škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

>> Araba bakımı yerine Bebe bakımı <<

lrfan · 76 · 19719

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Allah analı babalı sağlıklı sıhhatli büyümek nasib etsin inşaallah.

Çevrimdışı Low-Rider

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gözünüz aydın , Allah analı babalı sağlıklı büyütsün İrfan hocam.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah analı babalı sağlıklı şanslı büyütmek nasip etsin hocam. 3 şubatta ben de kız babası oldum 22 günlük daha. elimden gelen birşey olursa seve seve yardımcı olmaya çalışırım. beraber büyüyecekler desenize. bu aralar bir fidan dikmeyi düşünüyorum bahçeye beraber büyüsünler diye :) zombi olma olayı bebekten bebeğe fark ediyor ama ona baktığını zaman, nefes alış verişini dinlediğin zaman hepsini unutuyorsun. yengemize de selamlar, tebrikler abi.

Çevrimdışı yoldash

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Allah analıbabalı buyutsun gozunuz aydın.. Şansı iyi olsun..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah analı babalı büyütsün sağlıklı mutlu senelere nehir bebeğe :)

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun hocam. Yarın diye kesin tarih verdiğinize göre sezeryan olduğunu tahmin ediyorum. İki çocuk babası olarak bu konuda tecrübelilerden sayılabilirim. Öncelikle eve bomba düşecek bir durum yok. Dikkat edeceğiniz konu anne sütünü ilk günlerde yeterince alması. Sık sık emmesini sağlamanız gerekecek. Bu konuda bazı tecrübelerimi paylaşayım.

Hafiften rahatasız ederek uyandırmaya çalışmanız gerekecek. Çünkü uyurken zor oluyor. Hatta emmiyorsa hafiften çenesini gıdıklayabilirsiniz.

Herşeye rağmen emmemekte ısrar ediyorsa burnu tıkalıdır. Serum fizyoloji (Gifrer) damlatarak burnunu açık tutmaya çalışın.

İlk 1 hafta bebişler kendiliğinden uyanmaz ayrıca anne de uyanmakta zorlanır, saat kurup sizin uyanmanız gerekir.

Bebişlerin %90'ında sarılık olur. Bunun çözümü anne sütüdür.

Her beslenmeden sonra göğsünüzün üst tarafına omuz hizasına doğru yatırarak gazını tahliye etmeniz gerekir.

Hastaneden eve gelene kadar bebişin rüzgar almamasına dikkat edin ve dış ortama alışana kadar evden çıkarmamaya çalışın

Göbek düşene kadar bağlantı yerini dünde iki kez (yanlış hatırlamıyorsam) gazlı bez yardımıyla ilaçlamanız gerekir.

İlk günlerde geceleri fazla uyanmaz ve gündüzleri de bırakınca sorunsuz uyur. Bunun hep böyle gideceğini sanmayın.:hanz:

Annenin en fazla desteğe ihtiyacı olduğu dönemde olduğunu unutmayın. En azından geceleri beslenme işi bittikten sonra gaz çıkarma işlemini devralarak uyumasına müsaade edin.

Benim şimdilik aklıma gelen bunlar. Baba olmak farklı bir duygudur. İnşallah sağlıklı bir şekilde kucağına alırsınız.

Allah analı babalı büyütsün.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Allah razı olsun hepinizden  :)

Hayat bambaşka olacak yarından itibaren  :)

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Analı babalı büyüsün İrfan Hocam. Gözünüz aydın. Gerçi ben çocuk nasıl  büyütülür unuttum ama, seni zor ancak güzel bir hafta bekliyor. Ondan sonra  alışırsın zaten. :ok:

Çevrimdışı isikayhan

• SIMPLY CLEVER
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun
Allah, analı babalı büyütsün
Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.

M.Niyazi Saral

Çevrimdışı mert0640

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DİEGO

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Allah analı babalı sağlıklı sıhhatli büyümek nasib etsin inşaallah.

Çevrimdışı YGZ96

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ya ben 1 yaşındaki yeğenimi görmeden duramıyorum. Babalık duygusunu tahmin edemiyorum. Allah bizede nasip eder inşallah...

Allah analı babalı büyütsün. Hayırlı bir evlat olması dileğiyle...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Ha bir de unutmadan, yıkadıktan sonra sakın ha waxlamaya kalkma Nehir bebeği.:kiki:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;76447
Ha bir de unutmadan, yıkadıktan sonra sakın ha waxlamaya kalkma Nehir bebeği.:kiki:

Ona has waxlar aldım çoktan (losyon, süt, baby foam)  :D