škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Tavsiyesi

Artukbey · 125 · 35950

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ali dayı

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;407554
Ben 10 yıldır kış lastiği kullanıyorum, pirelli carving, lassa snoways, michelin alpin, starmaxx ice gripper kullandığım lastikler.

Edindiğim tecrübeye göre; sıcaklığın düşük olduğu zamanlarda kış lastiği
en ucuz/kötü/marka lastik dahi olsa en iyi mevsim lastiğinden daha iyi/güvenli..
Aralarında normal kullanıcı açısından çok hissedilir yol tutuş farkı görmedim..
Pahalı olanlar ucuz olana göre biraz daha az yol sesi alıyor diyebilirim.
Ucuzda olsa mevsim lastiğinizin ömrünü uzatmak en önemlisi de can güvenliğiniz için
mutlaka 1 takım kış lastiği edinmenizi öneririm..

akif hocam tecrübelerinize dayanarak bizlerle paylaştığınız bilgiler çok güzel..:syg:
en ucuzundan bir takım almayı düşünüyorum..
peki,çıkardığımız diğer mevsim lastiklerimizi nasıl koruyabiliriz..

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Özetle; Jantlıysa üst üste konularak, jantsız sadece lastikse tam olarak dik şekilde koyarak ayda bir yeren basan tabanını çevirirseniz yanaklarında teller kırılıp lastik çöp olmaz.

lastikçilerden lastik poşeti isterseniz poşetleyerek daha temiz olur.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackbird;407687
Özetle; Jantlıysa üst üste konularak, jantsız sadece lastikse tam olarak dik şekilde koyarak ayda bir yeren basan tabanını çevirirseniz yanaklarında teller kırılıp lastik çöp olmaz.

lastikçilerden lastik poşeti isterseniz poşetleyerek daha temiz olur.

:+1::+1:

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;407622
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?p=407618#post407618
Hem de Ankara da değerlendirebilirsiniz..
Akif hocam öneriniz için teşekkür ederim. Michelini kullandım kış lastiği olarak ve çok da memnun kaldım. Ama 800 TL'ye sıfır lastik almak varken 700 TL 2.el için değmez diye düşünüyorum. Neticede marka farkı var ama UG8'de baya methedilen bir lastik o yüzden 100TL için uğraştığımıza değmez. Hani 300-400 gibi birşey olsa alınır. Ben bir kaç ay önce yeti greenline araca inat edip 17 jant taktım ve 800 TL'ye aldığım 215*55*17 kumho lastikleri bir ay kullandım şimdi 400'e satamıyorum. Yarın bir aksilik olmazsa UG8 alırım gibi:wnk:

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

Uzun zamandır böyle bir konu açılmasını bekliyordum. Çok şükür açıldı. Genel olarak Goodyear UG8 öneriliyor. Kış lastiğinin faydası kesinlikle tartışılmaz. Tatlı bir rampada passat çıkamazken benim eski kıçı kırık cliom çıkmıştı. Kış lastiği farkı. Diğer bir arkadaşımın da bahsettiği gibi kış lastiği derin ve geniş dişleri olan bir lastik. titreme ve ses olayı haliyele var. Tecrübeli olan arkadaşların bizlere ışık tutması lazım. Ben michelin kullanım. Hiç şikayetim olmadı. ama bu tek başına birşey ifade etmiyor. Buzlu zeminde hemen patinaja düşüyordu. ama karlı ve ıslak yolda mükemmeldi. Ayrıca yumuşak bir lastik. Haliyele bizim dağ bayır gezen araçlara ne kadar yardımcı olur bilemem. nokian sessiz diyorlar. kafalar karışık haliyle. Birde yerli malı petlas var. Daha uygun fiyat. Buda alınabilir mi mesela...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeti.avc;407711
Akif hocam öneriniz için teşekkür ederim. Michelini kullandım kış lastiği olarak ve çok da memnun kaldım. Ama 800 TL'ye sıfır lastik almak varken 700 TL 2.el için değmez diye düşünüyorum. Neticede marka farkı var ama UG8'de baya methedilen bir lastik o yüzden 100TL için uğraştığımıza değmez. Hani 300-400 gibi birşey olsa alınır. Ben bir kaç ay önce yeti greenline araca inat edip 17 jant taktım ve 800 TL'ye aldığım 215*55*17 kumho lastikleri bir ay kullandım şimdi 400'e satamıyorum. Yarın bir aksilik olmazsa UG8 alırım gibi:wnk:

Arkadaşla bir görüşün fiyat biraz yüksek, anlaşabileceğinizi düşünüyorum.

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşa mesaj yazdım bakalım cevaba göre hareket ederiz artık teşekkürler.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bugün pirellinin yan ürünü olan kocaeli fabrikasında üretilen formula winter aldım 4 adet
ilk izlenimimim ses aşırı derecede arttı ama hayatımda ilk defa kış lastiği kullanıyorum.
normal midir bu durum?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: G.Antep Şubesi;407854
bugün pirellinin yan ürünü olan kocaeli fabrikasında üretilen formula winter aldım 4 adet
ilk izlenimimim ses aşırı derecede arttı ama hayatımda ilk defa kış lastiği kullanıyorum.
normal midir bu durum?

Aşırılığa göre değişir :hoh: Şaka bir yana normal lastiğin 2 katına yakın ses alır rüzgarıda daha fazla hissedersiniz özellikle yüksek süratlarda :)

Çevrimdışı ali dayı

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackbird;407600
uygun fiyatlı birşeyler bakıyorsanız continental bünyesindeki Gislaved Nord Frost u deneyebilirsiniz, ben daha yeni aldığım için tam yorum yapamıyorum ama denemeye değer olduğunu söyleyebilirim. Konsal ın sitesinde hangi bayilerde olduğuna bakabilirsiniz.

http://www.konlas.com.tr/ diye düzeltebilirmiyim..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel ses yapar, en güzel tarafı baharda mevsim lastiklerini takınca.
Arabanız 2 sınıf atlayıp, sessizleşiyor:)

Çevrimdışı ali dayı

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;407865
Güzel ses yapar, en güzel tarafı baharda mevsim lastiklerini takınca.
Arabanız 2 sınıf atlayıp, sessizleşiyor:)

akif hoca,senin tecrüben fazla..
çok okuyan değil çok gezen bilir..
kış lastiği için birşeyler tavsiye et de alalım...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kar lastiğiniz varsa bizim gibi nerede savurur neler yapar diye zekv için zorlayıp durursunuz :D

[YOUTUBE]RD8y3AWbP38[/YOUTUBE]

Araçta asr vs yoktur saf güç:D

Çevrimdışı ali dayı

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şahane,bayıldım..teşekkürler kadir,
herkezin videoyu izlemesini şiddetle tavsiye ederim..
kış lastiği ve sürücü farkı bu olsa gerek..:ok:

Çevrimdışı musti612

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
biz kışın hergün yaşıyoruz bu durumu...

sorum şu...süspansitonlar sert malüm 55 yerine 205 60 15 almak istiyorum önerisi olan :) ?