škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2013 Octavia Elegance Hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tahiroguz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar.Akdeniz sanayinde Türkmenoğlu adında bir servise yaptırdım.550 Tl ödedim.Sizin listenizdeki parçalar değişti cam suyu hariç.Servis benden 60 bin bakımı için 900 tl istemişti.Sizin aldığınız fiat iyi diye düşünüyorum.

Çevrimdışı ahmet7

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tahiroguz;632190
İyi akşamlar.Akdeniz sanayinde Türkmenoğlu adında bir servise yaptırdım.550 Tl ödedim.Sizin listenizdeki parçalar değişti cam suyu hariç.Servis benden 60 bin bakımı için 900 tl istemişti.Sizin aldığınız fiat iyi diye düşünüyorum.

teşekkürler tahir bey paylaşımlarınız için. diğer konularda da gelişme olduğu zaman sizle paylaşırım.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16553]ahmet7[/MENTION]

Evet, bolero hafızasının (çok fazla cihaz tanıtılmasından ötürü) dolması gibi bir durum var. Ayarlardan tümünü sil gibi bir seçenek olmalı ama en iyi çözüm kullanma kılavuzunu okumanızdır. İnternette de bulabilirsiniz ben bir tane paylaşıyorum linkini:
 http://www.skoda.com.tr/skodaweb_files/00B8_Superb_Amundsen_Bolero_InfotainmentSystem_NavigationNewSuperb.pdf

Çevrimdışı ahmet7

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;632223
[MENTION=16553]ahmet7[/MENTION]

Evet, bolero hafızasının (çok fazla cihaz tanıtılmasından ötürü) dolması gibi bir durum var. Ayarlardan tümünü sil gibi bir seçenek olmalı ama en iyi çözüm kullanma kılavuzunu okumanızdır. İnternette de bulabilirsiniz ben bir tane paylaşıyorum linkini:
 http://www.skoda.com.tr/skodaweb_files/00B8_Superb_Amundsen_Bolero_InfotainmentSystem_NavigationNewSuperb.pdf

[MENTION=10740]Ozan SARAÇ[/MENTION]
ozan bey, benim ekranda phone tuşu yok bu arada. şuan klavuzu inceledim. ayarlardan ise bluetooth u görüyorum. üzerine dokunuyorum ve 'telefon mevcut değil' uyarısı alıyorum. bununla beraber bluetooth telefon listesine ulaşamıyorum. bahsettiğiniz ayarlara da ulaşamıyorum. bilgi paylaşımı için teşekkürler. varsa bildiğiniz başka noktalar paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı ahmet7

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2 defadır yaşadığım bir sorunu da paylaşmak istiyorum. Aracın kliması daha doğrusu fan'ı auto ayarlarında 28 derecede çalışırken (ac kapalı) değişik bir koku oluşuyor araç içerisinde. yanık kokusu gibi ama tam bir yanık kokusu da değil. biraz enteresan. sebebi hakkında bilgisi olan arkadaşımız varmıdır?
bu arada araç su sıcaklığı 85-90 derecelerdeydi her iki yaşananda da. yine fan sıcaklığı 28 derecedeydi.

Çevrimdışı turgut.saritas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet7;631899
Merhaba arkadaşlar,
10 gün kadar önce 2013 octavia elegance araç aldık. daha önce skoda ya da bu donanım seviyesinde araç kullanmamıştık. araçla ilgili birkaç sorum vardı. yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. bluetooth bağlantısı. aracın bolero ekranında bluetooth görünmekte fakat üzerine dokunduğumuz zaman telefon mevcut değil şeklinde uyarı almaktayız. araçta bluetooth yok mu ya da bağlantıyla ilgili bir problem mi mevcuttur?
2. park sensörü hakkında. arka tampon altındaki siyah kısımda sensör benzeri noktalar mevcut. fakat herhangi bir şekilde çalışmamakta. yine ayarlardaki park-manevra ayarlarına dokunduğunuz zaman bu işlev şimdilik hizmet dışı şeklinde uyarı alıyoruz. bu tam olarak ne demektir?
3. dış aynaların iç kısmında sinyal ile birlikte yanan yerler mevcut. bunlar kör nokta uyarı sistemi midir?
4. klima auto kısmında iken 5. kademede çalışmaktaydı. bu artık 3. kademede çalışmakta. bunun sebebini çözemedik.
5. aracımız 85000 kmde. yağ değişimi ve servis bakımı için hangi km uygundur? yağ değişiminde hangi yağı kullanmamız uygundur?
6. Telefonu usb noktasına bağladığımız zaman sadece bolero ekran açıkken şarj olmakta. bu durum genel midir yoksa aracımızla ilgili bir problem midir? ayrıca usb bağlantısı noktasından telefondaki (iphone) müziklere erişim olanağı var mıdır?
7. C-L home özellikleri arada çalışmadığı anlar olmaktadır. bununla ilgili olarak tavsiye/öneriniz var mıdır?
8. son olarak ise dizel yakıt hakkında bir tavsiyeniz var mıdır?daha önce benzinli araç kullanmaktaydık.

aranıza yeni katıldığım için sorumlarım basit ya da klasik olabilir. yardımcı olursanız çok sevinirim. herkese sağlıklı sürüşler diliyorum.

ahmet bey hayırlı akşamlar. Ben de 2013 octavia elegance aldım. bluettooh sorunu ile karşılaştım. formda okuduğuma göre bluetooth yok. siz de bu konuyu araştırmışsınız. bi sonuca ulaştınız mı acaba? bilgilendirirseniz sevinirim. simdiden teşekkürler

Çevrimdışı ahmet7

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;634498
http://enderelektronik.com.tr/oem-parcalar/skoda/octavia/octavia-5e/golf7-bluetooth-kit.html

Incelenebilir ama fiyat düşünüldüğünde yeni multimedia cihaz daha mantıklı

Alıntı yapılan: turgut.saritas;634491
ahmet bey hayırlı akşamlar. Ben de 2013 octavia elegance aldım. bluettooh sorunu ile karşılaştım. formda okuduğuma göre bluetooth yok. siz de bu konuyu araştırmışsınız. bi sonuca ulaştınız mı acaba? bilgilendirirseniz sevinirim. simdiden teşekkürler

[MENTION=16836]turgut.saritas[/MENTION] hocam sizin gönderinizin altında paylaştığım bilgilere sahibim ama servise götürürsem ve bir sonuca ulaşırsam sizinle paylaşırım.
[MENTION=9833]dryusufbal[/MENTION] yusuf hocam ürünler mantıklı ama hep istanbul biraz da ankara :D antalyada olduğum için bana biraz sıkıntılı. ama saolun paylaşımınız için ben de böyle ürünlerin takibindeyim.