škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

HGS kartını nereye koydunuz veya yapıştırdınız ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
HGS kartını ön camdaki mandala koyuyorum okumuyor, elimle dışarı çıkarıyorum okumuyor, siyah noktalı yere elimde tutuyorum. Bi okuyor bi okumuyor. Sırf bu yüzden şu yeni açılan köprüden felaket ceza yedim.

Taktığı yerden memnun olan var mı ? Nereye taktınız ?

Çevrimdışı yunusus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Plaka ile hgs uyuşmazlığı olmadığı sürece ceza yemezsiniz. Ben HGS etiketini 10 yıldır takmadan geziyorum. Sistem plakayı okuyup hesaptan geçiş ücretini okuyor. Hiç ceza yemedim.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Önceki aracımda da Octaviada da aynanın arkasındaki siyah noktalı alanın sağ alt köşesine etiketin tamamı noktalı alanda olacak sekilde yapıştırdım.
Herhangi bir sorun yaşamadım hiç.
Hem dediğim yere yapıştırırsanız aynanın tam arkasında kaldığından söför mahallinden direkt görmediğiniz için gözünüze de batmıyor etiket.

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Okuyucular genelde aracın orta kısmını hedef alıyor, bu yüzden camdan çıkarmak pek işe yaramayabilir. Camda film varsa araç içinde okumayı zorlaştırabilir. Okuma işini garatiye almak için yeni yapılan gişesiz geçişlerde çok sayıda okuyucu yerleştiriyorlar.

Ben camdaki mandala takıyorum; okusa da okumasa da umrumda olmuyor, çünkü bakiye olduğu sürece ceza gelmiyor. HGS sistemi pek realtime çalışmıyor bizde. Bazen giriş yapıldığını çıkış gişesi bilmiyor ve tavan ücreti gösteriyor; bazen bir kaç kere giriş-çıkış yapınca en son çıkış yapılanda ilk girişe göre ücret gösteriyor vs. vs. Bazen PTT'nin sitesinde bile hesaptan bakiye düşünceye kadar saçma sapan giriş-çıkış bilgileri yer alabiliyor. Sanırım bu da benzer nedenden kaynaklanıyor ve belki de tüm bunları bildikleri için bakiyeden para düşmesi 24 saati buluyor. Kısacası okuyucunun kartı okuyup okumaması pek önemli değil; plakayı okuması yeterli.

Yeni yapılan özel köprülerde cezayı polis falan kesiyorsa yorum yapamayacağım.

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Etiketi dikiz aynasının arkasında görüşü etkilemeyecek  şekilde cama yapıştırdım, okumada herhangi bir sorun olmuyor.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler,

Siyah bölüme yapıştırayım. Ön camda film var, Birkaç araçta buradaki etiketlerin güneşin etkisiyle kibariyenin annesine döndüğünü görmüştüm ama yapacak birşey yok.

Plakaya işliyorlar ama her seferinde işlendi mi işlenmedi mi stresi yaşamak istemiyorum.

Osmangazi köprüsünden 5. geçişim HGS okumadı, hiçbir geçişimde okumadı. Nakit tahsil etme dertleri olduğu için HGS'yi çalıştırmıyorlar. Uyuz oldum, gişeye bir HGS okuyucusu koymak bu kadar mı zor. Neyse ödemeyecem kardeşim dedim. Kız elime bir fiş verdi. Dedi daha sonra bankadan veya PTT'den ödersiniz. Bir arkadaş dedi abi plakadan görür HGS düşer. Neyse 10 gün süre varmış, ben süreyi geçirmiş bulundum. 67TL 10 kat olarak katlandı. 670TL oldu. Sistem bir şekilde beni 10 kat .....ti.

O yüzden kart okusun istiyorum :)

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ruhsatın içinde geçerken dikiz aynasının altına cama tutup geçiyoruz senelerdik okuyor sistem zaten en mantıklısı bu bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;622325
Ruhsatın içinde geçerken dikiz aynasının altına cama tutup geçiyoruz senelerdik okuyor sistem zaten en mantıklısı bu bence.

teşekkürler deneyeyim.

Çevrimdışı kızılsultan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yunusus;622299
Plaka ile hgs uyuşmazlığı olmadığı sürece ceza yemezsiniz. Ben HGS etiketini 10 yıldır takmadan geziyorum. Sistem plakayı okuyup hesaptan geçiş ücretini okuyor. Hiç ceza yemedim.

Yanılmıyorsam HGS nin 10 senesi dolmadı daha. Kendisi 5 yıllık bir sistem sonuçta. Sanırım son 5 sene sizin için epey uzun geçmiş.

Çevrimdışı yunusus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet. Çok yol alınca bayağı uzun geçmiş. Ben de sonradan farkettim.

Çevrimdışı Tuny

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;622298
Merhaba,

HGS kartını ön camdaki mandala koyuyorum okumuyor, elimle dışarı çıkarıyorum okumuyor, siyah noktalı yere elimde tutuyorum. Bi okuyor bi okumuyor. Sırf bu yüzden şu yeni açılan köprüden felaket ceza yedim.

Taktığı yerden memnun olan var mı ? Nereye taktınız ?

Hgs nin ön camın herhangi bir yerinde olması okuması için yeterli ancak hgs sisteminde bakiye düşüşü 24 saat içinde oluyor. Ayrıca şunu da belirteyim ki devlet işletmesinde olan köprü ve otoyol geçişlerinde saat gibi çalışan hgs, ne hikmetse yeni yapılan köprü ve otoyollarda bazen okuyor bazen okumuyor. Başımdan geçen olay şöyle ki; bursaya giderken Osmangazi köprüsünde ve otoyolda hgs okudu, ancak dönüşte gişelerdeki yetkili "hgs niz geçersiz veya yetersiz bakiye" nakit ödeme yapın dedi. Hgs min çalıştığını ve içinde bakiye olduğunu söyledim, o zaman diğer gişeleri deneyin dedi, onları da denediğim halde hiçbirinde okumadı ve nakit ödemek zorunda kaldım. 2 ay sonra aynısını Kuzey Marmara otoyolu gişelerinde yaşadım. Anlayacağınız yap işlet devret sisteminde özel şirketler himayesinde olan gişelerde hgs okuyucularını kapatıyorlar ve nakit ödemeye mecbur bırakıyorlar. Hgs geçişlerinin muhasebeleştirilip hesaplarına aktarılması süresince geçecek sürede tutarların devlet hesaplarında kalması işlerine gelmiyor. sikayetvar.com da bu konuda çok sayıda şikayet var.

Çevrimdışı matmual

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ruhsatın arasında..
okutmuyorum kartı, geçerken kaçak geçiş yazıyor ama ceza gelmedi hiç