škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb 1.6 tdi 2017 hararet sorunu hk.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı altug727

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba 2017 model 80.000 de 1.6TDI OTOMATIK SUPERB ARACIM VAR.
UZUN YOLDA GAZA YUKLENINCE MOTOR SICAKLIGI 135 DERECEYE SU SICAKLIGI DA 120 DERECEYE KADAR CIKIYOR.
AYAGIMI GAZDAN CEKINCE DE YAVAS YAVAS DUSUYOR BU DEGERLER.
SORUN NEYDEN KAYNAKLANIYOR OLABILIR ?
Not: ARACIN DAHA ONCE TURBOSU REVIZE EDILDI, MOTOR UST KAPAGI DA ACILDI

Yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba su devir daim pompanız çalışmıyor gibi görünüyor. Bende 90.000 de benzer bir durum oldu hazır açılmışken triger değişimi de yaptırdım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2017'lerde kronik devirdaim pompa arızası olduğunu duymamıştım. 2013-2014-2015'lerdeki pompaların motor termostat açamadıkça çalışmadığından veya termostat açsa bile pompa devreye girmediğinden, bu pompalar değiştiriliyor. Sürekli çalışan modele dönülmüş yalan yoksa. Contaya zarar vermeden baktırsanız iyi olur.

Çevrimdışı Ayhan5348

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu sorunla karşılaşan Bir çok vag kullanıcı devirdaim pompası değişince düzelmişti. Sizde de arızanın sebebi %90 devirdaim pompasıdır.

Çevrimdışı altug727

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Su devirdaim pompasi arizali olsa sadece su sicakligi artmaz mi yada su sicakligi artsa tekrar geri dusme gibi bir durum olmaz diye dusunuyorum

Bende hem su sicakligi 120 lere hemde yag sicakligi 135 lere kadar geliyor. Ayagimi gazdan cekince iki degerde dusuyor. Yani araca yuklenirken su ve yag sicakligi artiyor. Aracin sogutma sistemiyle alakali bi problem var ama cozemedim neyden kaynakli

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Devirdaim pompası ya çalışır ya çalışmaz diye düşünmeyin oluyor. Motoru stop edip, hemen tekrar çalıştırınca pompa devreye giriyordu bende. Yağ sıcaklığı kaça kadar dayanıklı olduğuna bir bakın. O sıcaklıklarda uzun süre kullanmayın, yağın ömrü azalır. 2 gündür baktırmadıysanız ve halen bu şekilde kullanıyorsanız büyük risk baştan söyleyeyim. Termostat müşürü arızası olabilir ama pompa geç çevirdikten sonra bir anlamı kalmıyor.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Üst kapak değiştiyse bir ihtimal termostat arızalı yada ters takılmış ta olabilir.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
forumda konuyu açmıştım bayram tatilindeki uzun yolculuğumda benimde aracım aynı şeyi yaptı ve geçen hafta devirdaimi  serviste değiştirdi, sonrasında aracı baya zorladım hararet göstergem hiç oynamadı yani sorunum çözüldü.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
bu pazar fethiyeden ankaraya dönüş yaptım. araç daha 17bin km'de (2bin km önce bakım yapıldı). 100 km boyunca tırmanış, viraj, tek gidiş geliş, trafik gibi unsurlarla karşılaştığım yolda yağ sıcaklığının 125-130 dereceye, motor suyu ısısının da 100'e çıktığını gördüm ki normalde 90'da sabitlenir kalırdı. yokuşlarda genellikle seri tırmanırım hep yıllardır, ibreyi gördükten sonra daha sakin sürünce yine 90'a düştü ve sabitlendi kalan 500km'de de sıkıntı çıkarmadı. bir ara fırsat bulursam servise götürüp göstereyim diyorum.

Çevrimdışı AAKIN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim önceki farklı marka aracımda olmuştu, devir daim pompasının içindeki plastik suyu çeviren çark ortadan ikiye ayrılmıştı, aracı boşa atınca yada ayağımı gazdan çekince dişleri zar zor tutup çarkı çeviriyor ve hararet düşüyordu, devir artınca (uçtaki plastiği çeviren göbekteki demirin dişlisi yalama olmuş gibi plastik çarkı çeviremeyip boşa dönüyordu) hararet yeniden artıyordu.

Çevrimdışı altug727

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar merhaba tekrardan. Yorumlariniz icin cok tesekkurler
Bugun arabayi ustama biraktim kendisi de %90 devirdaim pompasindan kaynakli dedi. Bugun degisecek aksama kadar. Yarin da uzul yol yapicam ankara-malatya umarim sorun cozulur.
Gelismeleri yine burdan sizlere yazicam

Çevrimdışı altug727

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar herkese selam. Aracimla 1300km uzun yok yaptim ancak hararet problemi cozulmedi. Hala yag 140 derece su sicakligi 105 derecelere geliyor. Sorun neyden kaynakli olabilir ?? Su pompasino yola cikmadan degistirmistik

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Müşürleri de kontrol ettin. Belki de o sıcaklıklara gelmiyordur. Geliyorsa da 140 yağ için çok fazla. Soğutma suyunu da kontrol ettirin. Radyatörlerde dolanan bu sıvının sadece gelen rüzgarla bile soğuması lazım.