škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik Bakımı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[YOUTUBE]Le434b9PnCM[/YOUTUBE]

Herkes izlemeli içerisinde güzel bilgiler mevcut :)

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Güzel paylaşım hafta sonu lastiklerimin yerlerini saat yönünde bende değiştirteyim :) her 5000'de tavsiye ediyorlarmış.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kış lastiği zorunluluğu yük ve yolcu taşıyan araçlar için varmış, özel araçlar için bir kanun hükmü yok sanırım, zira hep yük ve yolcu taşıyan araçlar vurgulanmış...

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Alıntı yapılan: lrfan;407446
Kış lastiği zorunluluğu yük ve yolcu taşıyan araçlar için varmış, özel araçlar için bir kanun hükmü yok sanırım, zira hep yük ve yolcu taşıyan araçlar vurgulanmış...

Abi İstanbul'daki iklim ve yol koşullarında sizlerinde kış lastiği kullanmanız çok önemli aslında. Adana da yağmur oluyor genelde buraya hiç kar düşmez, ben kendim için konuşayım sabah işe akşam eve gitmek için kullanıyorum arabamı ama çok fonksiyonlu kullananlar için Adana'da bile şart.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;407446

Aynen öyleymiş bende araştırdım 12 Kasımda yürürlülüğe giriyormuş :)

http://www.trthaber.com/haber/turkiye/kis-lastigi-takmayanlara-para-cezasi-62441.html

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elemanların iki kış lastiği alma durumunda arkaya takmasını anlamadım. öne takmazsan araba zaten yerinden kalkmaz, patinaja düşer. fren yapacağın zaman araba durmaz. öndekine giydirirsin. arabada hakimiyeti direksiyon sayesinde sağlarsın bunun içinde ön tekerlerin sağlam basması gerek. burada benim kaçırdığım birşey varsa aydınlatın.

düz viteste tecrübemdir. eğer araba kayma yada kıç atma gibi bir duruma gelirse toparlamak için sürekli frene basmak yerine bırakılmalı, vites bire alınarak ve ön tekerlere hareket verilerek arka tarafın toparlanması sağlanmalı ( bu şekilde öndeki aracın sağından veya solundan sıyırarak kaçılabilir.) ve hafifçe frene basılarak durulmalıdır. bir çok kazada yada çarpışmada sürücüler ayaklarını sürekli frende tuttukları için araba kendini toparlayamıyor ve çarpıyor.

düz vites araçlarda da kalkışta 1. vites patinaja müsaittir. bu durumda kalkmak için vites 2'ye alınarak kalkılmalıdır. otomatik vitesi denemedim bilmiyorum. o nasıl oluyor.

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok fazla eksik yanlış bilgi vermişler, en önemlisi;

Kış lastiği 4 adet takılır.

[YOUTUBE]EdtAm7RsTmE[/YOUTUBE]

Videoda farklı kombinasyonlar deneyerek test etmişler, gayet açıklayıcı.
« Son Düzenleme: 08 Kasım 2012, 23:47:36 Gönderen: Blackbird »

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
soldaki eleman beni rahatlıkla kolumu kesmeye ikna edebilir :D resmen hatip adam yahu

bu arada beş para etmez şahin ayıp oldu :(

teşekkürler paylaşım için :ok:

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;407628
elemanların iki kış lastiği alma durumunda arkaya  takmasını anlamadım. öne takmazsan araba zaten yerinden kalkmaz,  patinaja düşer. fren yapacağın zaman araba durmaz. öndekine giydirirsin.  arabada hakimiyeti direksiyon sayesinde sağlarsın bunun içinde ön  tekerlerin sağlam basması gerek. burada benim kaçırdığım birşey varsa  aydınlatın.

biz de öyle bilirdik...
bayılıyorum bu fikir karmaşasına...hangisi doğru?
kim uzman? hangisine güveneceğiz? diye insanı karmaşada bırakıyor :krk::hih:

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
4 lastik almak şart, gerisi uyduruk geliyor bana, öne tak, yana tak, sola tak  :hmm:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: YEKE;407628
...düz vites araçlarda da kalkışta 1. vites patinaja müsaittir. bu durumda kalkmak için vites 2'ye alınarak kalkılmalıdır. otomatik vitesi denemedim bilmiyorum. o nasıl oluyor.
Otomatiklerde de kış konumu oluyor. Bunu seçerseniz araç hep 2. viteste başlıyor hareketine. Tiptronic denilen otomatiklerde ise zaten kalkışta 2. vitesi seçebiliyorsunuz.

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Videodaki bilgilere ne diyorsunuz?

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."