škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sürücü Kontak Arızası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar son birkaç yılda 3 4 ayda bir ekrana çıkan uyarı: Sürücü kontak Arızası. uyarısı alıyordum 1 sn görünüp gidiyor ama araç çalıştırmada bir sıkıntı yaşatmamıştı. bugun sabah aracı açıp anahtarı taktım yine uyarıyı verdi ama kontack dönmedi 2. denemede yarım kontak ama çalıştırmadı 3. denemede araç çalıştı ama direksiyon ağırlaştı aracı tekrar kapattım. yarım saat sonra aracı tek seferde çalıştırdım sorun çıkartmadu. servise hemen götürdüm cihaza bağladılar ama hiçbirsey bulamadık dediler servis şefi akü zayıflığı nedeniyle geçici arıza oluşmus olabileceğini takip etmemi söyledi şimdi eve geldim aracı kapattım kapıyı açtım anahtarı takmadan kapıyı tekrar kapattım aynı uyarıyı yine verdi ama bu sefer anahtarı takmadan verdi kilit mekanizması mı immobilzier den mi yoksa aküden mi anlamadım

daha önce bu konuda sıkıntısı olan ve ya çözüm olan bulan varsa yazarsa sevinirim

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Akü kaç yaşında? Voltajı ölçüp durumuna bakmalı...

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
akü gecen sene ocakta varta agm silver dynamic ile değişti yeni sayılır ama bugün şarja takacagım takip edeceğim akü suan aractan bakınca yuzde 60 ta görünüyor

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün şarj ettim akü yüzde 90 da ancak 2 gündür farkettiğim şey aracın kapısını açıyorum kapıyı kapatıyorum anahtarı kontaga daha takmadan uyarı;sürücü kontak arızası veriyor ve hemen gidiyor. anahtarı takıyorum normal şekilde çalışıyor son 3 günde en az 5 defa bu şekilde uyarı verdi. pil değiştir uyarısı vermedi acaba immobilizer hatası olabilir mi çözemedim ecu beyin hatası olabilir mi. bilgisi olan paylaşırmı

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
ECU olabilir, BCM (konfor ünitesi) olabilir, detaylı incelet derim. Akün şarjı sağlam tutuyor mu? Hızlı boşalıyorsa da sıkıntı çıkarabilir

Çevrimdışı eski

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Sorun çözüldümü kontak anattarı sorunu iki gündür bendede uyarı vermeye başladı.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;648996
dün şarj ettim akü yüzde 90 da ancak 2 gündür farkettiğim şey aracın kapısını açıyorum kapıyı kapatıyorum anahtarı kontaga daha takmadan uyarı;sürücü kontak arızası veriyor ve hemen gidiyor. anahtarı takıyorum normal şekilde çalışıyor son 3 günde en az 5 defa bu şekilde uyarı verdi. pil değiştir uyarısı vermedi acaba immobilizer hatası olabilir mi çözemedim ecu beyin hatası olabilir mi. bilgisi olan paylaşırmı

Kontağı takmadan uyarı veriyorsa immolizer hatası olma ihtimali yüksek, kontağı anahtarcıda sinyal ölçümü yaptırmanızı tavsiye ederim.
Uyarıda kontak arızası diyormuş, düz mantık kontağınız arızalı.