škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tamirci çırağı(rus version)

d0sT · 11 · 6585

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı d0sT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Şarkının klip ile senkronizasyonu çok güzel olmuş.:rock1: Cem Karaca'ya:clap:.. Allah rahmet eylesin.
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Verdiğiniz linke tıklamadım ama önceden izlemiştim ve aynısı olduğunu tahmin ediyorum. Hani tamirci kızı kızın arabasıyla gezdiriyor, araç tesliminde mal oluyor.

Ama kız ve oğlan gülüp geçiyor. Bizim Türk kızı çanta tokat dalardı :lol:

Çevrimdışı d0sT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;85976
Verdiğiniz linke tıklamadım ama önceden izlemiştim ve aynısı olduğunu tahmin ediyorum. Hani tamirci kızı kızın arabasıyla gezdiriyor, araç tesliminde mal oluyor.

Ama kız ve oğlan gülüp geçiyor. Bizim Türk kızı çanta tokat dalardı :lol:
Evet, o klip..:ok: Esasında hiç alakasız, zveri isimli bir rus şarkıcının klibi.. Ama, şarkıya güzel uymuş. Birde, Erkin Koray'ın "Sevince" şarkısını da bu şarkıcının başka bir klibine uydurmuşlar. O da çok güzel olmuş. Neticede, eski şarkıların anlamlı söz ve armoni yapılarına uydurulabiliyor. Oysa, bugünkü şarkılara bakınca, bırakın uydurmayı, spielberg gelse, düzgün klip çekemez o saçma sözlere..:)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: d0sT;86105
Evet, o klip..:ok: Esasında hiç alakasız, zveri isimli bir rus şarkıcının klibi.. Ama, şarkıya güzel uymuş. Birde, Erkin Koray'ın "Sevince" şarkısını da bu şarkıcının başka bir klibine uydurmuşlar. O da çok güzel olmuş. Neticede, eski şarkıların anlamlı söz ve armoni yapılarına uydurulabiliyor. Oysa, bugünkü şarkılara bakınca, bırakın uydurmayı, spielberg gelse, düzgün klip çekemez o saçma sözlere..:)

Katılıyorum artık sıradan günlük sözlerle şarkılar yazılıyor.Konuşurmuş gibi şarkılar çok var piyasada :)

Bu videoyu önceden izlemiştim güzel kombine olmuş :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
90 lardan sonra yapılmış neredeyse bir kaç kişi hariç hiç kimseyi dinlemiyorum. Olmuyor gitmiyor bünyeye :D Popçu olmuş herkes :)

Müthiş bi 80s hayranlığım var. Gerek otomobilleri, gerek şarkıları gerek giyim tarzları. Keşke o dönemde genç olabilseydim diyorum. 2.Milenyum ile çoğu şeyin b.ku çıktı. Metallicanın son albümünü bile beğenmedim. 80 lerin Hetfieldı ne adammış mesela.

Veya Tyson bile sırf parasına dayak yemişti. ama nerde 90-80 lerin Tysonı :D :D (tamam yaş etkisi büyük ama yapma di mi, tadında bırak, çıkma işte, ama zaman öle zaman ki adamda ahlak para bırakmıyor)

Daha çok şey anlatırımda işte hasılı 80-90 ların TR popuda rockıda güzeldi. Şimdi hep suyu çıkık konular.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Ben Rap müziğin hastasıyım! Maliyeti düşüktür Rap' in zira söz yazmaya gerek yok! Hamınınını mınının hamınınını gibi hızlıca bir şeyler söyleyip üzerine de dıptısı çaktın mı aha da albüm bitti gitti. Nerede '90' ların Ken Taç Dis' i!

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında bende hep 80lerin gençlerinden olmayı istemişimdir.

Şahinler,Doğanlar,Arif Susam,Ümit Besen,Pioneer arka cam altı kolonları,mahalle arası oto tamircileri vs...

Şimdi birçoğuna komik geliyor ama babam eski günleri anlatınca bir atraflarım düşüyor.
Bizim yaşadığımız gençlik değil vallahi onların yanında.

Hafta içi çalışıp,hafta sonları Kumkapı,Çatalca gibi yakın mesafe yerlere gidip gönüllerince eğleniyorlarmış.
En fazla 2 ayda bir bilmedikelri bir yere 1-2 araba toplanıp macera olsun diye dolaşıyorlarmış.

Babamda Vw Beetle varmış ve genelde uzun yolculukalara o araçla giderlermiş.

Arkadaş gurubu genelde oto tamircisi,oto boyası olunca onunda zevki ayrı oluyormuş tabi.
Her hafta vosvosun kuşak rengini değiştirirlermiş:hanz:

Fotoğraftakiler akrabalarımız.
En sağdaki amcam.

Aynı araçtan 3 kişide varmış.
Bu fotoğraftaki babamın en samimi arkadaşınına aracı aynı zamanda akrabamız.
Tabi araba çoktan perte ayrılmıştır:(

Çok güzel günlermiş be:)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;86120
Aslında bende hep 80lerin gençlerinden olmayı istemişimdir.

Şahinler,Doğanlar,Arif Susam,Ümit Besen,Pioneer arka cam altı kolonları,mahalle arası oto tamircileri vs...

Şimdi birçoğuna komik geliyor ama babam eski günleri anlatınca bir atraflarım düşüyor.
Bizim yaşadığımız gençlik değil vallahi onların yanında.

Hafta içi çalışıp,hafta sonları Kumkapı,Çatalca gibi yakın mesafe yerlere gidip gönüllerince eğleniyorlarmış.
En fazla 2 ayda bir bilmedikelri bir yere 1-2 araba toplanıp macera olsun diye dolaşıyorlarmış.

Babamda Vw Beetle varmış ve genelde uzun yolculukalara o araçla giderlermiş.

Arkadaş gurubu genelde oto tamircisi,oto boyası olunca onunda zevki ayrı oluyormuş tabi.
Her hafta vosvosun kuşak rengini değiştirirlermiş:hanz:

Fotoğraftakiler akrabalarımız.
En sağdaki amcam.

Aynı araçtan 3 kişide varmış.
Bu fotoğraftaki babamın en samimi arkadaşınına aracı aynı zamanda akrabamız.
Tabi araba çoktan perte ayrılmıştır:(

Çok güzel günlermiş be:)

Ayıpsın o zamanlar bendede şahin vardı :++::++:

Çevrimdışı d0sT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
14 yıl boyunca 92 model Doğan SL kullanmış biri olarak o duyguları çok iyi bilirim.:ok: Birgün bile yolda bırakmadı. Ah keşke daha sağlam kaporta da olsaydı..:)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Ugur A.

• Ziyaretçi
1975 yılında babam Renault 12TL aldığında, yerli Mercedes deniyordu. Şimdi dalga geçiyorlar. Ben dalga geçmiyorum saygıyla önünde eğiliyorum Renault12TL' nin.

Çok mu melankolik oldu be! :rm:

Çevrimdışı d0sT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;86148
1975 yılında babam Renault 12TL aldığında, yerli Mercedes deniyordu. Şimdi dalga geçiyorlar. Ben dalga geçmiyorum saygıyla önünde eğiliyorum Renault12TL' nin.

Çok mu melankolik oldu be! :rm:
Size aynen katılıyorum. Ben vakıf üniversitesi bitirdim. Oraya, 92 model Doğan ile girince kapıda lüks otoları çevirmeyen güvenlik, arabadan dolayı beni çeviriyordu. Yanlarına park ettiğim jip, mercedes, hatta ferrari(yalan değil, gerçek) sahipleri araçtan dolayı bana tuhaf bakıyordu. Oysa, ben aracımla gurur duyuyordum. (Bugün düşününce, o kişilerin arasında okumamın da gençlik hatası olduğunu düşünüyorum.) Bütçem onların araçlarından almama müsait olduğu halde, Doğan'ın verdiği yerli araç gururu ve baba parasıyla alınmamış olması, onu değiştirmeme engel oluyordu. Ama sonra, araçta çürümeler başladı. ABS, sağlamlık, hava yastığı gibi güvenlik konuları devreye girdi. Mecburen ithale geçtim. Ama kafam halâ aynı.. Hayalim; birgün kalitesinden emin olacağım, yerli otomobilimi, yabancılarla rekabet edebilecek yerli bakım ürünleriyle cilalamak..:)
[SIGPIC][/SIGPIC]