škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A5' e akü önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farkında olmak ya da olmamak, İşte bütün mesele bu değil :D

Kısa mesafe kullanmak da aracın aküsünü çok kısa sürede (orjinal aküyü 2-3 senede) yiyebilir.

Bir arkadaşım 1998 model corsa almıştı. Aracını 2004 de sattı orjinal akü vardı. 2006 da aynı aracı gördüm (akrabasına vermişti) halen aynı akü hhööööh dedim. Adam da hak vermişti. Zira artık akü su koyvermeye başlamıştı :D

Tabii bunda kuru akü olmasının da büyük payı var.

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim eski formanda ilk aldığımızda platin diye bir marka vardı onu 3 sene felan kullandık sonra babam tanıdık birinin arabasından hurdaya çıkıcakmış tudor almıştı 4-5 sene ınu kullandık ve sattık tık demedi sivasta yaz kış ama yeni akü alacak olsa babam mutlu akü alıyor önceleki arabalara almış hepsinden memnun kalmış şuan akü iyi ama biterse yine mutlu alır muhtemel

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
varta 72 lik aldım 120 tl ye geçen ay.
orjinale en yakın demişti bi arkadaşım.
tavsiye üzerine aldım.

Çevrimdışı sagacity

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
starter aküler; inci, eas ikisi de aynı firma, inci nano gold önerilebilir..  Mutlu galiba tudor felan da üretiyor.. Yiğit akü ve platin akü ikisi de yine aynı firmanın ürünü..
 haricinde Delphi,  cogu aracta orjinal olarak kullanılıyor.. Varta ise genelde sanırım stasyoner akülerde daha iyi gibi..  öğrendiğim kadarı ile titresim akünün ömrünü yiyen en önemli etkenlerden birisi.. o yuzden  elbette aracınızdaki elektrik kacagı lambaların acık unutulması vs problemlerinden sonra alacağınız akünün titresime olan hassasiyetini öğrenip buna göre içlerinden tercih yapmak en güzeli.. son dönem akülerin coğunluğu tam kapalı bakıma ihtiyacı olmayan aküler.. eskiden saf su ve asit ilave edilirdi...
Çırak Ustayı Sollamazsa Sanat Ölür,  Hatalı Sollarsa Çırak Ölür..

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mutlu akü derim yerli ve iyi bir akü
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Patronun aküsü (Araba A6 quattro akü bosh) 2006 yılında değişti. Çıkan akü 1 sene yattı. Daha sonra arkadaş woswosa taktı 3 yıldır kullanıyor sorun yok.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arabayı alalı 3 sene oldu aldıgımızda ustunde mutlu vardı.araç son 1 senedir çok yattıgından akü yavaş yavaş kendını bosaltmaya başlamıstı.bi kac kez vurdurarak çalıstırdım.sonra bi şarz bi su takvıyesı artık sorunsuz kullanıyorum.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;60835
+1985
toledoya geçen sene vw yetkili servisinden 60 amperlik 2 yıl garantili vartayı 125 liraya almıştım. 1 yıldır en ufak sorun yok. mutlu 115 lira istemişti ve montaj yapmadıkları içinde garanti vermediler.

akünün bitmesi birazda kullanıcı ile ilgili. farkında olmadan bir tek lambayı unutsak saatlerce yanıca gidiyor.
ben geçenlerde daha 2 aylık arabamon 4 lülerini açık unuttum tam 25 saat yanıp yanıp sönmüşler sonuç akü bitti. aradım yol yardımı 5 kuruş para almadan takviye verdiler çalıştı hemen.

not: akü bitince vurdurma yapmayın. kitapçığında yazıyor. çok zorunlu haller olmadığı sürece vurdurmadan kaçının diye.

Evet.Bende aynı şeyi belirtecektim unutmuştum geçende.Bu yeni jenerasyon arabalarda zorunlu durumlar dışında vurdurma yapılmamalı.Takviye alıp çalıştırmak gerekiyor.Herşey bir kenara direksiyonlar hidrolik ve motorun çalışmasına bağlı o sırada müdahale edilmesi gereken bir manevra olur birşey olur adam gibi sahip çıkılamaz arabaya,motor çalışmıyorken direksiyon sisteminin köküne beton dökülmüş gibi oluyor o sistem.

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
BOSCH S3  72ah  1 NUMARA AKÜ
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gun mutlu silver akü taktırdım 135 lira akü 10 lira işçilik.Direksiyon bile hafifledi gibi geldi baya değişti araba eskiden abs devreye girdimi farlar zayıflıyordu o derece bitikti akü şimdi çok iyi çalışıyor.

Çevrimdışı agoksu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mxengine;66798
Bu gun mutlu silver akü taktırdım 135 lira akü 10 lira işçilik.Direksiyon bile hafifledi gibi geldi baya değişti araba eskiden abs devreye girdimi farlar zayıflıyordu o derece bitikti akü şimdi çok iyi çalışıyor.
72Amper mi ?

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben geçen ay mutlu 60 amper aldım aracıma. eskisini de geri verdim 95 tl ye aldım, montaj ücretsizdi. şimdilik memnunum.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mxengine;66798

Akünün montajında ne varmışta 10 tl alıyolar?

Hayırlı olsun. .