škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Soğutma suyu az uyarısı

Celalsn · 20 · 29372

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
%100 ANTİFRİZ Koyarsanız -52 dereceden geri dönüyor değerler.
 tamamı antifiriz konunca misal -60-70de koruma diye bir şey yok.

Çevrimdışı Tamerkurt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba
2016 model superb tdı aracım 54 binde sabah aracı çalıştırdığımda soğutma suyu seviyesini kontrol edin diye uyarı verdi araç. Aracı eşim kullanıyordu aracı otoparka çektiğinde arkadaşa baktırdım seviye normal dedi. Fakat içime sinmedi öğlen eşim eve geldiğinde seviyeye baktım minimumun çok altında olduğunu gördüm. Antfriz aldım eklemek için eşim araba ile 4 km yol yapıp yanıma geldi antifrizi koymak için kaputu açınca seviyenin istenen seviyede olduğunu görünce çok şaşırdım sizce bu normal mi yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı urene

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bugün soğutma suyuna baktım,min seviyesine gelmiş.araç 8500 km'de deiyonize su ile max ile min seviyesinin tam ortasına getirdim bir sıkıntı olur mu?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: urene;644316
bugün soğutma suyuna baktım,min seviyesine gelmiş.araç 8500 km'de deiyonize su ile max ile min seviyesinin tam ortasına getirdim bir sıkıntı olur mu?

G13 soğutma sıvısı ile daha iyi olurdu. Su ekledikçe antifriz özelliği azalıyor. Ama İstanbul'da dondurucu soğuklar olmuyor neyse

Çevrimdışı urene

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;644320
G13 soğutma sıvısı ile daha iyi olurdu. Su ekledikçe antifriz özelliği azalıyor. Ama İstanbul'da dondurucu soğuklar olmuyor neys eki.

eklediğim miktarı not aldım,bir daha eksiltme olursa aynı miktar g13 koyacağım.