triptonik vites), lastiklerim 195-50-16 (orj 205-45-16)
alakasız bir soru olacak,
kusura bakmayın,
colt ile roomster'i kıyaslarsanız, iç hacim ve diz mesafeleri vb. çok fark var mı?
2011 model otomatik sıfır colt kampanya fiyatı roomster'den daha cazip,
katalog verilerine göre, yakıt sarfiyatı da roomster'den az (benzinli modelleri kıyasladım)
bir arkadaşıma colt tavsiye ettim, ben de de roomster var ama, pişman mı olsam??